Dzisiaj jest piątek 30 lipca 2021, imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15018) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 17oC
Jutropogoda
24 / 17oC
Pojutrzepogoda
20 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Zobacz najnowszy odcinek (0)ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)

Moda dla każdego. Podopieczni "Otwarcia" zainspirowani sztuką

Dodano: 12.11.2020 09:14
Źródło: LM.pl

„Moda dla każdego” w tym roku inaczej i wyjątkowo. Podopieczni Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Otwarcie” wzięli udział w specjalnym pokazie, który odbył się bez udziału publiczności.

Wydarzenie współfinansowane ze środków PFRON wpisało się już w kalendarz imprez centrum handlowego „Ferio Konin”. Od trzynastu lat impreza organizowana jest przy pełnym zaangażowaniu podopiecznych „Otwarcia”, a jej ideą jest integracja. W tym roku, po raz pierwszy pokaz mody nabrał nowego wymiaru.

- Ze względu na obecnie obowiązujące obostrzenia wspólnie z Fundacją Otwarcie zaproponowaliśmy alternatywną formułę - mówi Henryk Grabowski. - To, że pokaz musi się odbyć – wątpliwości nie było, ale musieliśmy mieć pewność, że będzie bezpiecznie i że dostosujemy się do aktualnych wymogów -dodaje.

Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem sztuki.

- W naszej Fundacji zawsze dużo się działo i dzieje...jeździliśmy po najpiękniejszych zakątkach Polski, przemierzaliśmy szlaki, zwiedzaliśmy muzea i galerie obrazów, podziwialiśmy architekturę zabytków i atrakcji turystycznych Polski.  W tym roku sztuka zainspirowała nas do przygotowania trzynastej edycji pokazu mody – wyjaśnia Lucyna Sapalska z „Otwarcia”. - Uczestnicy wydarzenia wcielili się na chwilę w żywy obraz tzn. postać z obrazów różnych znanych i mniej znanych artystów malarzy. Znaleźli się wśród nich malarze tacy jak Van Gogh, Edmund Klimt czy Johannes Vermeer czy też wielcy artyści, którzy widnieją tylko w naszych pamięciach i sercu jak Charles Chaplin, Frida Cahlo, Flap lub Audrey Hampton czy nadal pogodna i żyjąca Oliwia Newton - dodaje.

Modele z „Otwarcia” w artystyczną podróż wybrali się do Galerii na Glince, konińskiej malarki Krystyny Ruminkiewicz. Wzięli tam udział w sesji zdjęciowej, której efektem jest 20 fotografii – portretów. Można je zobaczyć w CH „Ferio Konin”.

 

źródło: Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Otwarcie"

  • Moda dla każdego. Podopieczni "Otwarcia" zainspirowani sztuką
  • Moda dla każdego. Podopieczni "Otwarcia" zainspirowani sztuką
  • Moda dla każdego. Podopieczni "Otwarcia" zainspirowani sztuką

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.