Dzisiaj jest niedziela 9 maja 2021, imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17120) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
21 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezes Górnika po ciężkim COVID-19. Potrzebne środ ...Żychlin. Nowy wóz strażacki dla jednostki OSP i me ... (3)

Komin na zimę jako maseczka

Materiał promocyjny

Dodano: 4.11.2020 16:33

W Polsce obowiązek zasłaniania ust i nosa wszedł w życie już 16 kwietnia i pomimo że zakres miejsc, w jakich powinniśmy nosić maseczki często ulegał zmianie, to jedno było pewne - nie mogliśmy się z nimi rozstawać nawet na krok, ponieważ zwykłe wejście do sklepu wiązało się z koniecznością ich posiadania. Za brak osłony na ustach i na nosie lub ich nieprawidłowe założenie można otrzymać w Polsce mandat na pokaźną sumę.

Noszenie maseczek ma na celu zapobieganie przenoszeniu się infekcji na inne osoby, jak i również sama ochrona użytkownika przed zarażeniem. Światowa Organizacja Zdrowia nieustannie przypomina, że nieprawidłowe noszenie maseczek może okazać się znacznie bardziej niebezpieczne, niż ich brak.

Aby prawidłowo zakrywać nos i usta, i tym samym zwiększyć ochronę, oraz zmniejszyć ryzyko przenoszenia się koronawirusa, Światowa Organizacja Zdrowia, zaleca:

  • Przed zakładaniem osłony na usta i nos, dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem, a jeśli nie mamy dostępu do umywalki, to wówczas należy skorzystać ze środka do dezynfekcji
  • Zakrywać dokładnie usta i nos, upewniając się, że materiał dobrze przylega do skóry i nie ma przerw pomiędzy maską, kominem lub innym materiałem, a skórą
  • Unikać kontaktu dłoni z maską w czasie jej noszenia – jeśli jednak w przypadkowy sposób do tego dojdzie, należy umyć lub zdezynfekować dłonie
  • Każdorazowo wymieniać maskę, komin lub inną formę zasłaniania ust i nosa, w momencie, gdy staną się wilgotne
  • Nie wolno używać jednorazowych środków ochrony osobistej kilkukrotnie
  • Maskę, przyłbicę, komin i inne elementy zdejmować zaczynając od tylnej części
  • Po użyciu natychmiast wyrzucić jednorazowe środki ochrony do kosza, a te wielorazowe najlepiej prać w wysokiej temperaturze, oraz dokładnie umyć ręce ciepłą wodą z mydłem
     

Komin na twarz jako maseczka – praktyczne rozwiązanie

Kominy na twarz zamiast maseczki ze sklepu internetowego SafeMask, gwarantują skuteczne zakrycie nosa i ust, a ponadto będą mogły być wykorzystywane nie tylko w okresie pandemii, ale również po jej upływie, np. jako komin antysmogowy lub komin antysmogowy z filtrem. Kominy na twarz zamiast maseczki są nie tylko praktyczne, ale również kolorowe i przede wszystkim produkowane w Polsce.

Jedną z najważniejszych zalet kominów, jest fakt, że są one wykonywane z bardzo lekkich materiałów, przez co oddycha się w nich znacznie łatwiej, niż w maskach. A ponadto można je prać w pralce, dzięki czemu jest to bardzo wygodne i sprawia, że mogą służyć przez bardzo długi okres.

Wielofunkcyjny komin na twarz – zamiennik maski

Co ważne filtry zawarte w kominach antysmogowych, doskonale chronią nie tylko przed koronawirusem, ale również przed wszechobecnym smogiem. Kominy antysmogowe z filtrem wykonane są z odpowiednich materiałów, które gwarantują, że w cieplejsze dni nasza twarz nie będzie się przez nie mocniej pocić, natomiast w chłodniejsze przyjemnie nas otulą, dając poczucie ciepła. Można je stosować o każdej porze roku. Każdy komin dostępny w Safemask może być z powodzeniem stosowane zamiast maseczek.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zima,   komin,   koronawirus,   odzieżDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.