Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17816) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Konin. Ognisko koronawirusa na oddziale rehabilitacyjnym

Dodano: 18.11.2020 14:34
Źródło: LM.pl

Oddział rehabilitacji w konińskim szpitalu zawieszony do odwołania. Potwierdzono tam koronawirusa, zarówno u pacjentów jak i wśród pracowników.

Na oddziale rehabilitacji stwierdzono ognisko wirusa SARS-CoV-2, w związku z czym dyrekcja konińskiego szpitala zdecydowała o jego zawieszeniu.

- Pacjenci są bezobjawowi. Oczekują na przewiezienie ich do domu, albo na inny oddział. Wszystko zależy od stanu zdrowia. Aktualnie 12 pacjentów czeka na dalsze dyspozycje – mówi Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. - Personel, w tym fizjoterapeuci, lekarze i pielęgniarki będą wymazywani i będą przechodzić kwarantannę – dodaje.

Oddział będzie zawieszony do czasu zakończenia kwarantanny pracowników i wygaszenia ogniska. W konińskim szpitalu na 84 dostępne łóżka covidowe, zajętych jest obecnie 75 łóżek. Na oddziale zakaźnym przebywa 24 pacjentów, a na oddziale diagnostyczno-internistycznym – 46 pacjentów. Zajęte są też wszystkie łóżka intensywnej opieki medycznej.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gdyby tak w Lidlu albo w Kauflandzie ktoś z pracowników zachorował, to cała załoga na kwarantanne, a czy ktoś słyszał aby jakiś pracownik kiedykolwiek zachorował ?
Dodano: 18.11.2020 16:27    Przez: Człowiek
Jeden zachoruje, reszta na kwarantanne, choć są zdrowi, przecież to są parodie.
Dodano: 18.11.2020 16:25    Przez: Człowiek
avatar Gratulacje!!! Ludzi sparaliżowany, niepełnosprawnych zamknąć na kwarantannie, bo są beobjawowi
Dodano: 18.11.2020 15:30    Przez: Romek Ress
Kto wymyślił kwarantanne i po co ? Po co zdrowego człowieka przymusowo więzić ?
Dodano: 18.11.2020 16:30    Przez: Człowiek
avatar Kolega był ostatnio chyba na SOR czy czymś podobnym i mówił że personel jak nieisl kontaktu z pacjentami to był bez maseczek itd. Był zdziwiony, bo oni między sobą się zarażają wtedy. Dyrektor zapewne nie przyjmuje się by były procedury przesttzegane skoro tak się dzieje.
Dodano: 18.11.2020 18:27    Przez: Hans Gruber

KOMENTARZE

avatar Gratulacje!!! Ludzi sparaliżowany, niepełnosprawnych zamknąć na kwarantannie, bo są beobjawowi
Dodano: 18.11.2020 15:30    Przez: Romek Ress
avatar Kolega był ostatnio chyba na SOR czy czymś podobnym i mówił że personel jak nieisl kontaktu z pacjentami to był bez maseczek itd. Był zdziwiony, bo oni między sobą się zarażają wtedy. Dyrektor zapewne nie przyjmuje się by były procedury przesttzegane skoro tak się dzieje.
Dodano: 18.11.2020 18:27    Przez: Hans Gruber
avatar Galerjanki i pederaści poroznosili śmiertelná zarazę na protestach proanorcyjnych .To i zachorowań i trupów będzie jeszcze więcej.
Dodano: 19.11.2020 15:33    Przez: Tomasz Kobrzycki
Jeden zachoruje, reszta na kwarantanne, choć są zdrowi, przecież to są parodie.
Dodano: 18.11.2020 16:25    Przez: Człowiek
Gdyby tak w Lidlu albo w Kauflandzie ktoś z pracowników zachorował, to cała załoga na kwarantanne, a czy ktoś słyszał aby jakiś pracownik kiedykolwiek zachorował ?
Dodano: 18.11.2020 16:27    Przez: Człowiek
W marketach juz chorują, więc uważaj jak przy zakupach, nie włócz się bez sensu po sklepie, rób zakupy szybko i sprawnie.
Dodano: 19.11.2020 11:00    Przez: Roisin
No właśnie już paru zachorowało .
Dodano: 19.11.2020 20:46    Przez: Kasjerka
Kto wymyślił kwarantanne i po co ? Po co zdrowego człowieka przymusowo więzić ?
Dodano: 18.11.2020 16:30    Przez: Człowiek
Żeby Jarka nie zarazić
Dodano: 18.11.2020 19:31    Przez: Ktoś
Ktoś! Ktosiu jesteś Wielki...!!! Nic dodać nic ująć...!!!
Dodano: 18.11.2020 21:23    Przez: Wiedźma
Po co komu rehabilitacja, kardiologia, neurologia, ... skoro jest wirus w szpitalach? Zamknąć wszystkich na kwarantannie i sopkoj. Pieniądze i tak będą spływać bo szpital będzie w gotowości. Pewien lekarz (w Koninie) wezwany do zawału serca zwrócił się do zespołu ratowniczego: "Spokojnie, może sytuacja sama się wyklaruje". Teraz dla setek tysięcy ciężko chorych ludzi z pewnością wyklaruje się. SKANDAL!!!!
Dodano: 18.11.2020 23:00    Przez: Saturn1985