Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17377) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Starosta turecki potwierdza. Szpital będzie placówką jednoimienną

Dodano: 21.10.2020 16:53
Źródło: LM.pl

Od najbliższego piątku szpital w Turku ma zostać przekształcony w placówkę dedykowaną do walki z COVID-19. Starosta prosi o „zrozumienie powagi sytuacji”.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zdecydował, że na bazie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Turku powstanie szpital jednoimienny do walki z koronawirusem. Przekształcona placówka ma działać od 23 października. Dzisiaj starosta turecki Dariusz Kałużny odbył w tej sprawie wideokonferencję z Radą Społeczną SP ZOZ, której przekazał treść komunikatu związanego z tym w jaki sposób ma wyglądać opieka medyczna od najbliższego piątku.

Przede wszystkim w sytuacji pogorszenia zdrowia lub wystąpienia niepokojących objawów chorobych, należy skontaktować się z lekarzem POZ od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00. W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia „bezwlędnie należy dzwonić pod numer alarmowy 112”, a zespół ratownictwa medycznego w porozumieniu z dyspozytorem zdecyduje o skierowaniu zespolu podstawowej opieki medycznej lub zespołu specjalistycznego, który w razie konieczności przetransportuje pacjenta do odpowiedniej placówki służby zdrowia. Zgodnie z komunikatem starosty tureckiego, jeżeli istnieje możliwość samodzielnego dotarcia do Izby Przyjęć, należy wybrać placówkę znajdującą się najbliżej miejsca zamieszkania pacjenta. Natomiast wszystkie zaplanowane zabiegi, które miały się odbyć w szpitalu w Turku zostają odwołane. „Będą one zrealizowane w późniejszym terminie lub w innych placówkach służby zdrowia po konsultacji z lekarzem prowadzącym”.

- Ze względu na drastyczny wzrost zachorowań i bardzo trudną sytuację związaną ze stanem pandemii zwracamy się z do mieszkańców Powiatu Tureckiego o zrozumienie powagi sytuacji. W obecnych nadzwyczajnych czasach Szpital w Turku może okazać się bardzo ważną w szczególności dla mieszkańców Powiatu Tureckiego placówką zdrowia w walce z COVID-19 – apeluje Dariusz Kałużny.

Starosta podkreślił też, że podejmowane działania mają na celu zabezpieczenie mieszkańców powiatu przed następującą falą zachorowań na koronawirusa.

fot. powiat.turek.pl

  • Starosta turecki potwierdza. Szpital będzie placówką jednoimienną
  • Starosta turecki potwierdza. Szpital będzie placówką jednoimienną

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.