Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportV liga. SKP wciąż liderem, tylko dwa zwycięstwa w ten weekend

V liga. SKP wciąż liderem, tylko dwa zwycięstwa w ten weekend

Przedostatnia kolejka rundy jesiennej V ligi gr. III przyniosła tylko dwie wygrane reprezentantów regionu konińskiego. Jedną z nich zanotował SKP Słupca.

Słupczanie w sobotę podejmowali Stal Pleszew. W meczu nie brakowało dramaturgii. Gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Lorenckiego. Po zmianie stron wyrównał Dawid Krzyżaniak. Górą ostatecznie był jednak SKP, w doliczonym czasie gry gola na wagę trzech punktów zdobył Jacek Mikołajczyk. Słupczanie wciąż są liderem V ligi gr. III, korzystając na tym, że jeden zaległy mecz ma do rozegrania Victoria Skarszew.

Punkt w niedzielę uratował Polonus Kazimierz Biskupi. Kazimierzanie przegrywali już 0:2 z Raszkowianką Raszków. W 68. minucie kontaktowe trafienie zanotował jednak Bartłomiej Dobry. Chwilę później gospodarze grali już w dziesiątkę, a na 2:2 strzelił Patryk Lisowski. Dzięki zdobytemu punktowi Polonus utrzymał dziesiąte miejsce w tabeli.

Dorobkiem punktowym z Polonusem zrównali się już Zjednoczeni Rychwał. W derbach powiatu konińskiego Zjednoczeni pokonali GKS Sompolno 2:1. Prowadzenie gospodarzom w siódmej minucie dał Przemysław Skibiszewski, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Mateusz Czajka. W drugiej połowie decydującą bramkę zdobył jednak Karol Nowak. Zespół z Rychwała zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z 23 punktami na koncie, a GKS Sompolno jest trzynasty z siedemnastoma oczkami.

Emocjonujący mecz z wiceliderem tabeli, Victorią Skarszew, rozegrał MKS Dąbie. W spotkaniu padło aż sześć goli. Po pierwszej połowie gospodarze ze Skarszewa prowadzili już 3:0. Po zmianie stron beniaminek z Dąbia odrobił jednak dwa gole straty dzięki trafieniom Huberta Śmiglewskiego i Łukasza Kujawy. Punktów zdobyć się jednak nie udało, Victoria w 83. minucie strzeliła czwartą bramkę i wygrała 4:2. MKS z piętnastoma oczkami na koncie zajmuje czternaste miejsce w klasyfikacji.

Sześć bramek w sobotnim spotkaniu z Orłem Mroczeń straciła Tulisia Tuliszków. Już do przerwy Tulisia przegrywała 0:4, po zmianie stron Orzeł dołożył jeszcze dwa trafienia. Dla gospodarzy honorowego gola zanotował Szymon Turek. Tuliszkowianie bez zmian zajmują siedemnaste miejsce w tabeli z sześcioma oczkami na koncie.

Zakończenie rundy jesiennej za tydzień. Polonus Kazimierz Biskupi podejmie Astrę Krotoszyn, GKS Sompolno zagra z Zefką Kobyla Góra, Zjednoczeni Rychwał zmierzą się na wyjeździe z GKS Rychtal, SKP Słupca powalczy o punkty z Piastem Czekanów, a MKS Dąbie podejmie Tulisię Tuliszków.

SKP Słupca - Stal Pleszew 2:1 (34' Michał Lorencki, 90'+ Jacek Mikołajczyk - 54' Dawid Krzyżaniak)

Raszkowianka Raszków - Polonus Kazimierz Biskupi 2:2 (4' Hubert Cegła, 61' Damian Spaleniak - 68' Bartłomiej Dobry, 72' Patryk Lisowski)

Zjednoczeni Rychwał - GKS Sompolno 2:1 (7' Przemysław Skibiszewski, 89' Karol Nowak - 38' Mateusz Czajka)

Victoria Skarszew - MKS Dąbie 4:2 (27' Stajko Stojczew, 37', 39', 83' Jakub Jóźwiak - 64' Hubert Śmiglewski, 77' Łukasz Kujawa)

Tulisia Tuliszków - Orzeł Mroczeń 1:6 (85' Szymon Turek - 15' Jakub Kupczak, 22', 30', 81' Marcin Górecki, 36', 61' Rafał Janicki).