LM.plWiadomościKoszykarki MKS MOS wspierają protest. I rozbijają zespół z Piły

Koszykarki MKS MOS wspierają protest. I rozbijają zespół z Piły

Nie mogły być na protestach, bo... grały mecz. Ale i tak wyraziły swoje zdanie wymownym zdjęciem. Koszykarki MKS MOS Konin wsparły protestujących przed poniedziałkowym meczem z Enea Basket Piła.

Gdy w całym kraju trwały protesty przeciwko zaostrzaniu ustawy aborcyjnej koszykarki MKS MOS Konin rozpoczynały swoje spotkanie II ligi z Enea Basket Piła. Tuż przed spotkaniem na profilu FB konińskiego klubu pojawiło się jednak wymowne zdjęcie - zaciśnięte pięści z namalowanymi na nich czerownymi błyskawicami, czyli symbolem strajku kobiet. W ten sposób koszykarki MKS MOS wsparły odbywające się protesty.

O 19 zaczynamy mecz 2 Ligi Kobiet w Pile! I pamiętamy...transmisja z meczu będzie na naszym fan page! Trzymajcie KCIUKI🥰😀

Opublikowany przez MKS MOS Konin News Poniedziałek, 26 października 2020

Do tego dołożyły jeszcze okazałe zwycięstwo z Enea Basket Piła. Zespół Mateusza Dwornika kompletnie zdominował swoje rywalki od pierwszych minut meczu. Pilanki zupełnie nie radziły sobie w defensywie, w ataku natomiast, nawet jeżeli dochodziły do sytuacji rzutowych, zawodziła skuteczność.

Przez trwy kwarty koninianki nie pozwoliły rywalkom rzucić więcej, niż dziesięć punktów w jednej części spotkania. Dopiero w czwartej kwarcie trener Mateusz Dwornik dał pograć więcej zawodniczkom rezerwowym. Zespół z Piły to wykorzystał i wygrał 17:16, ale i tak w całym meczu to MKS MOS triumfował 73:43.

Dzięki wygranej koninianki zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem siedmiu punktów i stratą jednego oczka do liderującego Enea AZS Szkoła Gortata Poznań. Kolejne spotkanie MKS MOS rozegra 8 listopada, podejmując AZS Włocławek.

Enea Basket Piła - MKS MOS Konin 43:73 (9:26, 9:15, 9:16, 17:16)

MKS MOS Konin: Kamila Rogulska (13), Patrycja Szczecińska (13), Wiktoria Orchowska (13), Wiktoria Wróbel (12), Wanessa Krzętowska (9), Aleksandra Oleszkiewicz (4), Zuzanna Gadacz (4), Małgorzata Siatkowska (3), Natalia Smantek (2), Nikola Kurtas, Małgorzata Kutkowska, Wiktoria Kudroń.