Dzisiaj jest wtorek 3 sierpnia 2021, imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15153) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)Polskie Safari. Kamena Rally Team pierwszy w klasi ... (0)

Wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz na kwarantannie

Dodano: 22.10.2020 11:43

Wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz przebywa na kwarantannie. To efekt covidu w szkole jego dzieci.

Dwie klasy oraz rodzice dzieci z tych klas, które miały kontakt z nauczycielką z potwierdzonym koronawirusem, zostali skierowani na kwarantannę. O decyzji sanepidu, wójt Wierzbinka dowiedział się w minioną środę wieczorem. Na kwarantannie będzie do poniedziałku, tyle czasu minie od bezpośredniego kontaktu uczniów z nauczycielką SP w Morzyczynie.

To nie pierwsze efekty zakażenia coivdem w gminie Wierzbinek. W tej chwili na kwarantannie albo chorobowym z powodu infekcji przebywa 12 z 27 pracowników, w tym cztery osoby z potwierdzonym zakażeniem, a dwie czekają na wymaz. Pozostali są na tzw. chorobowym z powodu innych infekcji.

- Już jakiś czas temu, poza podstawowymi zasadami: dezynfekcja, dystans, maseczka, skierowałem do pracowników prośbę, żeby nie przychodzili do pracy z jakąkolwiek infekcją, ale udali się na chorobowe. A do tych pracowników, którzy pozostali w urzędzie, żeby nie kontaktowali się między biurami. Pracujemy więc pół na pół - mówi wójt. 

Urząd Gminy w Wierzbinku wstrzymał także bezpośredni kontakt z klientami. Sprawy należy załatwiać drogą mailową bądź telefoniczną. Po skierowaniu na kwarantannę, wójt Paweł Szczepankiewicz pracuje zdalnie. - Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów. Jestem w domu z całą rodziną – mówi przez telefon Paweł Szczepankiewicz. Pracą urzędu kieruje pod jego nieobecność sekretarz Jolanta Siekaczyńska.

Fot. Archwium 

 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   wójt,   Paweł Szczepankiewicz,   kwarantanna,   kronawirus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.