Dzisiaj jest wtorek 26 stycznia 2021, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17950) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / 0oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Powiatowa Rada Rynku Pracy. Inauguracja kadencji 2 ... (2)Prezent od prezydenta dla Poli - pierwszej koninia ... (1)

Rzgów. W szkole powstaje małe kino. Pierwszy seans w tym roku

Dodano: 2.11.2020 13:01
Źródło: LM.pl

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Konińskiej 6 w Rzgowie trwają prace nad powstaniem kina społecznościowego. Pierwszy seans może odby się jeszcze w tym roku.

Kino przeznaczone będzie dla 30 osób z dodatkowym miejscem dla osoby niepełnosprawnej. Sala multimedialna wyposażona będzie w urządzenia do emisji obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej. Ponadto sala zostanie wygłuszona i wyciemniona, zainstalowe będą wentylacja i klimatyzacja.

Równocześnie z budową sali kinowej na zewnątrz szkoły wybudowany został podjazd dla osób z niepełnosprawnościami. Udogodnienia funkcjonować będą również wewnątrz - do dyspozycji będzie platforma schodowa, a część pomieszczeń sanitarnych przystosowana została do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kino powstaje dzięki środkom pozyskanym z wojewódzkiego programu ,,Małe Kino Społecznościowe". Gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł. Drugie tyle wyłoży z własnego budżetu. Podobne lokalne kina działają już m.in. w Starym Mieście, Wierzbinku, Sompolnie, czy Rychwale.

Inwestycja ma zakończyć się do końca tego roku.

fot. Gmina Rzgów

  • Rzgów. W szkole powstaje małe kino. Pierwszy seans w tym roku
  • Rzgów. W szkole powstaje małe kino. Pierwszy seans w tym roku
  • Rzgów. W szkole powstaje małe kino. Pierwszy seans w tym roku

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.