Dzisiaj jest środa 25 listopada 2020, imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17362) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO

4 / 1oC

,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje spo ... (0)Most żelazny i gabinet prezydenta podświetlone na ... (18)

Męczarni Medyka z Olimpią część druga. Na szczęście jest awans

Dodano: 4.11.2020 15:19

Kopię spotkania z Ekstraligi pomiędzy Medykiem Konin a Olimpią Szczecin obejrzeli kibice w środę. Medyczki znów długo męczyły się ze szczeciankami, ale ostatecznie wygrały 3:1 i awansowały do 1/16 finału.

Pod koniec sierpnia Medyk Konin grał w Ekstralidze z Olimpią Szczecin. Koninianki wygrały 3:0, choć długo nie potrafiły przełamać defensywy zespołu z Pomorza. Podobnie było w środę w meczu 1/32 finału Pucharu Polski. Po pierwszej połowie to Olimpia prowadziła 1:0, ale ostatecznie mecz wygrały koninianki.

Szczecinianki na mecz wyszły bardzo odważnie, często gościły pod bramką Oliwii Szymczak. Medyk pod bramką Olimpii - rzadziej, co wynikało głównie z problemów z rozegraniem w ofensywie. Sporo podań medyczek nie trafiało do adresatek, koninianki często się myliły i widać było brak zrozumienia w rozgrywaniu akcji. Zbyt rzadko też próbowały strzałów - najlepszy oddała Dominika Kopińska, ale piłkę zatrzymała bramkarka Olimpii.

Szczecinianki w 44. minucie wyszły na prowadzenie. Kontratak po rozegraniu rzutu rożnego przed Medyka celnym strzałem zakończyła Zuzanna Radochońska. Nieco niespodziewanie do przerwy Medyk przegrywał 0:1.

To podziałało otrzeźwiająco na koninianki, od początku drugiej połowy Medyk częściej gościł pod bramką Olimpii i częściej próbował uderzać. W 64. minucie wyrównanie koniniankom powinna dać Kaletka, ale fatalnie przestrzeliła. Chwilę później uderzenie Gawrońskiej obroniła Piątek. W końcu w 70. minucie akcję lewą stroną rozegrała Gawrońska, wystawiając piłkę idealnie pod nogi Grzywińskiej. Pomocniczce Medyka pozostało tylko huknąć na bramkę Olimpii.

Trzy minuty później było już 2:1, tym razem setne już chyba dośrodkowanie Chudzik z rzutu rożnego na bramkę zamieniła Olga Sirant. W doliczonym czasie gry szczecinianki miały jeszcze akcję na 2:2, ale Kornelię Grosicką uprzedziła Oliwia Szymczak. Rezerwowa bramkarka Medyka zaliczyła zresztą kolejny bardzo pewny występ. Zamiast bramki dla Olimpii był gol dla koninianek - w ostatniej akcji meczu Zając wystawiła piłkę Gawrońskiej, a ta podwyższyła na 3:1.

Medyk Konin wygrał i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski. Zgodnie z planem kolejny mecz powinien odbyć się 21 listopada. Kto będzie rywalem medyczek - tego jeszcze nie wiadomo, rozstrzygnie to losowanie PZPN.

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 3:1 (70' Gabriela Grzywińska, 73' Olga Sirant, 90'+ Anna Gawrońska - 44' Zuzanna Radochońska)

Medyk Konin: Oliwia Szymczak - Julia Maskiewicz (66' Nicole Zając), Olga Sirant, Sandra Sałata, Dominique Bond-Flasza, Ernestina Abambila, Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska.