Dzisiaj jest wtorek 27 lipca 2021, imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16141) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 19oC
Jutropogoda
26 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Fotowoltaika czy lokata w banku? Jakich zysków można się spodziewać?

Materiał promocyjny

Dodano: 9.11.2020 11:45

Fotowoltaika jest od kilku lat bardzo popularnym tematem. Ekologiczny prąd, niezależność od zakładu energetycznego i podniesienie wartości nieruchomości przekonują wielu Polaków. Największą korzyścią są jednak oszczędności. Lokaty bankowe oferują w tej chwili około 2% zysku w skali roku. Czy z fotowoltaiką można zyskać ponad 20%?

Rachunki za prąd są stałym elementem budżetu każdego gospodarstwa domowego, jest to pozycja oczywista. Instalacja fotowoltaiczna pozwala jednak zredukować rachunek o ponad 90%. Na potrzeby kalkulacji załóżmy, że miesięczny rachunek za prąd wynosi 230 zł. Prawidłowo dobrana instalacja powinna mieć w takim przypadku moc 4 kWp. Koszt całej instalacji z montażem wynosi 17 000 zł. Oszczędność na prądzie w skali roku wyniesie w takim przypadku 2 600 zł. Daje to ponad 15% zysku.

Oszczędzanie z fotowoltaiką, w przeciwieństwie do zysków z lokat, nie jest opodatkowane. Wynik można dodatkowo poprawić korzystając z dopłat i ulg podatkowych na działania proekologiczne. Ulga termomodernizacyjna daje możliwość odpisania od podatku maksymalnie 53 000 zł kosztów instalacji fotowoltaicznej. Osoba w pierwszym progu podatkowym może więc dostać zwrot w kolejnym roku w wysokości 2890 zł. Po roku, oszczędności i zwrot dadzą więc ponad 5 000 zł.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za fotowoltaiką jest inflacja. A dokładniej ucieczka od inflacji. Pieniądze złożone na lokacie z czasem tracą swoją wartość właśnie przez inflację. Nie pomagają też niskie stopy procentowe, opłaty bankowe i podatki. Biorąc pod uwagę, że ceny energii elektrycznej rosną szybciej niż inflacja, montaż fotowoltaiki oznacza „ucieczkę” od podwyżek. Przy zbilansowaniu produkcji z potrzebami, opłata za zużytą energię powinna wynieść zero złotych. W takim przypadku jedyną pozycją na rachunku pozostaje opłata stała, wynosząca, w zależności od operatora, od kilku do kilkunastu złotych miesięcznie.

Jak osiągnąć zerowe rachunki za prąd?

Instalacja fotowoltaiczna pracuje z różną wydajnością. Największą produkcję można uzyskać wiosną i latem. Jesienią i zimą dni są krótsze i częściej niebo jest zachmurzone. W jaki sposób można w takim razie uzyskać przez cały rok zerowe rachunki za zużytą energię?

Tu pomaga, bardzo korzystny w Polsce system upustów. Energia wyprodukowana przez fotowoltaikę w pierwszej kolejności zasila urządzenia w domu. Niewykorzystana nadwyżka jest oddawana do lokalnej sieci energetycznej. Dzięki temu ze słonecznej energii mogą skorzystać również sąsiedzi.

Prąd nie jest jednak tracony. Po zamontowaniu fotowoltaiki, zakład energetyczny wymienia licznik na dwukierunkowy, czyli taki, który zlicza nie tylko prąd pobrany, ale również oddany do sieci. Zgłoszeniami o przyłączenia instalacji do sieci energetycznej i wymiany licznika zajmują się specjaliści z Sunvival.pl od razu po zamontowaniu fotowoltaiki.

Nadwyżkę energii można odebrać w ciągu roku w 80%. Jest to bardzo korzystny układ, ponieważ prosument za darmo dostaje akumulator o nieograniczonej pojemności. W ten sposób, wiosną i latem, można zgromadzić nadwyżkę kWh, które uzupełnią zapotrzebowanie na energię gdy będzie taka potrzeba. To właśnie system upustów i odpowiedni dobór wielkości instalacji fotowoltaicznej pozwala uzyskać stałe, zerowe lub bliskie zeru rachunki za energię.

Kalkulator fotowoltaiki obliczy oszczędności

Kluczem do uzyskania takich oszczędności jest odpowiedni wybór instalacji fotowoltaicznej. Stworzony przez Sunvival.pl kalkulator fotowoltaiczny pozwala w łatwy sposób dobrać wielkość instalacji do potrzeb domowników. Wystarczy wpisać kwotę aktualnych rachunków za prąd. Kalkulator oblicza jaka powinna być wielkość instalacji, aby pokryć całoroczne potrzeby oraz oblicza jakie oszczędności może wygenerować fotowoltaika w najbliższych latach.

Projektując fotowoltaikę specjaliści z Sunvival.pl biorą pod uwagę wiele czynników. Ważny jest kształtu dachu oraz jego orientacja względem słońca. Istotne jest również bezpośrednie otoczenie, czasami niepozorny słup elektryczny albo drzewo może rzucać cień, który istotnie wpływa na produkcję energii elektrycznej.

Na czym nie warto oszczędzać?

Zakup fotowoltaiki daje wiele wymiernych korzyści. Warto więc zastanowić się, czy opłaca się oszczędzać również na bezpieczeństwie?

Sunvival.pl jest jedyną firmą, w której fotowoltaikę można zamówić jak w sklepie internetowym. Wygodna aplikacja pozwala dopasować wielkość instalacji do potrzeb domowników. Przez Internet można również uzyskać preferencyjny kredyt fotowoltaiczny oraz zlecić naszym specjalistom załatwienie formalności związanych z przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej, czy wymianą licznika na dwukierunkowy. Cały proces można zrealizować również przez telefon lub czat minimalizując w ten sposób konieczność wychodzenia z domu.

Jakość montażu i użytych komponentów również przekłada się na bezawaryjną pracę przez długie lata. Instalacje proponowane przez Sunvival.pl składają się wyłącznie ze sprawdzonych komponentów. Nasze ekipy montażowe zajmują się również farmami fotowoltaicznymi gdzie nie ma miejsca na kompromisy.

Wydajne panele fotowoltaiczne i inwerter Fronius lub SolarEdge to zestaw, który zapewnia bezawaryjną pracę przez kilkadziesiąt lat. Instalacja fotowoltaiczna na dachu jest narażona na skrajne warunki atmosferyczne. Dlatego w instalacjach używamy grubszych, 6 mm przewodów, które dodatkowo są zawsze zabezpieczone w specjalnych peszlach.

Podsumowując fotowoltaika może być bardzo trafioną inwestycją pod warunkiem, że składa się z odpowiednich komponentów i została solidnie zainstalowana. Fotowoltaika bardzo szybko daje wymierne korzyści i może działać nawet ponad 30 lat. Każdy słoneczny dzień to kolejne oszczędności na rachunku.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:inwestycje,   fotowoltaika,   lokata,   finanse osobiste,   oszczędnościDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.