Dzisiaj jest sobota 5 grudnia 2020, imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17492) SPORT FORUM FIRMY (5551) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
3 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. MTBS wybuduje budynki wielorodzinne przy Ja ... (0)Stare Miasto. Pojawiły się iluminacje świąteczno - ... (3)

Tragiczny w skutkach poniedziałek na drogach powiatu konińskiego

Dodano: 21.10.2020 09:37

Jedna ofiara śmiertelna oraz trzy osoby poszkodowane w trzech wypadkach, do których doszło 19 października 2020 r. na terenie powiatu konińskiego. 

Zgłoszenie o pierwszym wypadku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie przed godz. 6.00. W Koninie na trasie Warszawskiej kierujący samochodem osobowym z niewyjaśnionych dotąd przyczyn uderzył w barierki ochronne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej, poszkodowany mężczyzna znajdował się poza pojazdem, a osoby postronne udzielały mu pomocy. Ze względu na brak funkcji życiowych, strażacy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, która następnie była kontynuowana wspólnie z przybyłym na miejsce zdarzenia Zespołem Ratownictwa Medycznego. Niestety po długotrwałej resuscytacji lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Około godz. 15.40 doszło do drugiego wypadku. Tym razem w Koninie na ulicy Europejskiej motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Po przybyciu na miejsce zastano leżącego na jezdni motocyklistę. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, który następnie został przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Dwie godziny później Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie otrzymało zgłoszenie o kolejnym wypadku, do którego doszło w miejscowości Wąsosze, gmina Ślesin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby. Według relacji świadków jedna z kobiet opuściła samochód o własnych siłach, natomiast druga nieprzytomna zpozostała w środku. Przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej pomocy poszkodowanym udzielali strażak z Komendy Miejskiej PSP w Koninie oraz inna osoba, które najechały na wypadek. Po chwili na miejsce przybyły Zespoły Ratownictwa Medycznego, które prowadziły dalsze medyczne czynności ratunkowe. Na miejsce przybyło również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało młodszą uczestniczkę zdarzenia do szpitala. Druga kobieta również została zabrana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Fot.  JRG Nr 1 i 2 w Koninie.

  • Tragiczny w skutkach poniedziałek na drogach powiatu konińskiego
  • Tragiczny w skutkach poniedziałek na drogach powiatu konińskiego
  • Tragiczny w skutkach poniedziałek na drogach powiatu konińskiego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna Konin,   wypadek Konin,   komunikacja,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Na trasie Warszawskiej przed zwężeniem powinni ustawić kamerę . Jeżdżą jak debile . Z drugiego pasa robią sobie rajd przed zwężeniem .
Dodano: 21.10.2020 15:32    Przez: ~Edek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.