Dzisiaj jest poniedziałek 26 lipca 2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16111) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Kleczew. Radni chcą karetki pogotowia w Budzisławiu Kościelnym

Dodano: 5.11.2020 14:48
Źródło: LM.pl

Jednogłośnie radni Kleczewa poparli pomysł burmistrza umiejscowienia w Budzisławiu Kościelnym zespołu ratownictwa medycznego. Czy tak się stanie, zadecyduje jednak wojewoda.

Pomysł umiejscowienia w Budzisławiu Kościelnym karetki pogotowia wraz z zespołem ratowniczym to inicjatywa burmistrza Mariusza Musiałowskiego. - Rozmowa ws. karetki to jeden z trzech moich celów, które postawiłem sobie na początku mojej pracy tutaj. To nie jest tak, że teraz się obudziliśmy. Odkąd zostałem burmistrzem chodzę nad tą karetką - mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kleczewie. 

W tej sprawie kontaktował się już z wojewodą wielkopolskim. W ostatnim czasie miał również odbyć z nim spotkanie dotyczące tego tematu, zostało jednak ono odwołane ze względu na sytuację epidemiczną. By wykorzystać ten czas, burmistrz przedstawił Radzie Miejskiej uchwałę intencyjną dot. umiejscowienia karetki w Budzisławiu Kościelnym. Zespół miałby stacjonować w części pomieszczeń zajętych obecnie przez druhów z OSP. 

- Z naszej analizy wynika, że umiejscowienie karetki w tym miejscu przyczyni się do zwiększenia dostępności natychmiastowego reagowania w przypadkach zagrożenia życia co najmniej od dwóch do siedemnastu, a nawet więcej, minut - oceniał zastępca burmistrza Kleczewa Jarosław Bąk. Obecnie gminę Kleczew obsługują zespoły ze Ślesina i Konina, czasem Słupcy. Karetka w Budzisławiu Kościelnym obejmowałaby swoim zasięgiem obszar zamieszkany przez ok. 28 tys. ludzi - nie tylko gminę Kleczew, ale i Orchowo, Ostrowite, Powidz, czy Wilczyn. 

Radni jednogłośnie przyjęli zaproponowaną uchwałę, to jednak sprawy nie rozwiązuje. Za organizację systemu ratownictwa medycznego odpowiada bowiem wojewoda i to on ostateczną decyzję podejmie. Przeszkodą są finanse - utrzymanie roczne zespołu w Budzisławiu Kościelnym kosztować może ok. 1,2 mln zł. W tym roku wojewoda takich pieniędzy nie znalazł. Uchwała radnych Kleczewa ma go przekonać do zmiany decyzji. Podjęcie podobnych uchwał władze gminy Kleczew zaproponowały już pozostałym zainteresowanym samorządom. 

fot. archiwum

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.