Dzisiaj jest czwartek 5 sierpnia 2021, imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15246) SPORT FORUM FIRMY (5615) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 17oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
24 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od osiemnastki zaczęła się przygoda z Kingiem. Ksi ...Koło. Symbol wyświetlany przez 63 dni, tyle ile tr ... (1)

Szansa na przebudowę mostu w Bernardynce w przyszłym roku

Dodano: 16.11.2020 17:30
Źródło: LM.pl

Cztery firmy złożyły swoje oferty w przetargu na „Przebudowę obiekty mostowego w ciągu ulicy Bernardynka w Koninie”. Jeśli wyłoniony zostanie wykonawca, inwestycja ma zostać zrealizowana w przyszłym roku.

Na przebudowę mostu w Bernardynce mieszkańcy Konina i gminy Ślesin czekają od stycznia 2015 roku, kiedy obiekt został zamknięty ze względu na zły stan techniczny. W kwietniu tego samego roku umożliwiono przejazd mostem kolejowym dla samochodów osobowych, rowerów i pieszych. Po latach starań miastu udało się pozyskać na remont mostu blisko 3,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Zgodnie z zawartym wcześniej porozumieniem, gmina Ślesin zamierza przeznaczyć na realizację tej inwestycji 500 tys. zł. Wartość całego projektu oszacowano na nieco ponad 6,2 mln zł.

Po otwarciu kopert z ofertami złożonymi podczas przetargu okazało się, że zgłosiły się cztery firmy z różnych stron kraju. Najwyższa zadeklarowana kwota wykonania przebudowy mostu to ponad 9,7 mln zł, natomiast najniższa to ponad 5,8 mln zł i to firma, która ją złożyła ma szansę wygrać. W ramach prac przyszły wykonawca zajmie się m.in. rozbiórką instniejącej konstrukcji mostu drogowego i budową nowej konstrukcji, remontem instniejącego mostu nieczynnej linii kolejowej z przystosowaniem go do użytkowania jako ciąg pieszorowerowy, przebudową dróg na dojazdach do mostu oraz budową odwodnienia i oświetlenia mostu. Planowany termin zakońćzenia prac to 30 października 2021 roku.

  • Jest szansa na przebudowę mostu w Bernardynce w przyszłym roku

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.