Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17326) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
9 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Ceny mieszkań na sprzedaż w większych miastach Wielkopolski

Materiał promocyjny

Dodano: 30.10.2020 14:34

Już od wielu lat szacuje się, że rynek nieruchomości to najbardziej solidna gałąź gospodarki. Inwestorzy pragnący zatem poszerzyć swoje portfolio domów na sprzedaż powinni mocno kontrolować to, jak prezentują się oferty.

Czy inwestycja w mieszkania na sprzedaż się opłaca? Jak wskazują kilkuletnie badania rynku - tak. A świadczą o tym kolejno powstające osiedla, z których niemal wszystkie mieszkania są przedawane jeszcze na etapie tzw. dziury w ziemi. Kupujemy mieszkania z różnych powodów. Jedni, szukając miejsca dla siebie i rodziny, inni, inwestując w przyszłość dziecka. Zawodowi inwestorzy kupują mieszkania pod wynajem i nierzadko wychodzą na tym bardzo dobrze.

Każdorazowy zakup mieszkania wiąże się oczywiście z wieloma szacunkami, poszukiwaniami idealnej nieruchomości, ale również z filtrowaniem ofert z interesującej okolicy. Co ważne, ceny za metr kwadratowy nieruchomości mogą się znacznie od siebie różnić.
 

Ceny mieszkań w Wielkopolsce - gdzie jest drogo?

Wielkopolska nie należy do najtańszych regionów na rynku nieruchomości. Wciąż to bardzo popularne województwo, z dobrze rozwiniętą gospodarką i bazą miejsc pracy, do których przybywają młodzi ludzie. W Poznaniu ceny mieszkań będą zdecydowanie najwyższe, ale w zamian za drożyznę, otrzymujemy i dobrą lokalizację i prestiż, i pewność, że mieszkanie wynajmiemy po zakupie właściwie od ręki.

Ceny mieszkań na sprzedaż w Poznaniu potrafią osiągać podobny pułap, jak w innych dużych ośrodkach miejskich w Polsce: https://allegro.pl/kategoria/wielkopolskie-poznan-116487

To oczywiście wyjściowa tego, że jest to największe miasto Wielkopolski, w którym nie brakuje uczelni wyższych, ale również dobrze prosperujących zakładów pracy, w których wielu ludzi znajduje bardzo dobre zatrudnienie.

Co jeszcze wpływa na cenę mieszkań na sprzedaż w Poznaniu? Nic innego, jak spora konkurencyjność i wysoka jakość budowanych osiedli. Wystarczy przejrzeć kilka ofert mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego, by przekonać się, jak dostojne potrafią być rozwiązania architektoniczne w tej lokalizacji. Deweloperzy dokładają tutaj wszelkich starań, by mieszkania były dla potencjalnych kupujących po prostu atrakcyjne.

Jeśli w Poznaniu jest dość drogo, to czy warto kupować tam mieszkanie? Tak, jeśli poszukujesz rozwojowej pracy lub gdy kupujesz nieruchomość pod wynajem.
 

Mieszkania na sprzedaż w Kaliszu lub Lesznie - nieco tańsza Wielkopolska

To prawda, że wraz z oddalaniem się od głównej aglomeracji Wielkopolski - Poznania, można zauważyć spadek cen za metr kwadratowy mieszkań na sprzedaż.

Dobrym przykładem będzie chociażby Kalisz. W tym dość sporym, ale jednak znacznie mniej rozwiniętym gospodarczo mieście niż Poznań, można trafić okazję. Ceny mieszkań na sprzedaż w Kaliszu oscylują na poziomie: https://allegro.pl/kategoria/wielkopolskie-kalisz-116484

Jak widać, to nieco mniej od Poznania. Kto powienien szukać tutaj okazji? Zwykle są to miejscowe rodziny lub inwestorzy chcący rozsądnie ulokować swój kapitał. W Kaliszu z pewnością nie będzie kłopotu z wynajmem, a zatem interes może sie opłacać.

Co z mieszkaniami na sprzedaż w Lesznie? Tutaj może być jeszcze taniej: https://allegro.pl/kategoria/wielkopolskie-leszno-116486. Bo choć Leszno znajduje się zdecydowanie bliżej Poznania to nie ma tutaj tak atrakcyjnych zakładów pracy i uczelni wyższych. To sprawia, że całkiem nieźle wykończone mieszkanie i w dobrej dla tego miasta lokalizacji można kupić za 3/4 ceny mieszkania w Poznaniu.

Czy jednak Leszno to dobra lokalizacja dla inwestycji w nieruchomość? Tak. Pamiętajmy, że w każdym średnim mieście w Polsce, popyt na wynajem mieszkań jest dość spory. Jednocześnie dość łatwo o wynajem mieszkania dla rodzin, które chętnie podpiszą z nami kilkuletnią umowę najmu. To prosta i łatwa kalkulacja. Kupujesz mieszkanie w dobrej cenie, a potem zyskujesz comiesięczne dochody, które pozwalają dalej inwestować pieniądze lub spłacać zaciągnięty kredyt.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nieruchomości,   inwestycjeDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.