Dzisiaj jest poniedziałek 12 kwietnia 2021, imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17809) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
7 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (5)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Biurko z regulacją wysokości, czyli komfort i ergonomia w pracy

Materiał promocyjny

Dodano: 20.10.2020 09:01

Biurko to właściwie podstawowy element wyposażenia każdego biura. Spędzamy przy nim długie godziny każdego dnia, warto więc zadbać o to, by było wygodne. Nie chodzi tu tylko o nasze samopoczucie, ale przede wszystkim o zdrowie kręgosłupa, który bardzo szybko zbuntuje się, jeśli nie zapewnimy mu ergonomicznych warunków do pracy. Z pomocą przychodzą biurka do pracy na stojąco, posiadające opcję elektrycznej regulacji wysokości blatu. Dzięki niej, zyskamy rozwiązanie idealnie dostosowane do naszych potrzeb. Czym są biurka regulowane, kiedy się sprawdzają i dlaczego są aż tak ważne?
 

Wygodne biurko - czyli jakie?

Wiele razy słyszymy frazes, że biurko musi być wygodne. Co to jednak właściwie  oznacza? Najważniejsze jest jego wysokość. Musi być ona dostosowana do naszego wzrostu, w innym przypadku narażamy się na poważne problemy z kręgosłupem, które na pewno pojawią się w dłuższej perspektywie czasu. Dzięki zastosowaniu biurka z regulacją wysokości, praca nie będzie już uciążliwa. Wzrośnie także efektywność pracownika, który nie będzie już sfrustrowany bólem pleców i szyi. Biurko stojące z możliwością regulacji wysokości to również doskonała oszczędność. Pracodawca nie musi już martwić się o to, że wraz z nadejściem nowych pracowników, biurka mogą okazać się zbyt małe lub zbyt wysokie i trzeba będzie je wymienić. Elektryczna regulacja wysokości pozwala na dostosowanie biurka do każdego pracownika i każdej pozycji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by część pracy wykonywać na stojąco, a biurko dostosować do tej pozycji zaledwie jednym kliknięciem. Dzięki częstszym zmianom pozycji podczas pracy niwelujemy ryzyko nieprzyjemnego bólu i dyskomfortu kręgosłupa.
 

Biurko do pracy na stojąco- w jakiej pracy się sprawdzi?

Praca przy biurku zwykle kojarzy nam się z pracą stojącą. Są jednak zadania, które zdecydowanie lepiej jest wykonywać w pozycji stojącej. Dotyczy to np. różnych prac twórczych, prac, które wymagają dobrego widoku do całej powierzchni stołu. Jeśli praca wykonywana jest zawsze na stojąco, nie ma problemu z wysokością blatu, bo wystarczy po prostu raz dopasować go do potrzeb pracownika. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy część pracy wykonywana jest na siedząco, a część na stojąco. Wówczas regulowane biurko do pracy na stojąco jest nieodzowne dla zdrowej, ergonomicznej pracy i komfortu pracownika.


Każdy pracodawca doskonale wie, że standardy, jakie spełnia biurko są regulowane przez przepisy bezpieczeństwa, do których każdy pracodawca musi się dostosować. W praktyce oznacza to, ze zapewnienie pracownikowi wygodnego i bezpiecznego dla jego zdrowia biurka jest właściwie obowiązkiem. To oczywiście korzystniej wpływa na pracę pracownika, jego kreatywność i efektywność, a także ogólne zadowolenie i dobre samopoczucie. Wygodne biuro to biurko o idealnej wysokości, funkcjonalne i pozwalające na dostosowanie go do własnych potrzeb. Takie właśnie są regulowane biurka Fly-Desk.
 

Jak działa mechanizm elektrycznego ustawiania wysokości biurka?

To proste! Każde biurko regulowane posiada elektryczny panel z przyciskami, służącymi do zmiany pozycji jego blatu. Wystarczy tylko wcisnąć odpowiedni przycisk, by blat podniósł się lub obniżył. Ciekawą funkcją jest także możliwość przechowania w pamięci urządzenia aż trzech różnych wysokości. dzięki temu możesz wygodnie przełączać wysokość biurka jednym przyciskiem. Panel posiada także wyświetlacz, na którym wyświetlona jest aktualna wysokość blatu. Dodatkową funkcją jest alarm, informujący o zmianie wysokości blatu. Pozwala on na kontrolowanie wysokości, a co za tym idzie, naszej postawy podczas pracy.
 

Biurka regulowane do zadań specjalnych

Biurka Fly-Desk moga być dokładnie takie, jak chcesz. Możesz postawić na blat z naturalnego, dębowego drewna, z widocznymi, stylowymi sękami. Możesz także zrobić krok w innowację i postawić na blat z wbudowaną ładowarką indukcyjną. W połączeniu z możliwością elektrycznej regulacji wysokości otrzymasz rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb. Podczas pracy, istnieje wiele sytuacji, gdy przyda się możliwość obniżenia bądź podniesienia biurka. Teoretycznie, wiele modeli standardowych biurek posiada taką możliwość, jednak nie jest ona ani intuicyjna, ani możliwa do wykonania bez narzędzi i zapasu czasu. Biurko z elektryczną regulacją wysokości blatu pozwala na dostosowanie jego wysokości do chwili w zaledwie kilka sekund, bez wysiłku i zbytniej uwagi. To pozwala na nieprzerwaną pracę w różnych pozycjach.
 

Biurko regulowane również dla dzieci

Biurko z elektryczną regulacją wysokości sprawdzi się nie tylko w pracy, ale także w domu. Szczególnie mowa tutaj o pokoju dziecięcym, gdzie jedno biurko dzieli ze sobą dwójka rodzeństwa. Jeśli dzieci są w zbliżonym wzroście, nie ma problemu, ale jeżeli wzrost jest różny, konieczna jest możliwość każdorazowego dostosowania wysokości blatu do dziecka. To bardzo ważne dla zdrowia kręgosłupa maluchów.Biurko stojące z regulacją sprawdzi się także w pokoju każdego dziecka, bo dzięki możliwości zmiany wysokości, biurko będzie rosło razem z dzieckiem. Pozwoli to na sporą oszczędność.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:meble,   biuroDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.