Dzisiaj jest piątek 4 grudnia 2020, imieniny: Barbary, Krystiana, Berny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17377) SPORT FORUM FIRMY (5550) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finał zbiórki w ZS CKU. Do szpitala trafiły dary d ... (0)Nagroda dla MZGOK za działalność ekologiczną „EkoS ... (0)

Piłkarki wspierają Strajk Kobiet. Ogromny baner w transmisji TVP

Dodano: 31.10.2020 11:13
Źródło: LM.pl

,,Wybór", ,,Strajk Kobiet" i czerwone błyskawice - takie banery mogli zobaczyć widzowie TVP Sport w sobotnie przedpołudnie. Piłkarki Medyka Konin i AZS UJ Kraków zabrały głos w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej.

W sobotę piłkarki Medyka Konin i AZS UJ Kraków rozgrywały spotkanie dziesiątej kolejki Ekstraligi. Mecz transmitowany jest w TVP Sport, oglądać mogą go więc widzowie z całej Polski. Piłkarki obu zespołów postanowiły to wykorzystać i wesprzeć odbywający się od kilku dni Strajk Kobiet przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej.

Wchodząc na boisko zawodniczki obu zespołów trzymały banery i plakaty z hasłami: ,,Wybór", ,,Strajk Kobiet", a na ramionach miały opaski z czerwonymi błyskawicami, które są symbolem strajku. Po przywitaniu piłkarki obu zespołów stanęły razem, ramię w ramię (co nie jest elementem formalnego ceremoniału), prezentując hasła prosto w kamery publicznej telewizji.

O tym, że piłkarki taką akcję szykują, wiadomo było już wcześniej. O wsparcie dla Medyka prosił Koniński Kongres Kobiet. - KKPK Medyk Konin gra w sobotę mecz. Dziewczyny będą miały specjalne opaski wspierające Strajk Kobiet. Poprosiły nas o wypożyczenie flag, aby udekorować nimi stadion - pisała organizacja na swoim profilu FB. Banery ufundowali sponsorzy.

Piłkarki Medyka nie są pierwszymi, które zabrały głos ws. ostatnich protestów. Już wcześniej zrobiły to koszykarki MKS MOS Konin.

  • Piłkarki wspierają Strajk Kobiet. Ogromny baner w transmisji TVP
  • Piłkarki wspierają Strajk Kobiet. Ogromny baner w transmisji TVP

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna kobiet,   Ekstraliga,   Medyk Konin,   AZS UJ Kraków,   strajk,   strajk kobiet,   protest,   baner,   aborcja



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Taki sam jak kościół mieszający się do polityki
Dodano: 31.10.2020 12:15    Przez: luis
kościół może , tak jak niektórzy na cmentarz mogą: "Twój ból"...
Dodano: 31.10.2020 12:18    Przez: Miki
Bąk- śmierdzi desperacją od ciebie. Czy przyczyną niechęci do kobiet jest twój mały " bączek" ?
Dodano: 31.10.2020 15:02    Przez: Aga
...a frajerom,którzy podnieśli rękę na kobietę,obcinano obie łapy.Ja poprzestałbym na powykręcaniu nóg,jak lalce.Czy taka zabawa też podobałaby ci się,breja?
Dodano: 31.10.2020 19:21    Przez: suzuki bandit
Dziewczyny stanęły po Jasnej Stronie i już rozgromiły rywalki.A przypomnijcie sobie Zimnego Lecha.Poszedł na mecz-klapa.Pojechał do Gruzji-klapa.Ukraina-to samo.Ledwo wsiadł do samolotu-bum i zamach.Boję się o Wawel.
Dodano: 31.10.2020 15:55    Przez: szkarlatyna

KOMENTARZE

Brawo dziewczyny !!! Walczmy razem !!!
Dodano: 31.10.2020 11:38    Przez: Miki
avatar "Piłkarki wspierają" regularne skrobanki na życzenie??? Czy moze ktoś je zmanipulował, wmawiajac toksyczny wpływ poczętych na organizm kobiety?
Dodano: 31.10.2020 12:59    Przez: Józef Bąk
avatar Wmówcie im jeszcze, że ciąże są toksyczne i przeszkadzają w piłkarskiej karierze. Tak na marginesie. Co by było gdyby "dobrowolnie" nie POparły skrobanek? Sankcje, wykluczenie, represje, stygmatyzowanie, presja ekonomiczna czy tylko ᛋ w*********ćᛋ?
Dodano: 31.10.2020 13:11    Przez: Józef Bąk
Bąk- śmierdzi desperacją od ciebie. Czy przyczyną niechęci do kobiet jest twój mały " bączek" ?
Dodano: 31.10.2020 15:02    Przez: Aga
avatar Aga Do takich kobiet jak wy i nie udawaj, że nie wiesz dlaczego. Szukaj gdzie indziej desperata, bo należysz do tych, którym należy odmawiać.
Dodano: 01.11.2020 21:20    Przez: Józef Bąk
Brawo piłkarki Medyka Konin...!!! Walczymy, solidaryzujemy się i zwyciężymy...!!! Polska jest KOBIETĄ...!!!
Dodano: 31.10.2020 11:53    Przez: Wiedźma
avatar Milcz stara chora k**wo !
Dodano: 31.10.2020 17:16    Przez: Brejza Czadomen
następne skore do skrobanki 🥴🥴🥴
Dodano: 31.10.2020 11:53    Przez: ~kibic
Głupota nie zna granic . Co to za sportowiec który miesza sport z polityką.
Dodano: 31.10.2020 12:10    Przez: ~Edek
Taki sam jak kościół mieszający się do polityki
Dodano: 31.10.2020 12:15    Przez: luis
Rydzyk oskarża protestujących o satanizm. Rusza seria mszy i głodówka.
Dodano: 31.10.2020 15:05    Przez: Piotr
kościół może , tak jak niektórzy na cmentarz mogą: "Twój ból"...
Dodano: 31.10.2020 12:18    Przez: Miki
dalej jestes ministrantem ? i co papiez ci odpisał ?
Dodano: 31.10.2020 21:48    Przez: niedoszły radny
Portal lm w ekstazie Żałosne. Poziom głupoty nie zna granic. W ramach podziękowań TVP powinno zrezygnować z transmitowania tego żałosnego cyrku. Nie powinno się pokazywać osób powiązanych z niszczeniem mienia, wulgaryzmami, dyskryminacją, narażaniem życia gdy szpitale już ledwie zipią. Strajk kobiet to organizacja skrajnie dyskryminująca osoby o innych poglądach.Gardzę.
Dodano: 31.10.2020 12:53    Przez: sss sss
Luis kościół to nie sport . Sportowiec powinien być jak żona 'Cezara . Choć trzeba sobie zadać pytanie kto sponsoruje ? ciekawy jestem czy wszystkie mają taki pogląd czy tylko niektóre. Podejrzewam że te słabe podporządkowały się. Zawsze w grupie jest przeciwność, a zgoda tylko dla mediów .
Dodano: 31.10.2020 13:09    Przez: ~Edek
Rydzyk z tymi głodówkami?-No,może zacznę chłopaka popierać.Tylko,czy będzie konsekwentny i wytrzyma do końca,do samego końca.
Dodano: 31.10.2020 15:30    Przez: Marysia
Ginie średniowiecze,młodość atakuje.Zginiecie wszyscy,stare,wredne ....
Dodano: 31.10.2020 15:38    Przez: Oda do Młodości
Za dużo się nie nauczyłaś . Stara będziesz szybciej niż Ci się wydaje .Zrobisz sobie z 30 skrobanek to tylko flak z Ciebie zostanie
Dodano: 31.10.2020 22:14    Przez: ~Edek
Dziewczyny stanęły po Jasnej Stronie i już rozgromiły rywalki.A przypomnijcie sobie Zimnego Lecha.Poszedł na mecz-klapa.Pojechał do Gruzji-klapa.Ukraina-to samo.Ledwo wsiadł do samolotu-bum i zamach.Boję się o Wawel.
Dodano: 31.10.2020 15:55    Przez: szkarlatyna
1 z 2
12>>