Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17376) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Kleczew. Zapraszają do upamiętnienia społeczności żydowskiej

Dodano: 21.10.2020 13:59
Źródło: LM.pl

Forum Młodych, odsłonięcie pamiątkowej tablicy i uroczystości w lesie Krążel - tak wyglądać będzie upamiętnienie społeczności żydowskiego z Kleczewa i regionu konińskiego, które odbędzie się 27 października.

Uroczystości odbywać będą się z okazji odsłonięcia pamiątkowej tablicy przy kleczewskim stadionie. To miejsce, w którym do II wojny światowej istniał żydowski cmentarz. Został zniszczony przez okupantów, a na jego miejscu wybudowany został istniejący do dziś obiekt sportowy. Stadion w zeszłym roku został przebudowany, a w ramach uzgodnień ze społecznością żydowską koło niego stanie kamień z pamiątkową tablicą mówiącą o historii tego miejsca.

Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpi 27 października. O godz. 11.00 w kinie ,,Zachęta" w Kleczewie odbędzie się Forum Młodych - panel dyskusyjny poświęcony mniejszościom narodowym i wyznaniowym. Po nim uczestnicy uroczystości przemaszerują na stadion, gdzie odsłonięta zostanie tablica. Ostatnim punktem upamiętnienia historii żydowskiej będzie las Krążel, pod którym uczczona zostanie pamięć pomordowanych podczas II wojny światowej w tamtym miejscu Żydów z całego regionu konińskiego.

Na uroczystości zapraszają Miejsko-Gminna Biblioteka Publicznaw Kleczewie, Starosto Powiatowe w Koninie, gmina Kleczew, gmina Kazimierz Biskupi i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kleczewie. Uroczystości odbędą się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 

  • Kleczew. Zapraszają do upamiętnienia społeczności żydowskiej

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Na pamiątkę rozwalcie sobie jakąś szkołę talmudyczną,jak my w Koninie.
Dodano: 21.10.2020 20:27    Przez: Grzech Walerian
Nic tylko podziękować p. M.Ta sprawa woła o pomstę do nieba.
Dodano: 22.10.2020 18:01    Przez: ~Ekon
Bardzo Pana przepraszam, ale My mamy też Synagogę, która została przekształcona w kino, teraz to kino jest remontowane, ale tylko w wewnątrz, bo na resztę nie pozwala konserwator zabytków! A tak przy okazji, dlaczego my Kleczewiacy musimy wszystko tak demolować, jak te nowe drzwi w kinie- to już zależy tylko od wychowania w Rodzinie, bądźmy ludźmi a nie potworami! Panie Burmistrzu podziękowania za upokorzenie, zawstydzenie i danie nauczki tym wandalom!
Dodano: 21.10.2020 21:11    Przez: Kleczewianka
Wy zaczynacie skromnie,od demolowania drzwi,u nas poszło z grubej rury,bo u nas jest większy rozmach budowlany.
Dodano: 21.10.2020 22:57    Przez: Grzech Walerian

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.