Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportPorażka Wilków w ważnym meczu. Honorowy gol Kwiatkowskiego

Porażka Wilków w ważnym meczu. Honorowy gol Kwiatkowskiego

1:3 uległy Wilki Wilczyn na wyjeździe Obrze 1912 Kościan. Porażka spowodowała spadek wilczynian na trzynaste miejsce w klasyfikacji.

W sobotę Wilki grały na wyjeździe z drużyną, która w tabeli IV ligi gr. wielkopolskiej plasowała się tuż za nimi z jednym punktem straty. Goniący za czołową ósemką wilczynianie liczyli na trzy punkty i utrzymanie kontaktu z grupą zespołów, które będą mieć zapewnione utrzymanie po rundzie jesiennej.

Tak się jednak nie stało. Już w drugiej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po zagraniu do obrońców piłka spadła w pole karne Wilków, tam przyjął ją Kacper Borowiak i strzałem pokonał Jakuba Matczaka. Jedenaście minut później było już 2:0, tym razem dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Mansur Maigari. W 26. minucie Obra 1912 strzeliła trzeciego gola, znów po zagraniu z lewego skrzydła. Tym razem wślizgiem piłkę do siatki skierował Kacper Borowiak.

Po tych trzech ciosach Wilki nieco się otrząsnęły, choć wciąż piłkarze Radosława Konieczki mieli problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych. Najlepszą miał Marcin Balalja, ale jego uderzenie zdołał sparować bramkarz gospodarzy. W 31. minucie gola dla gości, bezpośrednio z rzutu wolnego, zdobył Kamil Kwiatkowski.

Po zmianie stron oba zespoły miały jeszcze swoje sytuacje bramkowe. Wilki zagrażały rywalom głównie uderzeniami z dystansu, w 86. minucie było zaś blisko drugiej bramki po próbie lobu, ale piłka uderzyła w poprzeczkę. Obra 1912 też miała swoje okazje, ale dobrze między słupkami spisywał się Matczak, broniąc kilka strzałów gospodarzy.

Ostatecznie Wilki przegrały 1:3 i spadły w ligowej tabeli na trzynaste miejsce z dorobkiem 22 punktów. Kolejne spotkanie w przyszłą środę, wilczynianie zagrają na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp.

Obra 1912 Kościan - Wilki Wilczyn 3:1 (2', 26' Kacper Borowiak, 13' Mansur Maigari - 31' Kamil Kwiatkowski)

Wilki Wilczyn (skład wyjściowy): Jakub Matczak - Igor Kuźniewski, Kamil Kwiatkowski, Michał Zajączkowski, Patryk Szymaniak, Krystian Robak, Mikołaj Nowakowski, Dominik Jesiołowski, Marcin Balalja, Łukasz Przebieracz, Wiktor Kacprzak.