Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17587) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Konin. Koniec przejścia kolejowo  -drogowego przy ul. Okólnej

Dodano: 18.11.2020 21:09
Źródło: LM.pl

Jeszcze w listopadzie zlikwidowany zostanie przejazd przy ul. Okólnej w Koninie, który funkcjonuje od nieco ponad roku.

Przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Okólnej jest nieczynny od maja ubiegłego roku. Jego zamknięcie związane było z remontem linii kolejowej i planowaną wtedy budową wiaduktu łączącego ul. Paderewskiego z Wyzwolenia. Spółka kolejowa chcąc umożliwić dotarcie mieszkańców Niesłusza na piąte osiedle, uruchomiła tam pod koniec września przejście dla pieszych i rowerzystów. Teraz, kiedy częściowo otwarto wiadukt, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Centrum Realizacji inwestycji poinformowało, że przejazd przy ul. Okólnej zostanie ostatecznie zlikwidowany za tydzień, 25 listopada.

- Przejście wraz z urządzeniami BRD zostanie fizycznie zlikwidowane, a dojście do niego zabezpieczone betonowymi blokami uniemożliwiającymi wejście osób postronnych.  W związku z powyższym informujemy wszystkich użytkowników drogi oraz okolicznych mieszkańców o zmianie organizacji ruchu, a tym samym konieczności zachowania szczególnej ostrożności przez uczestników ruchu oraz przypomnienie o bezwzględnym zakazie przejścia przez tory w miejscach niedozwolonych – czytamy w komunikacie.

Spółka kolejowa przypomina, że piesi i rowerzyści po likwidacji przejazdu będą mogli bezpiecznie przedostać się z Zatorza na piąte osiedle wybudowanym łącznikiem.

 

fot. archiwum

  • Konin. Koniec przejścia kolejowo-drogowego przy ul. Okólnej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego nie było żadnego referendum wśród mieszkańców czy mieszkańcy tej części V osiedla zgadzają się na likwidację tego odcinka na Okólnej ...?? Mieszkańcy nie zgadzają się na całkowite zamknięcie odcinka Okólna-Niesłusz gdzie ułatwiało to życie wielu rodzinom i ich dzieci . To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem . Nikt nie wysłuchał mieszkańców tej części Konina! Dlaczego się coś zamyka gdzie funkcjonowało i ułatwiało życie mieszkańcom! Lepiej mieć więcej możliwości niż tylko jedną . Co na to pan prezydent miasta Konina , gdzie mieszkańcy nie mają żadnego wsparcia we władzach miasta Konin. ! Dlaczego nie ma kolejnych żadnych reakcji od strony władz!!! Wiedzą doskonale władze że to bez sensu zamykanie łącznika Okólna , gdzie przekłada się na pogorszenie życia mieszkańców, ale nic nie zrobią tylko podatki potrafią podnosić!!
Dodano: 19.11.2020 08:54    Przez: mell
Jak można zamknąć przejście na Okólnej skoro nie jest całkowicie oddana przeprawa nowa !! Co z tego,że jest otwarta jedna nitka ale nadal przeprawa nie oddana oficjalnie ! Komu tak w ogóle przeszkadza przejście Okólnej żeby je zamykać!!Wszystko robią żeby tylko utrudnić życie mieszkańcom w Koninie . Jakie uzasadnienie logiczne jest żeby przejście Okólna było zamknięte !!Cała infrastruktura jest rozbudowana a tutaj nagle idiota wymyślił, że przejścia nie będzie . Mieszkańcy Konina nie zgadzają się na taką decyzje !! Władze Konina tylko raz spróbowali ,bardziej informacyjnie dowiedzieć się żeby pokazać przed mieszkańcami że niby coś robią ale nie podjeli żadnych skutecznych środków które pozwoliłyby uniknąć zamknięcia . To w końcu kto jest w Koninie kompetentny żeby takie sprawy były pozytywnie załatwione . Po prostu widać że władzy w mieście Konin , nie ma...!!!
Dodano: 19.11.2020 09:04    Przez: bogota
Prosi się o kładkę
Dodano: 19.11.2020 10:20    Przez: mieszkaniec V os
avatar Nic tylko pozostaje się przyzwyczaić do nowego
Dodano: 18.11.2020 22:49    Przez: Romek Ress
avatar Przeszkadza ten przejazd PKP.... Budują linię bezkolizyjną i trzeba to przyjąć do wiadomości
Dodano: 19.11.2020 09:15    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

avatar Nic tylko pozostaje się przyzwyczaić do nowego
Dodano: 18.11.2020 22:49    Przez: Romek Ress
na fotce widac historyczne przejscie / jak dla świn/ labirynt tor przeszkod pogratulowac debilowi co to wymyslil...kilka x bylem zmuszony tamtendy pokonac tor przeszkod..."osła na pal "
Dodano: 19.11.2020 04:37    Przez: janegab
Dlaczego nie było żadnego referendum wśród mieszkańców czy mieszkańcy tej części V osiedla zgadzają się na likwidację tego odcinka na Okólnej ...?? Mieszkańcy nie zgadzają się na całkowite zamknięcie odcinka Okólna-Niesłusz gdzie ułatwiało to życie wielu rodzinom i ich dzieci . To nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem . Nikt nie wysłuchał mieszkańców tej części Konina! Dlaczego się coś zamyka gdzie funkcjonowało i ułatwiało życie mieszkańcom! Lepiej mieć więcej możliwości niż tylko jedną . Co na to pan prezydent miasta Konina , gdzie mieszkańcy nie mają żadnego wsparcia we władzach miasta Konin. ! Dlaczego nie ma kolejnych żadnych reakcji od strony władz!!! Wiedzą doskonale władze że to bez sensu zamykanie łącznika Okólna , gdzie przekłada się na pogorszenie życia mieszkańców, ale nic nie zrobią tylko podatki potrafią podnosić!!
Dodano: 19.11.2020 08:54    Przez: mell
avatar Pan Prezydent wyraził nawet zgodę na wcześniejsze zamknięcie przejazdu na Kolejowej-Torowej. A na poważnie to, nie może być tak, że wszyscy wszystko blokują.Zawsze komuś coś będzie nie pasowało i nigdy nie będzie idealnie, a bo emeryt z Okólnej ma nie po drodze do garażu, a bo dzieci z Niesłusza do szkoły, bo zakupy w Polo, bo parking na Wyzwolenia, bo parking na Sosnowej.... W ogólnym rozrachunku dobrze, że Korytkowski dopiął inwestycję, której nikt nie mógł zrobić, ani Komuniści z KW PZPR, ani Nowicki, ani Pałasz, ani nawet prezydent z PiS, czy wojewoda z PO
Dodano: 19.11.2020 09:12    Przez: Romek Ress
avatar Do @ Romek Ress: - Piszesz - "W ogólnym rozrachunku dobrze, że Korytkowski dopiął inwestycję, której nikt nie mógł zrobić, ani Komuniści z KW PZPR, ani Nowicki, ani Pałasz, ..." - Poszukaj sobie w necie kolego kto rozpoczął projekt zamówień publicznych, dotyczący budowy wiaduktu na Wyzwolenia, bo na 100% nie był to obecny prezydent Konina! Dla ułatwienia podpowiem Ci, że to był kwiecień 2013 roku, - zatem za rządów prezydenta Nowickiego! Obecny prezydent Korytkowski, to miał tylko to szczęście, że podpisuje się pod cudzą pracą, gdzie cała praca dotycząca formalności tej infrastruktury została zrobiona przez innych!
Dodano: 19.11.2020 14:54    Przez: Pulsar71
Jak można zamknąć przejście na Okólnej skoro nie jest całkowicie oddana przeprawa nowa !! Co z tego,że jest otwarta jedna nitka ale nadal przeprawa nie oddana oficjalnie ! Komu tak w ogóle przeszkadza przejście Okólnej żeby je zamykać!!Wszystko robią żeby tylko utrudnić życie mieszkańcom w Koninie . Jakie uzasadnienie logiczne jest żeby przejście Okólna było zamknięte !!Cała infrastruktura jest rozbudowana a tutaj nagle idiota wymyślił, że przejścia nie będzie . Mieszkańcy Konina nie zgadzają się na taką decyzje !! Władze Konina tylko raz spróbowali ,bardziej informacyjnie dowiedzieć się żeby pokazać przed mieszkańcami że niby coś robią ale nie podjeli żadnych skutecznych środków które pozwoliłyby uniknąć zamknięcia . To w końcu kto jest w Koninie kompetentny żeby takie sprawy były pozytywnie załatwione . Po prostu widać że władzy w mieście Konin , nie ma...!!!
Dodano: 19.11.2020 09:04    Przez: bogota
avatar Przeszkadza ten przejazd PKP.... Budują linię bezkolizyjną i trzeba to przyjąć do wiadomości
Dodano: 19.11.2020 09:15    Przez: Romek Ress
"Jeszcze w listopadzie zlikwidowany zostanie przejazd przy ul. Okólnej w Koninie, który funkcjonuje od nieco ponad roku." Sprawdzajcie co naskrobaliście zanim to opublikujecie...
Dodano: 19.11.2020 09:07    Przez: R
dla osób mających tam garaże szczególnie tych którzy są z sosnowej, okólnej, zakola zapraszam do zakupu garażu murowanego na Okólnej przy ulicy Działkowej, mam 2 na zbyciu, murowane, jeden nowy. algax1982@gmail.com
Dodano: 19.11.2020 10:41    Przez: Sylwia
Prosi się o kładkę
Dodano: 19.11.2020 10:20    Przez: mieszkaniec V os
avatar Zrób projekt KBO, jak na niego zagłosujemy i wygra, to miasto będzie musiało zrobić kładkę. Skoro był projekt tarasu widokowego nad jeziorkiem turkusowym,prywatnym terenie PAK, to dlaczego nie robić kładki....
Dodano: 19.11.2020 14:58    Przez: Romek Ress
avatar Dla rowerzystów bez różnicy, dla kierowców samochodów bez różnicy... Jedynie piesi muszą nadkładać drogi z Niesłusza lub w drugą stronę,n p.na przystanek..
Dodano: 19.11.2020 11:30    Przez: Taki jest klimat
Jak bez różnicy? Miałem 500 m do Polo rowerem czy autem a teraz mam 2 km w jedna stronę. To samo zbajomi co do lasu chodzili albo na ryby jezdzili czy do farazy z okolnej na Niesłusz. Zamknęli 2 przejazdy a w zamian otworzyli pół, bez windy. Niebezpieczne schody, ciemni, wp***rziel mozna dostać. Czekam na kolejba smierc na torach.
Dodano: 19.11.2020 13:33    Przez: Ba Ko
avatar Czyli co?? Nie ma sensu kończyć tego wiaduktu?? Rozbierany i w PiSdu z nim????
Dodano: 19.11.2020 14:31    Przez: Romek Ress
avatar A na Okólnej wp***rziell nie można było dostać?? Dobrze, że powstaje wiadukt, a sprawa kładki niech będzie wyzwaniem dla Korytkowskiego na drugą kadencję
Dodano: 19.11.2020 14:35    Przez: Romek Ress
Na Zatorzu trzeba popie...alać z buta kilometr do przejścia przez tory i to jest dobrze, ale państwu z księstwa Niesłusz już nie! Jeszcze byście chcieli, żeby motorniczy dzwonił do was, że zaraz będzie jechał pociąg. Dla zdrowotności się przelecicie i nic wam nie ubędzie.
Dodano: 19.11.2020 14:39    Przez: koluś
avatar Jakby się kasa znalazła, to faktycznie kładka by się przypadała tam na Okólnej. Tylko znając życie, to od razu by musiała być wielka inwestycja za 5 milionów złotych.... Mam pomysł... Na Okólnej są takie prężne wspólnoty mieszkaniowe, członkowie zarządów to prężni emeryci na poziomie, byli kierownicy z kopalni, prawie inżynierowie. Ruszyć temat, poprosić o wsparcie KSM i zorganizować projekt KBO!!!!! Sam zagłosuję na taki projekt dwoma rękoma!!!!!
Dodano: 19.11.2020 14:45    Przez: Romek Ress
avatar Do tego pierwszego negatywa!!! Uzasadnij dlaczego Twoim zdaniem to zły pomysł, by zorganizować taki projekt KBO???
Dodano: 19.11.2020 15:00    Przez: Romek Ress
avatar Do: @Romek Ress: - Człowieku! Co Ty za farmazony wypisujesz! Jak kładka, jakie wspólnoty mieszkaniowe, jacy członkowie zarządów? Przecież teren torowiska i to co do niego przynależny, nie jest własnością miasta, a spółek PKP! Więc co ma do tego KSM? Bez zgody PKP nic nie zdziałacie, i żaden projekt KBO wam nie pomoże! Zresztą Miasto zwracało się już z prośbą o kładkę do PKP, a ta ten temat olała. Więc czego się rzucasz, jak nie masz racji.
Dodano: 19.11.2020 15:04    Przez: Pulsar71
Co 400 metro zrobili tunele na 1,40 m. Dla dzieci, zeby do szkoly przeszky. Tylko kalosze trzeba wziąć ze soba. Dlaczego debile nie zrobili 2 metrów tam, i zjazdu dla rowerów i niepełnosprawnych? Kosztowaloby grosze. Jest na przeci garazy jedno takie przrjscie a drugie przed wiaduktem jeszcze. Kompletny brak kompetencji u wladz miasta.
Dodano: 19.11.2020 15:55    Przez: Ba Ko
avatar Pulsar. Czy ja się rzucam?? Podsunąłem pomysł ludziom, którzy mają z tym problem. Jaka KSM? Ano taka, że są tam fachowcy, którzy potrafią przeforsować różna pomysły, mają doświadczenie w różnych projektach i chodziło o doradztwo mieszkańcom. Jeziorko turkusowe też jest prywatnym teren, a jednak można było się postarać. Jakie wspólnoty mieszkaniowe? Ano takie, których mieszkańcy mają z tym problem.... Pozdrawiam