Dzisiaj jest wtorek 1 grudnia 2020, imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16950) SPORT FORUM FIRMY (5546) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -1oC
Jutropogoda
0 / -2oC
Pojutrzepogoda
-1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilot ... (0)Koło z nowymi iluminacjami. Trochę radości w trudn ... (3)

Cała Polska w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

Dodano: 23.10.2020 12:51
Źródło: LM.pl

Rząd zapowiedział kolejne obostrzenia. Od soboty cała Polska będzie czerwoną strefą, co oznacza kolejne restrykcje.

O nowych obostrzeniach na konferencji prasowej poinformowali premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski i doradca premier prof. Andrzej Horban. Najważniejszą zasadą jest wprowadzenie w całym kraju zasad obowiązujących do tej pory tylko w czerwonych strefach. Dodatkowo rząd wprowadził kolejne obostrzenia.

Nauka w szkołach podstawowych w klasach IV - VIII, w szkołach średnich i na uczelniach prowadzona będzie w trybie zdalnym. Od soboty w godz. 8.00 - 16.00 dzieci i młodzież do szesnastego roku życia może przebywać na zewnątrz jedynie pod opieką dorosłego. 

Znacznie ograniczona została działalność gastronomiczna. Przez najbliższe dwa tygodnie posiłki można przygotowywać jedynie na wynos i na dowóz. Obostrzenie może zostać przedłużone, jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie poprawie. Zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłownie.

Zakazane zostaną wszelkie zgromadzenia powyżej pięciu osób (za wyjątkiem osób mieszkających razem oraz grupujących się w celach zawodowych). Tak, jak do tej pory, wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności, a wydarzenia kulturalne - do 25% dopuszczalnej pojemności obiektu.

Ograniczone zostanie przemieszczanie się seniorów powyżej 70 roku życia. Z domu będą mogli wychodzić jedynie w celach zawodowych, realizacji niezbędnych potrzeb życia codziennego i sprawowania lub uczestnictwa w sprawowaniu kultu religijnego. uruchomiony zostanie dla nich Korpus Wsparcia Seniora. Zamknięte zostaną sanatoria.

W placówkach handlowych do 100 m2 dopuszczalna liczba osób wynosić będzie pięć na jedną kasę, w placówkach powyżej 100 m2 - jedna osoba na 15 m2. W transporcie publicznym dopuszczalna liczba osób wynosić będzie 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc. 

graf. KPRM

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   rząd,   Mateusz Morawiecki,   czerwona strefa,   Adam Niedzielski



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

,,język polska bardzo trudna" - widać brak podstaw ze szkoły zarówno z wypowiedzi jak i błędów językowych
Dodano: 23.10.2020 14:25    Przez: biggie2
Szybko! Trzeba zorganizować jakieś wybory...!!! Podobno wtedy wirusy są w odwrocie i nie trzeba się Nimi przejmować...!!! Ot czysta logika Naszej Władzy... prawda, że to przejrzyste i proste...
Dodano: 23.10.2020 18:46    Przez: Wiedźma
Oby nie zamknęli psychiatrii. Martwię się o gościa ukrywającego się pod pseudonimem 'Kobrzycki''
Dodano: 23.10.2020 17:15    Przez: Alfred Michalczyk
Już od trzydziestu lat na polskich granicach powinny stać tablice :"Oddział Zamknięty".
Dodano: 23.10.2020 21:40    Przez: Grzech Walerian
Moje przepowiednie o czarnej strefie i zakazie wyjścia z domu się sprawdzają...!!! Właśnie Morawiec zapowiedział, że jeśli obostrzenia nie zadziałają, możliwy jest głęboki lockdown, łącznie z zamknięciem granic...!!! Jesteśmy w czarnej dudzie i mamy być posłuszni... a przede wszystkim chodzi o powstrzymanie jakichkolwiek zamieszek przeciwko Rządowi- np. w sprawie uchwalenia pseudo ustawy o całkowitym zakazie aborcji... zrobili to dlatego teraz, że wiedzą jaką mają potężną broń w postaci ustawy antycovidowej...!!! Zostaliśmy zniewoleni i ubezwłasnowolnieni... ale kiedy prawo staje się bezprawiem, to Naszym obowiązkiem jest przeciwstawić się temu...!!!
Dodano: 23.10.2020 15:56    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

bo cała Polska śpiewa z nami wyp***ralać z maseczkami ....
Dodano: 23.10.2020 13:39    Przez: ~wwww
avatar Powinni ścigać debili co maseczek nie noszą, czym się te sqrwesyny różnią od Ciapaka z maczetą czy z kałachem, ten przynajmniej zabije mnie odrazu, a teki debil jak na mnie nakicha czy nasmarka będę umierł z 3 tygodnie.
Dodano: 23.10.2020 14:01    Przez: Tomasz Kobrzycki
znam takiego co krzyczal wypier...z maseczkami..teraz na oddziale lezy i mu nie jest do twarzy z odwagą anonimowo w necie
Dodano: 23.10.2020 16:38    Przez: Cuban White
avatar Do @Tomasz Kobrzycki: - Udowodnij mi, że noszenie maseczek zapobiega zarażeniu się wirusem. Nawet na tutejszym portalu niedawno jeden doktorek się wypowiadał, iż noszenie maseczek przed wirusem nie chroni. Przestań wierzyć w to co publikuje WHO, czyli, że koronawirus roznosi się tylko kropelkowo, gdzie kropelki te pod wpływem grawitacji opadają na ziemię (stąd dystans 2 m), - ale się przemilcza, iż przenosi się głównie drogą inhalacyjną, bo ludzie zakażeni wydychają samego wirusa, a ten z racji swej wielkości swobodnie lata w powietrzu, szczególnie w pomieszczeniach. Dlatego jest tyle zakażeń. Powietrze swobodnie przelatuje bokami maseczki, bo idzie najmniejszą linią oporu, a nie samą maseczką, bo ta musiała by ściśle dolegać do ciała. Dlatego zarażeni z maseczką wydychają wirusa w powietrze, a inni wdychają te wyziewy z wirusem i się zarażają. A media non-stop trąbią o kropelkach i dystansie 2m, co jest tylko półprawdą.
Dodano: 24.10.2020 21:45    Przez: Pulsar71
avatar No i przyszedł argamedon, to sodomici i opetańcy sprwadzili poprzez grzechy sodomi, profanację świętości, szydarstwa z Boga ii Świętych , za życie jakby Boga nie było, za grzech cudzołóstwa, za morderstwa na najsłabszych, tzn. dzieci w łonie matki i starych i niedołężnych.Żarty się skończyły, w latach 80 XX wieku przyszło pierwsze osteżenie w postaci AIDS ,gdzie piekło pochłonęło tysiące pederastów i prostytutek i innych códzołożników, drugie teraz na wiosnę, jednak ludzie ciągle nie zrezynowali z podszeptów szatana i jeszcze bardziej łamią X przykazań , podobnie jak cywilizacja przed potopem.Jedym lekarstwem na koronowirusa więc jest pokuta i modlitwa , inaczej Bóg zniszy ponownie naszą cywilizację jak zrobił to z cwilizacją przedpotopową,Sodomą i Gomorą.
Dodano: 23.10.2020 13:57    Przez: Tomasz Kobrzycki
,,język polska bardzo trudna" - widać brak podstaw ze szkoły zarówno z wypowiedzi jak i błędów językowych
Dodano: 23.10.2020 14:25    Przez: biggie2
Kobrzycki Tomaszu,rozwijasz mi się.Jakbym czytał proroka izajasza-biada wszystkim i wszystkiemu.A czy twój Bóg nie potrafiłby przeprogramować ludzkości,skoro wersja "Na podobieństwo Boże" (Gen.1.26-27) się nie udała?
Dodano: 23.10.2020 15:50    Przez: Grzech Walerian
Piękne, spokojne podsumowanie PLANDEMII. wolna-polska.pl
Dodano: 23.10.2020 16:38    Przez: Piotr
Błędny protokół zabił (respiratory w wielu przypadkach szkodzą)
Dodano: 23.10.2020 16:40    Przez: Piotr
Protest hodowców psów! "Koniec tyrani Kaczyńskiego i kota jego" wprawo.pl
Dodano: 23.10.2020 16:43    Przez: Piotr
SZALEŃSTWO! Pięć radiowozów NA SYGNALE wysłano do... mężczyzny bez maski! (WIDEO) prawy.pl
Dodano: 23.10.2020 16:50    Przez: Piotr
Moje przepowiednie o czarnej strefie i zakazie wyjścia z domu się sprawdzają...!!! Właśnie Morawiec zapowiedział, że jeśli obostrzenia nie zadziałają, możliwy jest głęboki lockdown, łącznie z zamknięciem granic...!!! Jesteśmy w czarnej dudzie i mamy być posłuszni... a przede wszystkim chodzi o powstrzymanie jakichkolwiek zamieszek przeciwko Rządowi- np. w sprawie uchwalenia pseudo ustawy o całkowitym zakazie aborcji... zrobili to dlatego teraz, że wiedzą jaką mają potężną broń w postaci ustawy antycovidowej...!!! Zostaliśmy zniewoleni i ubezwłasnowolnieni... ale kiedy prawo staje się bezprawiem, to Naszym obowiązkiem jest przeciwstawić się temu...!!!
Dodano: 23.10.2020 15:56    Przez: Wiedźma
Jesteś na Czarnym Proteście?
Dodano: 23.10.2020 16:32    Przez: Aga
Już od trzydziestu lat na polskich granicach powinny stać tablice :"Oddział Zamknięty".
Dodano: 23.10.2020 21:40    Przez: Grzech Walerian
Oby nie zamknęli psychiatrii. Martwię się o gościa ukrywającego się pod pseudonimem 'Kobrzycki''
Dodano: 23.10.2020 17:15    Przez: Alfred Michalczyk
Mam nadzieję, że nieudolni rządzący, którym wakacje przeszkodziły w normalnej pracy nie wpadną na pomysł wprowadzenia czarnej strefy.
Dodano: 23.10.2020 17:18    Przez: Alfred Michalczyk
Pisowski Rząd miota się jak dziecko we mgle... i kompletnie nie wie co robić, ale gdy za rok czy dwa Pandemia minie, odtrąbią swój sukces w walce o ratowanie gospodarki i życia obywateli...!!! Oni już tak mają...!!!
Dodano: 23.10.2020 17:48    Przez: Wiedźma
Korpus Wsparcia Seniora- dobre sobie! Jak seniorom nie pomogą najbliżsi, to nikt nie pomoże!Dziekuję bardzo, już o mój brzuch zadbał jeden zakompleksiony senior! Ręce precz od kobiet i seniorów!
Dodano: 23.10.2020 17:55    Przez: Aga
Szybko! Trzeba zorganizować jakieś wybory...!!! Podobno wtedy wirusy są w odwrocie i nie trzeba się Nimi przejmować...!!! Ot czysta logika Naszej Władzy... prawda, że to przejrzyste i proste...
Dodano: 23.10.2020 18:46    Przez: Wiedźma
To już musisz się zwrócić do POkonanych oni są specjalistami że wirusa w listopadzie nie będzie i mogą odbyć się wybory, a tu co lawina zachorowań .
Dodano: 24.10.2020 21:33    Przez: ~Edek
jak były wybory to wirusa nie było a jak po wyborach to wirus jest