Skocz do zawartości
LM.plWiadomościProblem: znalezienie idealnie dopasowanego ubezpieczenia. Rozwiązanie: Kalkulator OC/AC. Skorzystasz?

Problem: znalezienie idealnie dopasowanego ubezpieczenia. Rozwiązanie: Kalkulator OC/AC. Skorzystasz?

Materiał promocyjny

Dodano:
Problem: znalezienie idealnie dopasowanego ubezpieczenia. Rozwiązanie: Kalkulator OC/AC. Skorzystasz?

Ubezpieczenie komunikacyjne dzieli się na dwie części składowe – obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dobrowolne AC. W zależności od ubezpieczyciela wykup OC jest różny jedynie pod względem ceny, ale w wypadku AC różnice dotyczą również zakresu ubezpieczenia. Do tego, aby najlepiej skalkulować dobór obu tych rodzajów ubezpieczenia stworzono kalkulator OC/AC. Można z niego skorzystać nie wychodząc z domu.
 

Kalkulator OC/AC – w jaki sposób z niego korzystać?

Wszystkie kalkulatory OC/AC działają na podobnej zasadzie i umożliwiają precyzyjne wyliczenie składki OC i AC bez wychodzenia z domu. Trzeba podać niezbędne i prawdziwe dane, a kalkulator OC/AC wygeneruje najkorzystniejsze oferty ubezpieczenia komunikacyjnego. Warto przy tym wiedzieć, że podawanie danych fałszywych jest bardzo złym pomysłem. Można oszukać i płacić niższą składkę, ale w wypadku wystąpienia szkody wyjdzie ono na jaw, a ubezpieczyciel wyciągnie konsekwencje. Znalezienie idealnego, a przy tym niedrogiego dopasowania AC do OC może wydawać się trudne, ale w rzeczywistości od zakupu taniej polisy najczęściej dzielą nas trzy kroki: odpowiedź na kluczowe pytanie, porównanie propozycji i opłacenie wybranego ubezpieczenia – źródło https://www.compero.pl/ubezpieczenia-samochodowe/kalkulator-oc-ac. Uruchamiając kalkulator OC/AC umożliwiamy sobie znalezienie najbardziej optymalnego rozwiązania!
 

Informacje wpisywane do kalkulatora OC/AC

Poprawne obliczenie składki OC jest uzależnione od danych, jakich kalkulator zażąda od poszukującego optymalnego ubezpieczenia kierowcy. Dane te dotyczą zarówno właściciela, jak i pojazdu i choćby wydawały się dziwaczne lub zbędne, np. kolor pojazdu, to występują one w algorytmie wyliczającym ubezpieczenie i trzeba je również podać. Wszystkie wymagane przez kalkulator informacje są absolutnie niezbędne i mają wpływ na ostateczną wycenę polisy. Bez kompletu danych otrzymamy jedynie stawkę przybliżoną, która ostatecznie może być różnić od wyliczonej nawet dwukrotnie.

Kalkulator OC/AC wymaga wprowadzenia danych:

 • o marce i modelu pojazdu,
 • o roku produkcji,
 • o rodzaju paliwa i pojemności silnika,
 • o typie nadwozia i liczbie drzwi,
 • o zabezpieczeniach antywłamaniowych,
 • o aktualnym i zakładanym średnim rocznym przebiegu,
 • o pochodzeniu samochodu,
 • o sposób garażowania.

Należy także podać:

 • PESEL lub datę urodzenia,
 • Płeć,
 • stan cywilny oraz ewentualną liczbę dzieci i ich wiek,
 • wykonywany zawód,
 • historię ubezpieczeniową łącznie z rodzajami polis i wypracowanymi zniżkami,
 • numer telefonu.
   

Czy można i warto korzystać z kalkulatora bez podawania wszystkich danych?

Wszędzie słyszymy o ochronie swoich danych i niepodawaniu ich do publicznej wiadomości i są ku temu logiczne przesłanki. Jeżeli ktoś nie chce podawać numeru PESEL oraz nazwiska, nie musi tego robić, ale wówczas nie otrzyma wyników od wszystkich ubezpieczycieli.

Są towarzystwa ubezpieczeniowe, które przy wyliczaniu składki OC sprawdzają historię szkodowości w UFG. Jeśli w kalkulatorze zabraknie więc takich danych stawka OC zostanie wyliczona bez uwzględnienia naszych zniżek i będzie odbiegać od rzeczywistej.
 

Skorzystanie z kalkulatora OC/AC – dlaczego warto?

Przy wyborze OC kierujemy się wyłącznie ceną i dobrze jest o tym pamiętać. Różnice w AC wynikają natomiast z różnych czynników, a przede wszystkim z polityki danego ubezpieczyciela. Eksperci wyliczający możliwości bezkolizyjnej jazdy (a tylko wtedy ubezpieczyciel zarabia na ubezpieczonym) biorą pod uwagę np. to, że ich klienci częściej powodują zdarzenia drogowe jeżdżąc BMW, a rzadziej, gdy użytkują Mercedesy. Wówczas ubezpieczenie danej marki może być droższe lub tańsze, a że każdy ubezpieczyciel ma inne spojrzenie na drogową rzeczywistość, tak ubezpieczenie konkretnego samochodu może się cenowo znacznie różnić.

Można poszukiwać odpowiedniego ubezpieczyciela bez kalkulatora OC/AC, ale po co? Jedyny powód to nadmiar wolnego czasu, gdyż kalkulator OC/AC zrobi to za nas szybciej i znacznie dokładniej.

Czytaj więcej na temat:ubezpieczenia, komunikacja, oc
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole