Dzisiaj jest środa 27 stycznia 2021, imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17363) SPORT FORUM FIRMY (5576) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
1 / -3oC
Pojutrzepogoda
-2 / -4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
„Wspomnienie to cicha nuta“. Film o Szymonie Pawli ... (0)Konińska Młoda Lewica zbadała jaki styl życia prow ... (11)

Golina. Recytowali wiersze patriotyczne. Rozstrzygnięto konkurs

Dodano: 15.11.2020 18:44
Źródło: LM.pl

Piętnaścioro uczniów szkół podstawowych w gminie Golina wzięło udział w konkursie recytatorskim, który po raz pierwszy odbył się online.

Gminny Konkurs Recytatorski Wierszy o Tematyce Patriotycznej organizowany jest od 4 lat przez Bibliotekę Publiczną w Golinie. Uczniowie tym razem, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, zostali poproszeni o nagranie krótkiego filmu z recytacją wybranego wiersza.

Jury oceniało umiejętności interpretacyjne, dykcję i ogólne wrażenia artystyczne. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, wyłoniono laureatów. W kategorii klas IV –VI najlepszy okazał się Hubert Napierała ze Szkoły Podstawowej w Golinie. Drugie miejsce zajęła Kaja Gołdych ze Szkoły Podstawowej w Przyjmie, a trzecie miejsce ex aequo zajęły: Wioletta Tyderka i Wiktoria Urbańska ze Szkoły Podstawowej w Radolinie. Wyróżnienia przyznano: Laurze Kaczan ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach, Darii Karnafel ze Szkoły Podstawowej w Radolinie i Gabrieli Korzeniowskiej ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach. 

W kategorii klas VII –VIII, pierwsze miejsce zajął Filip Rubas ze Szkoły Podstawowej w Przyjmie. Na drugim miejscu uplasował się Dominik Czerniak ze Szkoły Podstawowej w Radolinie, a na trzecim - Emilian Siuda ze Szkoły Podstawowej w Przyjmie. 

 

fot. Biblioteka Publiczna w Golinie


 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dziś królem patriotów jest Bączkiewicz,nie mieszajcie więc niewinnych dziatek tym bagnem.
Dodano: 15.11.2020 21:17    Przez: matka poldka
Polak Patriota ma patriotyzm wyssany z mlekiem matki, patriotyzmu nie znajdziesz w TVN-ie, Gazecie Wyborczej czy Fakcie.
Dodano: 16.11.2020 17:53    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.