Dzisiaj jest poniedziałek 12 kwietnia 2021, imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17806) SPORT FORUM FIRMY (5591) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
7 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Zaatakował nożem na przystanku. 33-latek zo ... (5)Sąd przyznał rację Greenpeace. ZE PAK musi przesta ... (4)

Nasze Sprawy. Wiadomo tyle co nic. Rok po tragedii

Dodano: 17.11.2020 21:43

Po trwającym rok śledztwie w sprawie śmiertelnego postrzelenia 21-latka przez policjanta z Konińskiej Komendy nadal nie ma żadnych konkretów. Jak poinformował nas rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki, wobec tego, że  śledczy  dysponują  sprzecznymi  opiniami  biegłych, nie można odtworzyć przebiegu tragicznego zdarzenia, nie można także przesłuchać funkcjonariusza . W związku z tym prokurator zwrócił się do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie aby uzyskać opinię rozwiewającą wszelkie wątpliwości. Potrwa to przynajmniej kilka miesięcy. Ta ekspertyza będzie wiążąca.

Tymczasem według gości Naszych Spraw – byłego rzecznika Komendanta Głównego Policji Mariusza Sokołowskiego, dziennikarza Gazety Wyborczej Piotra Żytnickiego i mecenasa Michała Węża- pełnomocnika ojca zastrzelonego 21-latka, takie śledztwa powinny być traktowane priorytetowo , tak aby bardzo szybko przedstawić wyniki opinii publicznej.

Dzisiaj brak rozwiązania tej sprawy nie służy nikomu. To sprawia, że autorytet policji jest jeszcze mniejszy- mówi Sokołowski. Jego zdaniem takie śledztwa powinny się kończyć po kilku tygodniach.

Funkcjonariusz  po prawie rocznym zwolnieniu chorobowym niedawno wrócił do pracy. Policja nie chce ujawniać gdzie pełni służbę. Nie informuje również czy nadal patroluje ulice. 

  • Nasze Sprawy. Wiadomo tyle, co nic. Rok po tragedii

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:nasze sprawy,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brak słów ! Skandal ! Nie stanowcze nie dla bandytów w mundurach !!!
Dodano: 18.11.2020 09:21    Przez: ewica
Czy macie zaufanie do Policji, bo ja nie.
Dodano: 18.11.2020 11:32    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Od czasu jak mendy sczołgały kobiety mam dla nich tylko chwdp.
Dodano: 17.11.2020 22:34    Przez: zappa
Brak słów ! Skandal ! Nie stanowcze nie dla bandytów w mundurach !!!
Dodano: 18.11.2020 09:21    Przez: ewica
Czy macie zaufanie do Policji, bo ja nie.
Dodano: 18.11.2020 11:32    Przez: Człowiek
Myślę, że kolejne badania ustalą wypożyczenie broni od policjanta przez zastrzelonego i ten wypalił do siebie. Nad tym stwierdzeniem rozpoczną się nowe badania ekspertów, które oczywiście nie będą zgodne i po paru latach dowiemy się że sprawa uległa przedawnieniu. U nas prawo działa wzorowo nawet jak na warunki UE, gorzej ze sprawiedliwością ale, kto będzie się zastanawiał nad takim drobiazgiem ?
Dodano: 18.11.2020 12:43    Przez: Stanisław Koninianin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.