Dzisiaj jest piątek 22 stycznia 2021, imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17161) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
2 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Koniński Dom Kultury z nowym, znacznie lepszym nagłośnieniem   

Dodano: 1.11.2020 12:10
Źródło: LM.pl

Nowe nagłośnienie w KDK dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. 

W sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury zamontowane zostało nowe nagłośnienie z systemem Dolby 7.1. Na ten cel Koniński Dom Kultury otrzymał dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.  Nowe nagłośnienie to nowa jakość odbioru wydarzeń kulturalnych w KDK.

W sumie koszt tej inwestycji to ponad 75 tys. zł. Dofinansowanie od Ministra to kwota 56 tys. zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetu Miasta Konina. Dzięki tej inwestycji z pewnością poprawi się jakość dźwięku podczas wydarzeń kulturalnych i kinowych organizowanych w KDK, w tym działań edukacyjno-animacyjnych.

- Dla osób bardziej zainteresowanych technicznymi aspektami tej inwestycji mogę powiedzieć, że nagłośnienie, które zamontowaliśmy w sali widowiskowej KDK oparte jest na najnowszej generacji głośnikach firmy JBL, plus końcówki mocy firmy Crown z dedykowanymi presetami. Do tej pory dysponowaliśmy dźwiękiem Dolby 5.1. teraz podnieśliśmy jakość do Dolby 7.1. – mówi Ryszard Wojdak, kierownik działu technicznego w Konińskim Domu Kultury.

Z sali widowiskowej KDK korzysta co roku około 100 tysięcy osób. Działa tutaj Kino Centrum, a nowe nagłośnienie znakomicie wpłynie na jakość odbioru oglądanych filmów. Bardzo ważną działalnością jest dla nas edukacja dzieci i młodzieży, często połączona właśnie z projekcjami kinowymi. W Akademii Filmowej ,,Otwórz oczy!” prowadzonej przez Katarzynę Kubacką-Seweryn uczestniczy co roku ponad 10 tysięcy uczniów, prowadzimy również projekty filmowe dla dzieci jak ,,Moje pierwsze wyjście do kina” czy ,,Dzieciaki w Centrum”. Włączamy się w festiwale filmowe jak Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, gdzie prezentujemy filmy zrealizowane przez osoby niepełnosprawne oraz filmy poświęcone życiu i twórczości osób niepełnosprawnych, a także Międzynarodowy Festiwal Filmowy Transatlantyk czy Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End. Naszą filmową wizytówką jest Przegląd Polskich Filmów Fabularnych Debiuty – w tym roku jubileuszowy – trzydziesty. W KDK działa również Amatorski Klub Filmowy Muza, który jest najstarszą formą amatorskiego ruchu artystycznego w Koninie. Na ekranie Kina Centrum młodzi filmowcy mają okazję prezentować swoje filmy. Warto dodać, że filmografia Muzy liczy ponad 70 tytułów dokumentalnych, fabularnych i animowanych, za które filmowcy z Konina otrzymali wiele nagród na regionalnych i ogólnopolskich festiwalach.

Kino Centrum należy do elitarnej sieci kin Europa Cinemas. Naszą misją jest edukacja filmowa dzieci i młodzieży oraz przybliżenie młodym widzom osiągnięć kina europejskiego. Na ekranie kina widzowie mogli też oglądać transmisje spektakli z Teatru Narodowego w Londynie oraz z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Warto dodać, że Koniński Dom Kultury jest organizatorem wielu fantastycznych wydarzeń kulturalnych: spektakli, salonów poezji, koncertów, przeglądów filmowych i oczywiście Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca – wizytówki Konina i największego tego typu festiwalu w Europie. W zajęciach artystycznych w KDK uczestniczą utalentowani młodzi tancerze, filmowcy w AKF Muza i plastycy w Atelier KreDKa. Oprócz zespołów tanecznych dzieci i młodzieży: CODA, CORTE, FUKS, Body and Soul, w KDK spotykają się artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Konin, Konińskiego Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum, zespołu muzycznego Agharta oraz Zespołu Wokalnego Seniorów Fantazja.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

   • Koniński Dom Kultury. Kino Centrum z nowym nagłośnieniem
  • Koniński Dom Kultury. Kino Centrum z nowym nagłośnieniem
  • Koniński Dom Kultury. Kino Centrum z nowym nagłośnieniem
  • Koniński Dom Kultury. Kino Centrum z nowym nagłośnieniem
  • Koniński Dom Kultury. Kino Centrum z nowym nagłośnieniem

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.