Dzisiaj jest czwartek 3 grudnia 2020, imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17378) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Wilczyn. Czekają na środki na przebudowę stacji uzdatniania wody

Dodano: 24.10.2020 13:15
Źródło: LM.pl

Gmina Wilczyn stara się o pozyskanie środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jednym z dofinansowanych zadań miałaby być modernizacja stacji uzdatniania wody w Górach.

Do modernizacji stacji gmina przymierza się już od dłuższego czasu. Inwestycja znalazła się nawet w pierwotnej wersji budżetu gminy na rok 2020, ale z powodu braku otrzymania dofinansowania została wycofana w jego ostatecznej wersji. Teraz pojawiła się kolejna szansa, a ma nią być Fundusz Inwestycji Lokalnych. To projekt rządowy, który ma wspomóc samorządy w obliczu kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemią koronawirusa.

W pierwszym naborze gminie Wilczyn udało się uzyskać pół miliona złotych na inwestycje, ale do końca września samorządy mogły ubiegać się o pieniądze z drugiego naboru. - Na ten drugi rzut złożyliśmy wniosek na całość projektu [modernizacji SUW - przyp. red.]. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i będziemy wiedzieli, co będziemy robić - tłumaczył podczas piątkowej sesji Rady Gminy Wilczyn wójt Grzegorz Skowroński.

W ramach pieniędzy z funduszu gmina zaproponowała nie tylko modernizację stacji uzdatniania wody, ale również budowę drugiego i trzeciego etapu ścieżki pieszo-rowerowej pomiędzy Kopydłowem, a Górami. Obie inwestycje mogłyby zostać dofinansowane w wysokości 70 - 80%. Jeżeli gmina otrzyma kolejne pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych, oba projekty mogłyby zacząć być realizowane w 2021 roku. 

fot. screen z transmisji z sesji Rady Gminy Wilczyn

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.