Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17353) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 4oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Apelują o zakaz używania glifosatu.Petycja wpłynęła do prezydenta

Dodano: 24.10.2020 09:34
Źródło: LM.pl

Do prezydenta Konina wpłynęła petycja w sprawie zakazu stosowania glifosatu na terenie miasta.

„Akcja Konin” domaga się, aby w Koninie stosowane były zalecane przez Unię Europejską alternatywne metody zwalczania chwastów, które nie są szkodliwe. Glifosat, jak podkreślają autorzy petycji, jest najpowszechniej stosowanym pestycydem. w przestrzeni miejskiej wykorzystywany jest w parkach, na placach zabaw, ogrodach działkowych i przydomowych, na cmentarzach, chodnikach i przydrożnych pasach.

- Na bezpośredni kontakt z glifosatem narażone są przede wszystkim dzieci bawiące się na chodnikach, w parkach, ogródkach, placach zabaw (upadki, kontakt z podłożem). Każdy kontakt z tak silnym środkiem chemicznym może być niebezpieczny dla dziecka. Wystarczy by dotknęło ono spryskanego chodnika, barierki, huśtawki, a następnie włożyło palce do buzi powodując silne zatrucie, wymioty, gorączkę – wskazują autorzy petycji. - Na negatywne działanie glifosatu skazane są także zwierzęta domowe. Zdaniem weterynarzy, jeśli pies ma styczność ze spryskaną trawą może dojść do silnego zatrucia.

Pozwolenie na stosowanie glifosatu w Unii Europejskiej mija 15 grudnia 2022 roku. Wiele państw europejskich już teraz wprowadza ograniczenia lub zakaz jego stosowania. Stąd petycja do władz Konina, żeby dołączył do tych, którzy zdecydowali się zastąpić glifosat alternatywnym środkiem chwastobójczym. Pod petycją podpisało się około 200 osób.

fot. akcjakonin.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

avatar No zamiast tego rozrzucie gnojówke,wtedy bedzie naturalnie,jak sobie dziecko raczki pobrudzi obliźnie i nic mu nie bedzie.
Dodano: 24.10.2020 11:49    Przez: Brejza Czadomen
kuła.... chwasty są - źle.... chwastów nie ma - też źle
Dodano: 24.10.2020 20:09    Przez: ~haha
Jak by nie było itak będzie źle ..porządek musi byc
Dodano: 24.10.2020 21:32    Przez: ~ja
Tu chodzi o Nasze zdrowie. Zdrowie Naszych dzieci ale też zwierząt. Z powodu zatrucia tym świństwem przynajmniej 2 psy zdechły a kilka było chorych. Ponad to czy trawniki wypalone tą substancję wyglądają estetycznie? Firmie zajmującej się pielęgnacją zieleni nie chce się nawet usunąć wypalonej trawy. Najlepiej popsikać trucizną i spokój.
Dodano: 26.10.2020 06:39    Przez: Anna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.