Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonin. Ognisko koronawirusa na oddziale rehabilitacyjnym

Konin. Ognisko koronawirusa na oddziale rehabilitacyjnym

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Ognisko koronawirusa na oddziale rehabilitacyjnym

Oddział rehabilitacji w konińskim szpitalu zawieszony do odwołania. Potwierdzono tam koronawirusa, zarówno u pacjentów jak i wśród pracowników.

Na oddziale rehabilitacji stwierdzono ognisko wirusa SARS-CoV-2, w związku z czym dyrekcja konińskiego szpitala zdecydowała o jego zawieszeniu.

- Pacjenci są bezobjawowi. Oczekują na przewiezienie ich do domu, albo na inny oddział. Wszystko zależy od stanu zdrowia. Aktualnie 12 pacjentów czeka na dalsze dyspozycje – mówi Maria Wróbel, naczelna pielęgniarka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. - Personel, w tym fizjoterapeuci, lekarze i pielęgniarki będą wymazywani i będą przechodzić kwarantannę – dodaje.

Oddział będzie zawieszony do czasu zakończenia kwarantanny pracowników i wygaszenia ogniska. W konińskim szpitalu na 84 dostępne łóżka covidowe, zajętych jest obecnie 75 łóżek. Na oddziale zakaźnym przebywa 24 pacjentów, a na oddziale diagnostyczno-internistycznym – 46 pacjentów. Zajęte są też wszystkie łóżka intensywnej opieki medycznej.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole