Dzisiaj jest poniedziałek 14 czerwca 2021, imieniny: Elizy, Bazylego, Waleriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16535) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
21 / 12oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniński akcent na Jazzonaliach. Inspiracje hejnał ... (1)Konin. Rozpoczęło się głosowanie na nazwy rond i w ... (0)

Nasze Sprawy.Nowe podejście miasta do mieszkań.Są efekty

Dodano: 10.11.2020 23:20
Źródło: LM.pl

Z blisko tysiąca do około 230 rodzin znajduje się obecnie na liście oczekujących na mieszkanie komunalne lub socjalne w Koninie.

„Polityka mieszkaniowa miasta była jednym z pierwszych tematów, jakimi zajęliśmy się rozpoczynając pracę w magistracie” - mówił w dzisiejszym programie „Nasze Sprawy” Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. W ubiegłym roku zmieniły się zasady przyznawania mieszkań komunalnych oraz socjalnych. Powstała specjalna komisja złożona z radnych i społeczników, którzy rozpatrują wszystkie wnioski dotyczące umieszczenia na liście, czy przyspieszenia przyznania mieszkania.

- Zmieniliśmy podejście do przydziału mieszkań. Nie chronologicznie, tylko obiektywnie według potrzeb. Ta lista jest co roku aktualizowana – mówi Paweł Adamów. - Zweryfikowaliśmy listę osób, które aplikują o mieszkanie. Nagle się okazało, że sporo rodzin nie spełnia kryteriów i liczba potrzebujących spadła o 2/3. W zeszłym roku mieliśmy 350 rodzin w kolejce do mieszkań komunalnych, tyle samo na liście do mieszkań socjalnych i kolejnych 350 oczekujących na miejsce na liście. Teraz mamy 115 rodzin na liście do mieszkań komunalnych i 115 do mieszkań socjalnych – dodaje.

Mimo rewolucyjnych zmian, ciągle jeszcze nie udało się znaleźć sposobu na mieszkaniowych dłużników. To, nadal oscyluje w granicach 4,6 mln zł.

  • Nasze Sprawy. Nowe podejście miasta do mieszkań. Są efekty!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.