Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17694) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Też jesteśmy kobietami! Radne PiS o protestach, rządzie i kościele

Dodano: 7.11.2020 15:14
Źródło: LM.pl

Dwie radne Prawa i Sprawiedliwości zabierają głos w sprawie protestów, jakie również w Koninie odbyły się po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej.

Po stanowisku konińskiego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, a później oświadczeniu Platformy Obywatelskiej w sprawie manifestacji, które cały czas odbywają się w całym kraju. Nawet kilkutysięczne protesty miały miejsce również w Koninie. I kiedy zostały one tu zawieszone, do sprawy zaczęli odnosić się politycy. Teraz również zabrać głos postanowiły radne Katarzyna Jaworska i Krystyna Leśniewska z PiS:

„Też jesteśmy kobietami, matkami i babciami, lecz nie protestujemy, nie wychodzimy na ulice-podobnie jak wiele kobiet w Polsce. Używanie więc słów, że kobiety demonstrują, że kobiety mają dość, że kobietom odbiera się wolność-nie są prawdziwe. Powinno używać się słów: część kobiet, bo cała rzesza kobiet nie popiera strajku kobiet i nie identyfikuje się z hasłami i postulatami manifestujących.

Trudno jest już nawet określić jednoznacznie o co walczą kobiety. Zaczęło się od apeli i walki o to, by kobiety nie były zmuszane do rodzenia dzieci bez mózgu i z różnymi ciężkimi wadami genetycznymi, ale bardzo szybko okazało się , że uczestnicy manifestacji chcą jednak obalenia rządu, że trzeba pozbyć się PiS-u, że chcą legalnej aborcji na życzenie , świeckiego państwa (tak jakby było wyznaniowe) i usunięcia religii ze szkół .

Mówienie, że rząd i kościół nienawidzą kobiet dalece mijają się z prawdą. Porównując położenie kobiet w różnych religiach widać, że nigdzie kobiety nie mają takiego znaczenia i takiej pozycji, jak właśnie w katolicyzmie. O ile poza kościołem, w świecie showbiznesu, w świecie korporacji czy w świecie mediów, kobiety bardzo często traktowane są przedmiotowo, to właśnie kościół stawia na podmiotowość i godność kobiety, doceniając wszystko to ,co wnosi ona do rodziny i do świata.

Rząd nie zabiera kobietom wolności. Kobiety same decydują przecież kim chcą zostać, gdzie pracować, jak się ubierać, jaki mieć kolor włosów, co jeść, gdzie spędzać wakacje. Kobiety mają prawo głosować, kandydować i obejmować najwyższe stanowiska w państwie. Mają też prawo protestować i manifestować.

W ostatnim czasie, w naszym mieście, również odbywały się marsze, wiece i ,,spacery" kobiet. Uważamy, że w okresie wzmożonej liczby zachorowań na Covid -19, w czasie trwającej pandemii koronawirusa i obowiązującego zakazu zgromadzeń, organizowanie i manifestowanie tak dużej grupy osób było skrajnie nieodpowiedzialne. Otrzymałyśmy mnóstwo telefonów od mieszkańców Konina, którzy byli zbulwersowani faktem organizowania marszów bez zachowania dystansu społecznego. Mówili: to my chodzimy w maseczkach, nie spotykamy sie z rodziną i ze znajomymi, unikamy zgromadzeń , rezygnujemy z przyjęć weselnych- bo nie chcemy zarazić siebie, sąsiadów i innych , a tu taka ignorancja .

Pan Prezydent określił te manifestacje jako spontaniczne zgromadzenia, które nie były zgłaszane i że nie mógł w tej sytuacji nic zrobić. Mógł. Mógł zaapelować do strajkujących kobiet, by w trosce o życie i zdrowie mieszkańców Konina, nie organizować manifestacji. Dzisiaj w Koninie mamy największą ilość osób zakażonych koronawirusem od kiedy walczymy z pandemią.

Druga bardzo ważna rzecz. Od początku protestów kobiet w Koninie, aż do dzisiaj, nie usłyszeliśmy ani jednego zdania dezaprobaty języka i treści haseł wykrzykiwanych przez dorosłych, a przede wszystkim przez młodzież. Ani jednej reakcji czy prośby o zaniechanie używania takich wulgaryzmów i języka rynsztoka.

Nikt z włodarzy miasta, z wydziału kultury, z instytucji kulturalnych, nikt z nauczycieli, z pedagogów czy dziennikarzy- nie potępił takich form wyrażania emocji. I nie ma tu wytłumaczenia, że ktoś jest wkurzony czy zdeterminowany, bo idąc tym torem myślenia, można legitymizować wszystkie najgorsze zachowania, odruchy, działania i przestępstwa.

Żyjemy w cywilizowanym świecie, obowiązują nas normy etyczne i normy społeczno-kulturalne. Jeśli tego zabraknie to dalej jest już tylko barbarzyństwo. Używanie wulgaryzmów ,szczególnie w przestrzeni publicznej, ba, zachęcanie młodych ludzi do wtórowania dyskwalifikuje organizatorów jako osoby zaufania publicznego .

Na manifestacjach można było słyszeć też głos ,że zabiera się kobietom szacunek i godność. Drogie Panie, używając takich wulgaryzmów, agresji, nieprzyzwoitych słów, gestów i zachowań; same odbieracie sobie godność. I wiedzcie, że każda kobieta, nawet nie wiem jak byłaby piękna fizycznie, krzycząc wulgaryzmy i przekleństwa, robi się automatycznie brzydka, a nawet szkaradna.

Podczas jednego z marszów doszło również do profanacji hymnu polskiego. Hymn Polski należy do niematerialnego dziedzictwa narodowego. Jest on prawnie chroniony zapisem w konstytucji i w ustawie. Nie można świadomie zmieniać treści hymnu(było śpiewane-jeszcze polka nie zginęła), a śpiewając go, zawsze trzeba przyjąć godną postawę , która wyraża szacunek. Trudno mówić o należytej czci, kiedy śpiewający trzymali w rękach obelżywe i wulgarne napisy, a niektórzy nawet piwo.

Też jesteśmy kobietami i nie popieramy takiej formy walki kobiet o cokolwiek. I już widzimy tę falę hejtu , który spłynie po naszym słowie : że zaścianek, że średniowiecze, że katole, że Pisiory, że głupie, że ciągle tylko te pomniki i pamięć dla bohaterów, że Bóg Honor Ojczyzna, że takie nienowoczesne, że pro life, że naczelnik czy guru kazał... A my wychodząc naprzeciw odpowiadamy, że szanując wielu polityków, mamy tylko jednego Naczelnika, tego , który jest w niebie”.

 

Radne PiS

Katarzyna Jaworska i Krystyna Leśniewska

  • Też jesteśmy kobietami! Radne PiS o protestach, rządzie i kościele

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przeczytałem ten stek bzdur, kłamstw i pomówień. Jestem ojcem i dziadkiem i nie życzę sobie, by obrażano godność moich dzieci, moich wnuków. Skąd tyle sadyzmu ? Skąd tyle ignorancji ? Wstyd mi za obie Panie.
Dodano: 7.11.2020 16:23    Przez: Alfred Michalczyk
Wy wypowiadajcie się tylko w swoim imieniu..., to Wy odbieracie sobie godność... nazywając Nas Kobiety protestujące- brzydkie czy szkaradne, bo mamy takie wulgarne hasła czy pijemy piwo, poświadczyłyście tylko o swoim poziomie intelektualnym...!!! To Wy jesteście w mniejszości, Nas jest mnóstwo, Wy tylko chcecie w ten sposób "pokazać" to Ciemnemu Ludowi- zakłamujecie Rzeczywistość..., ale przecież uczycie się od najlepszych, czyli Jedynie Słusznej dla Was Partii...!!! Pamiętajcie- "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 7.11.2020 15:42    Przez: Wiedźma
Panie,zapewne przez skromność nie słyszały pana Suskiego,który mówił o "pijanych prostytutkach na ulicy",pana burmistrza Swidnika,któremu w każdym zdaniu wyrywało się słowo-bydło.Itd,itp,etc.
Dodano: 7.11.2020 17:24    Przez: szkarlatyna
Pod jednym z klasztorów na południu Polski zebrała się grypa tzw.''obrońców wiary''. Przeor klasztoru zadzwonił po policję i w asyście policji wyjaśnił tym młodym ludziom, że nie życzy sobie blokowania wejść do świątyni. Już ponad 100 duchownych podpisało się pod apelem o nie wykorzystywanie Kościoła do celów politycznych. Przykro mi, że nie ma wśród sygnatariuszy duchownych z naszego miasta. Przykro mi, że Panie radne z PiS traktują Kościół jako przedłużone ramię partii.
Dodano: 7.11.2020 16:53    Przez: Alfred Michalczyk
A ja wcale panie nie posądzam o to, o co się panie same posądzacie! Prawdą jest, że nad wyraz obnosicie się religijnością, przed kamerami mediów lokalnych, a tak naprawdę to pani radna Leśniewska bardzo rzadko bywa w kościele parafialnym. Tekst jest trochę prześmiewczy i nie ma nic wspólnego z manifestem politycznym. Panie (chociaż pewnie napisała tekst pani Katarzyna Jaworska, bo pani Krystyna Leśniewska...) opisały swoje tęsknoty za innym życiem, którego nie doznały i nie doznają. Zazdrościcie, szanowne panie wolności manifestującym kobietom, bo one to robią ze swojej, nie przymuszonej woli, a wam musi ktoś kazać...! Wy jesteście niewolnicami systemu, a protestujące są kobietami wyzwolonymi, walczącymi o swoje prawa. Popierając system prawa pisowskiego, jesteście narzędziem w rękach waszego , ukochanego prezesa, czego jako babcie, matki powinnyście się wstydzić do końca swoich dni na tym padole!
Dodano: 7.11.2020 16:51    Przez: koluś

KOMENTARZE

Wy wypowiadajcie się tylko w swoim imieniu..., to Wy odbieracie sobie godność... nazywając Nas Kobiety protestujące- brzydkie czy szkaradne, bo mamy takie wulgarne hasła czy pijemy piwo, poświadczyłyście tylko o swoim poziomie intelektualnym...!!! To Wy jesteście w mniejszości, Nas jest mnóstwo, Wy tylko chcecie w ten sposób "pokazać" to Ciemnemu Ludowi- zakłamujecie Rzeczywistość..., ale przecież uczycie się od najlepszych, czyli Jedynie Słusznej dla Was Partii...!!! Pamiętajcie- "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem...!!! Tylko tyle i aż tyle!!!
Dodano: 07.11.2020 15:42    Przez: Wiedźma
avatar Lewactwo zdziwione, że są kobiety, które nie będą się szlajać po ulicach w imię ich ideologicznych manifestów. Jak tu żyć?
Dodano: 07.11.2020 15:59    Przez: Józef Bąk
Lewactwo zapomina że są kobiety także wśród nich samych ktore pracują wychowują dzieci niejednokrotnie samotnie. Nie mają czasu na zabawę w protesty. Fajnie jak ma się kilkanaście czy 20pare lat bez obowiązków A protest bo moda
Dodano: 07.11.2020 16:16    Przez: Cuban White
Pan ukrywający się pod ksywą Bąk, to zwykły cham i prowokator. Trzeba mieć nieźle zrytą głowę lub być kłębkiem kompleksów, by używać takiego języka. Danuta Kuroń trafnie napisała, że ''wyp***ralać'' , to nie wulgaryzm a czytelny i zrozumiały dla Pana Jarosława Kaczyńskiego program polityczny. Widać dotarło. Widać zrozumieliście , skoro tyle fochów .
Dodano: 07.11.2020 17:01    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Znam rodzinę która dzisiaj głosuje na PiS, co niedziela w kościele ale w PRL było obowiązkowo PZPR i skrobanka bez problemu. Pozdrawiam też członkinię PiS która w latach młodości w Licheniu z panami w czarnych sukienkach robiła chyba fajne rzeczy.
Dodano: 07.11.2020 18:30    Przez: Hans Gruber
avatar „Zdegustowani” lewacy, obrońcy „wolności”, „wielcy” potomkowie i protoplaści, autoramencie wszelkiej maści, uchwalcie jak kiedyś cenzurę i zatrudnijcie Kubę „Powiatowego”. Pozostanie tylko wasz „słuszny”, „POprawnie” jednobrzmiący głos i nie będą milkły echa tak pożądanego – brawo, brawo, brawo, brawo ,brawo ….
Dodano: 07.11.2020 21:22    Przez: Józef Bąk
avatar Ktoś czuje się urażony, że został POminięty?
Dodano: 07.11.2020 21:22    Przez: Józef Bąk
avatar "Miły" Panie, może rozsądniej leczyć swoje PROJEKCJE niż w nieskończoność szukać dla nich uzasadnienia. Medycyna poczyniła postępy i pomaga potrzebującym.
Dodano: 07.11.2020 23:08    Przez: Józef Bąk
avatar Nie pyta Pan, czy to na pewno o Pana chodzi?
Dodano: 07.11.2020 23:15    Przez: Józef Bąk
avatar Nacjonaliści pod pomnikiem Kaczyńskiego: Śmierć zdrajcom!
Dodano: 08.11.2020 10:41    Przez: internet
Przeczytałem ten stek bzdur, kłamstw i pomówień. Jestem ojcem i dziadkiem i nie życzę sobie, by obrażano godność moich dzieci, moich wnuków. Skąd tyle sadyzmu ? Skąd tyle ignorancji ? Wstyd mi za obie Panie.
Dodano: 07.11.2020 16:23    Przez: Alfred Michalczyk
poranny bolszewicki bełkot od konusa nakazał pokazanie się w lokalnych mediach.
Dodano: 07.11.2020 16:47    Przez: Tom Bach
Brawo Panie Alfredzie!!! Jak to możliwe, że Kobiety wypowiadają się tak o innych Kobietach...!!! A Naczelnik w niebie, to już całkowite przegięcie ze strony tych Pań- to obraza uczuć religijnych i samego Boga...!!! No chyba, że chodziło Im o Naczelnika- Guru- czyżby już przeniósł się na "łono Abrahama", nawet jeśliby tak się stało, to niestety nie dostąpi bycia w niebie, za wszystko to co wyrządził Polsce, Polką i Polakom- poprzez swoją obsesję dążenia do Władzy Absolutnej- czekają Go tortury psychiczne i fizyczne w Piekle...!!!
Dodano: 07.11.2020 16:43    Przez: Wiedźma
Kaczym zdrajcom mówi won. Wasz głos to du rna ideologia.
Dodano: 07.11.2020 16:44    Przez: Tom Bach
A ja wcale panie nie posądzam o to, o co się panie same posądzacie! Prawdą jest, że nad wyraz obnosicie się religijnością, przed kamerami mediów lokalnych, a tak naprawdę to pani radna Leśniewska bardzo rzadko bywa w kościele parafialnym. Tekst jest trochę prześmiewczy i nie ma nic wspólnego z manifestem politycznym. Panie (chociaż pewnie napisała tekst pani Katarzyna Jaworska, bo pani Krystyna Leśniewska...) opisały swoje tęsknoty za innym życiem, którego nie doznały i nie doznają. Zazdrościcie, szanowne panie wolności manifestującym kobietom, bo one to robią ze swojej, nie przymuszonej woli, a wam musi ktoś kazać...! Wy jesteście niewolnicami systemu, a protestujące są kobietami wyzwolonymi, walczącymi o swoje prawa. Popierając system prawa pisowskiego, jesteście narzędziem w rękach waszego , ukochanego prezesa, czego jako babcie, matki powinnyście się wstydzić do końca swoich dni na tym padole!
Dodano: 07.11.2020 16:51    Przez: koluś
Pod jednym z klasztorów na południu Polski zebrała się grypa tzw.''obrońców wiary''. Przeor klasztoru zadzwonił po policję i w asyście policji wyjaśnił tym młodym ludziom, że nie życzy sobie blokowania wejść do świątyni. Już ponad 100 duchownych podpisało się pod apelem o nie wykorzystywanie Kościoła do celów politycznych. Przykro mi, że nie ma wśród sygnatariuszy duchownych z naszego miasta. Przykro mi, że Panie radne z PiS traktują Kościół jako przedłużone ramię partii.
Dodano: 07.11.2020 16:53    Przez: Alfred Michalczyk
Jest w necie taka ruska bajka-Zając i Lis.I kiedy wilk spada w przepaść,to jeszcze z czeluści,zanim się roztrzaska,krzyczy:"nu zajac pagadi".Na tym się kończy jego kariera.
Dodano: 07.11.2020 17:07    Przez: Jan Mayen
Tak,ja też lubię takie klimaty-przeszłość odchodzi,ale jeszcze słychać jej echo w oddali. (Kurde,ale mnie wzięło).
Dodano: 07.11.2020 17:19    Przez: Marysia
Panie,zapewne przez skromność nie słyszały pana Suskiego,który mówił o "pijanych prostytutkach na ulicy",pana burmistrza Swidnika,któremu w każdym zdaniu wyrywało się słowo-bydło.Itd,itp,etc.
Dodano: 07.11.2020 17:24    Przez: szkarlatyna
Pani Jaworska Katarzyna,jako radna dała się poznać z aktywności pod tytułem-składanie wieńców i kwiatów pod tablicami ukochanych przywódców-Piłsudskiego,Kaczyńskieg to widocznie aktywność wyczerpująca siły intelektualne i fizyczne.
Dodano: 07.11.2020 17:30    Przez: pyzaty chłopiec
1 z 6
123456>>