Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKoło. Rada Miejska solidaryzuje się i wyraża poparcie dla kobiet

Koło. Rada Miejska solidaryzuje się i wyraża poparcie dla kobiet

Dodano:
Koło. Rada Miejska solidaryzuje się i wyraża poparcie dla kobiet
Sesję Rady Miejskiej w Kole rozpoczęło podjęcie apelu o ochronę praw kobiet w Polsce. 

Projekt uchwały w sprawie ochrony praw kobiet w Polsce złożył Tomasz Sobolewski, przewodniczący Rady Miejskiej Koła. Dokument zawiera m.in. zapis, iż Rada Miejska Koła solidaryzuje się i wyraża pełną akceptację i poparcie dla kobiet oraz apeluje do parlamentarzystów, którzy także zostali wybrani przez kobiety, o szacunek, o pomoc i ochronę praw kobiet w Polsce, o wysłuchanie ich głosu, aby mogły same decydować o sobie – w czasie, kiedy tego najbardziej potrzebują i oczekują od rządzących.

Samorząd miasta Koła, co prawda niejednomyślnie, ale opowiedział się za prawami kobiet. W głosowaniu nad projektem uchwały o prawach kobiet, przedstawionym przez przewodniczącego rady Tomasza Sobolewskiego, nie wzięło udziału troje radnych chociaż byli obecni na sali. Reszta obecnych na sali radnych poparła uchwałę.

- Jako burmistrz w pełni popieram apel większości rady w sprawie ochrony praw kobiet oraz uważam, że kompromis w tej sprawie wypracowany wiele lat temu powinien pozostać nienaruszony, czego dałem wyraz w swoim wystąpieniu podczas sesji rady miasta – stwierdził włodarz miasta Krzysztof Witkowski. 

Uchwała zostanie przekazana Prezydentowi RP, Marszałkowi Sejmu i Senatu, Premierowi, Wojewodzie Wielkopolskiemu, Pełnomocnikowi Rządu ds. Społeczeństwa Obywatelskiego i Pełnomocnikowi Rządu ds. Równego Traktowania oraz Rzecznikowi Praw Obywatelskich. 

Żródło: Miasto Koło 

Koło. Rada Miejska solidaryzuje się i wyraża poparcie dla kobiet
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole