Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17608) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO

0 / 0oC

Tradycja podtrzymana. Samorządowcy wspólnie kolędo ... (1)Konin. Muzeum zaprasza do stworzenia wystawy z klo ... (0)

Zwycięstwo jest, lidera nie ma. Wilki pokonały Noteć Czarnków 3:1

Dodano: 7.11.2020 20:19

Zespół z Czarnkowa postraszył nieco Wilki Wilczyn, ale i tak przegrał z zespołem Tomasza Robaka 1:3. Mimo wygranej wilczynianie nie zajęli fotela lidera po szóstej kolejce.

Starcie ze Steico Noteć Czarnków miało być szansą dla wilczynian na łatwe zwycięstwo i komplet punktów, ale już pierwszy set meczu pokazał, że o ile punkty zdobyć będzie okazja, o tyle nie będzie to łatwe. Zespół z Czarnkowa zgotował Wilkom ciężką przeprawę, by zwyciężyć w pierwszym secie wilczynianie musieli grać z rywalami na przewagi wygrali dopiero 28:26.

W sobotę trener Tomasz Robak dał pograć trochę rezerwowym, w pierwszym składzie wyszli Błażej Płomiński i Wojciech Paniączyk. W drugiej części meczu gospodarze mieli już większą przewagę, na zagrywce bardzo dobrze spisywał się Płomiński i wydawało się, że pierwszy set mógł być tylko rozgrzewką w wykonaniu wilczynian. Drugą część meczu gospodarze wygrali bowiem o wiele szybciej - 25:21. Na dodatek goście stracili Kamila Karwowskiego, który opuścił boisko z kontuzją znoszony przez kolegów.

Jak mylne były to przypuszczenia pokazał trzeci set. Goście bardzo szybko wyszli w nim na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Siatkarze z Wilczyna mieli duże problemy z kończeniem ataków, nie funkcjonowała też zagrywka. Gospodarze przegrali 20:25.

Równie kiepsko Wilki zaczęły czwartą część spotkania, na dodatek boisko z urazem musiał opuścić Ireneusz Kwiatkowski. Mimo tej, jak się później okazało chwilowej, straty Wilki objęły nieznaczne prowadzenie. Później przez długi czas Wilki to miały punkt przewagi, to go traciły. W końcówce seta na boisko był w stanie wrócić Kwiatkowski, gospodarze nie wypuścili wygranej z rąk, pokonali Noteć 25:22, a w całym meczu - 3:1.

W innym meczu szóstej kolejki Stoczniowiec stracił punkt w starciu z Orłem Międzyrzecz. Dzięki temu Wilki zrównały się z liderem dorobkiem punktowym, ale lepszy bilans setów daje wciąż prowadzenie gdańszczanom. Kolejne spotkanie wilczynianie rozegrają za tydzień na wyjeździe z SMS Police.

Wilki Wilczyn - Steico Noteć Czarnków 3:1 (28:26, 25:21, 20:25, 25:22)

Wilki Wilczyn: Adam Banasiak, Jakub Kopacz, Damian Nowak, Maciej Skowroński, Igor Wypijewski, Maciej Malkiewicz, Karol Zimniak, Wojciech Paniączyk, Błażej Płomiński, Ireneusz Kwiatkowski, Wojciech Pernak, Wojciech Pańka.