Dzisiaj jest wtorek 13 kwietnia 2021, imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17792) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (6)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Jaki kredyt dla rolników można dostać w banku?

Materiał promocyjny

Dodano: 22.10.2020 10:16

Dzięki kredytom dla rolników można uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel. Można nimi finansować zakup użytków rolnych, środków przeznaczonych do produkcji rolnej czy zakup maszyn i urządzeń rolniczych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by opłacić pożyczką wakacje lub remont mieszkania. Wystarczy wiedzieć, o jaki produkt bankowy się postarać.

Kredyty dla rolników różnią się od pożyczek dla innych grup konsumentów w kilku aspektach. Przede wszystkim banki, które ich udzielają, są przygotowane do obliczenia zdolności kredytowej rolnika z rzeczywiście uzyskiwanych przez niego dochodów. Nie robią przy tym większych trudności. Po jej obliczeniu mogą dobrać korzystny okres kredytowania i ustalić spłatę rat w niestandardowych odstępach. W ten sposób można dostosować płatności do terminów, w których spodziewasz się wpływów. Jest to spore ułatwienie, mile widziane przez wielu polskich gospodarzy.
 

Rolnik może się ubiegać o preferencyjny kredyt inwestycyjny.

Kredyty preferencyjne charakteryzują się wyjątkowo korzystnym oprocentowaniem. Jest to możliwe dzięki współpracy części banków z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Aby uzyskać inwestycyjny kredyt z dopłatami realizowanymi przez ARiMR należy przedstawić w banku plan przedsięwzięcia. Może ono dotyczyć utworzenia, rozbudowy lub modernizacji gospodarstwa rolnego.

Warto pamiętać, że każdy bank zatrudnia własny zespół ekspertów, którzy opiniują przedstawione plany. Dlatego nie warto się zrażać, jeśli w jednym banku uzyskasz decyzję odmowną. Trzeba sprawdzić inne instytucje finansowe udzielające kredytów z preferencyjnym oprocentowaniem. 
 

Inną odmianą kredytu preferencyjnego jest rolniczy kredyt obrotowy.

W tym miejscu warto wspomnieć o dwóch typach kredytów dla rolników. ARiMR spłaca całość oprocentowania, jeśli rolnikowi zostanie przyznany kredyt obrotowy z linii KO. Ten typ pożyczki przysługuje jednak wyłącznie gospodarzom, którzy oczekują na wypłatę płatności bezpośrednich z lat ubiegłych.

Kredyt obrotowy może być również przyznany, jeżeli gospodarstwo rolne ucierpi w wyniku klęski żywiołowej. Można go przeznaczyć na odtworzenie zniszczonych środków trwałych i wznowienie produkcji. Ten rodzaj kredytu nazywa się kredytem klęskowym. Jest on przyznawany na podstawie protokołu oszacowania szkód. W ramach kredytów klęskowych przyznaje się także kredyty inwestycyjne. Można nimi sfinansować przywrócenie funkcji użytkowych budynków i maszyn zniszczonych w wyniku klęski.
 

Masz długi? Rozważ konsolidacyjny kredyt dla rolników.

Jeśli masz wiele zobowiązań kredytowych, możesz połączyć je w jedną pożyczkę. Dzięki temu zamiast wielu rat będziesz odtąd płacić jedną. Zwykle rata kredytu konsolidacyjnego jest niższa, przy jednoczesnym wydłużeniu okresu kredytowania. W ten sposób można stosunkowo łatwo wydostać się z pętli kredytowej, która doprowadziła wiele osób prowadzących działalność rolniczą do upadku.

Zaciągając kredyt konsolidacyjny, możesz uzyskać dodatkową gotówkę. W niektórych sytuacjach jest to więc rozwiązanie zdecydowanie warte rozważenia.
 

W banku otrzymasz także kredyt gotówkowy.

Wszystkie wyżej opisane produkty bankowe należą do kredytów celowych. Nie zawsze jednak trzeba tłumaczyć się w banku, w jakim celu zaciągamy pożyczkę. Jeśli wolisz uniknąć tego rodzaju pytań, zdecyduj się na klasyczny kredyt gotówkowy. Być może nie jest to kredyt najtańszy. Jednak aby go dostać, wystarczy wykazać zdolność do spłaty zobowiązania.

Kredyt gotówkowy przydaje się również, kiedy z jakichkolwiek względów nie możesz dostać kredytów innego typu.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:finanse,   rolnictwo,   inwestycjeDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.