Dzisiaj jest poniedziałek 10 maja 2021, imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17241) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
21 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)Konińska biblioteka z wyremontowaną czytelnią i sa ... (3)

Konin. Obie nitki wiaduktu mogą zostać uruchomione już wiosną

Dodano: 11.11.2020 14:57
Źródło: LM.pl

Najprawdopodobniej w maju w pełni otwarty będzie wiadukt łączący osiedle Zatorze z V Osiedlem w Koninie.

Wczoraj oficjalnie uruchomiono częściowo ruch na budowanym od 11 miesięcy wiadukcie, który został zbudowany nad torami, pomiędzy ulicami Paderewskiego i Wyzwolenia. Odbywa się on aktualnie południową nitką, w dwóch kierunkach.

- Sama umowa, jeśli chodzi o zakończenie ma trwać do września 2021 roku. Nawet pesymistyczne harmonogramy rzeczowo-finansowe pokazują, że znaczna część inwestycji zostanie zrealizowana już w maju. Wtedy wykonawca deklaruje uruchomienie dwóch pełnych nitek wiaduktu. Jak znam tego wykonawcę, a często nas zaskakiwał pozytywnie, pewnie będzie to nawet wcześniej – mówi Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina.

Koszt budowy ulic i wiaduktu to dla miejskiego budżetu wydatek wynoszący łącznie ok. 85 mln zł. Miasto Konin na realizację tej inwestycji otrzymało wsparcie w wysokości 30 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

  • Konin. Obie nitki wiaduktu mogą zostać uruchomione już wiosną
  • Konin. Obie nitki wiaduktu mogą zostać uruchomione już wiosną
  • Konin. Obie nitki wiaduktu mogą zostać uruchomione już wiosną
  • Konin. Obie nitki wiaduktu mogą zostać uruchomione już wiosną
  • Konin. Obie nitki wiaduktu mogą zostać uruchomione już wiosną

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Według mnie oznakowanie poziome na rondzie nie do końca przemyślane i to ono będzie stwarzać problemy. Albo pomalować jak np. na Zatorzu koło Galerii, albo do okoła przerywana linia
Dodano: 11.11.2020 16:28    Przez: Romek Ress
avatar Pół wiadukt bardzo fajnie się prezentuje. Mam nadzieję, że nie rozwali się zbyt szybko. Natomiast rondo na V osiedlu, oraz drogi dojazdowe i wyjazdowe od strony owego osiedla to porażka. Korki gwarantowane. Jestem pewien,że dojdzie tam do wielu kolizji. Ale generalnie cieszę się z otwarcia...
Dodano: 11.11.2020 15:35    Przez: FGK
Faktycznie. Wyjazd z Zakola to jakieś nieporozumienie. Będzie sporo stłuczek. Spieprzyli to koncertowo
Dodano: 12.11.2020 05:01    Przez: Hor. Bez

KOMENTARZE

avatar Pół wiadukt bardzo fajnie się prezentuje. Mam nadzieję, że nie rozwali się zbyt szybko. Natomiast rondo na V osiedlu, oraz drogi dojazdowe i wyjazdowe od strony owego osiedla to porażka. Korki gwarantowane. Jestem pewien,że dojdzie tam do wielu kolizji. Ale generalnie cieszę się z otwarcia...
Dodano: 11.11.2020 15:35    Przez: FGK
avatar Według mnie oznakowanie poziome na rondzie nie do końca przemyślane i to ono będzie stwarzać problemy. Albo pomalować jak np. na Zatorzu koło Galerii, albo do okoła przerywana linia
Dodano: 11.11.2020 16:28    Przez: Romek Ress
Faktycznie. Wyjazd z Zakola to jakieś nieporozumienie. Będzie sporo stłuczek. Spieprzyli to koncertowo
Dodano: 12.11.2020 05:01    Przez: Hor. Bez
Czekamy na pierwszą śmierć dzieciaka, który bedzie szedł na orlik, do szkoły czy po prostu do kolegi. Brawo ciołki i patałachy za puszczenie obwodnicy środkiem osiedla mieszkaniowego. Komuchy realizuja plany z lat 70-tych jak Va jeszcze nie było. Pobudka dziady! Komuna się skończyła. Pomijam fakt, czterech pasów w tym miejscu a na głównej drodze 25 do Bydgoszczy cztery pasy od macpaszy przy bazarze, cztery przy mdk a 2 zostawione na wiadukcie koło bazaru??? Kto za to wziął łapówkę? Dlaczego nie wykorzystaliście okazji, żeby zrobić tam porządek. Kompromitacja! Podajcie się do dymisji a tych co za to lapowy wzięli posadzcie.
Dodano: 11.11.2020 22:31    Przez: Ba Ko
Osiedle Va już było, i to nie w planach, a w realizacji. Budowę tego wiaduktu przerwał koniec "złotej" epoki Gierka. Przecież przed końcem dekady lat 70 była już zbudowana Sosnowa, Zakole czy bloki od strony torów na Okólnej. Teraz kolejny temat...dlaczego wiadukt taki wielki? Zapytałbym o to Marka Waszkowiaka, zastępcę prezydenta Konina w czasie, kiedy ten projekt się rozstrzygał. Bo kolejne lata to poszukiwanie środków finansowych i rozmowy z PKP. Zatem, żadne komuchy realizujące plany z lat 70 ;) Co się zaś tyczy wiaduktu na Przemysłowej to inna sprawa, tam by musiał powstać kolejny, równolegle do istniejącego. I tak, powinien, tak samo, jak zbędny jest tak wielki ten nowy (ale obecne władze miasta po prostu oddziedziczyły temat po poprzednikach).
Dodano: 12.11.2020 00:08    Przez: Jakub Wawrzecki
Jakubie Wawrzecki - jak piszesz Sosonowa przed końcem dekady a plany mostu na obrzeżach Konina czyli na obecnej Wyzwolenia są sprzed kilku lat wcześniej niż ktoś myślał o sosnowej. Miało być tak samo jak na Zatorzu, konczy się osiedle i jest Paderweskiego, a nie przez środek osiedla. Rozumiesz? I trzeba być komuchem, żeby realizowac plany sprzed prawie 50 lat. Ja wiem, ze poprzedni komuchem był, ale nowi nic z tym nie zrobili. Dlaczego nie wyciągneli od PKP kasy na przeróbke na 4 pasy koło bazaru na wiadukcie tam gddzei to jest ptrzene na drodze krajowej 25, a puszczaja 4 pasy przez osidle? Gdzie powstanie nowy parking dla mieszkańców? Kilkaset miejsc zlikwidowanych. Kryminałem to śmierdzi na kilometr.
Dodano: 12.11.2020 14:09    Przez: Ba Ko
Wybudowali wiadukt i nagle magicznie w Koninie więcej aut będzie jeździć? Przecież to będą te same auta, które teraz jadą Wyszyńskiego. I jakoś na Wyszyńskiego auta nie mordują dzieci idących na orlik, ale na Wyzwolenia już będą? Po drugie - czepianie się 2 pasów na wiadukcie przy bazarze to totalna głupota. Kiedyś nie było kasy i takiej liczby aut, żeby robić tam duży wiadukt. A teraz nie trzeba, bo nowy wiadukt odciąży tamten. Sam do pracy i żłobka będę jeździł nowym wiaduktem, a nie przez bazar.
Dodano: 13.11.2020 13:17    Przez: GalaktycznyEdek
A czy wiadomo już kiedy zostaną otwarte nitki trasy Bursztynowej?Ktoś w ogóle widział, że coś naprawiali czy tylko pachołki ustawili dla niepoznaki?
Dodano: 15.11.2020 22:58    Przez: rockwool