Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17049) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 16oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Powiat koniński zdobył środki na pomoc ślesińskiemu DPS-owi

Dodano: 19.11.2020 09:45
Źródło: LM.pl

Ponad pół miliona złotych na środki ochrony indywidualnej, sprzęt i preparaty odkażające. Takie środki pozyskał powiat koniński na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie.

Wszystko wskazuje na to, że ślesiński DPS najgorsze, jeśli chodzi o koronawirusa, ma za sobą. W placówce nie ma obecnie potwierdzonych przypadków aktywnych wirusa, a stan zdrowia pensjonariuszy i pracowników nie wzbudza niepokoju. Wszystkie pomieszczenia w budynku są systematycznie odkażane m.in. lampami bakteriobójczymi i ozonatorem, DPS od dzisiaj wraca do grafiku sprzed pandemii.

Chcąc pomóc w wyposażeniu DPS-u w środki ochrony indywidualnej, sprzęt i preparaty odkażające, powiat koniński pozyskał 511 559,20 zł z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Domy Pomocy Społecznej bezpieczne w Wielkopolsce”, realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu.

- Środki te, zgodnie z celem projektu, zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia usprawniającego zapobieganie przeciwdziałanie i zwalczanie skutków COVID-19 oraz na dodatki do wynagrodzeń pracowniczych. Dzięki udziałowi w projekcie DPS w Ślesinie zostanie wyposażony m.in. w: 3 ozonatory, 4 koncentratory tlenu, 10 pulsoksymetrów, 7 lamp bakteriobójczych, 5 zamgławiaczy, 2 bramy-śluzy oraz środki ochrony osobistej (płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni, przyłbice, maseczki FFP3, rękawice, ochraniacze na buty). Środki w wysokości 13 800 zł zostaną wykorzystane na przygotowanie trzech izolatek, a 274 050,00 zł przeznaczone zostanie na wypłatę dodatków do wynagrodzeń pracowniczych (które w kwocie 1 450 zł dla każdego pracownika miesięcznie wypłacane będą przez trzy miesiące) – informuje Marta Bagrowska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Koninie.

Kolejne dodatkowe pieniądze dla placówki, to 35.363,28 zł pozyskane w ramach realizowanego przez NFZ projektu grantowego „Zapewnienie bezpieczeństwa i opieki pacjentom oraz bezpieczeństwa personelowi zakładów opiekuńczo-leczniczych, domów pomocy społecznej, zakładów pielęgnacyjno-opiekuńczych i hospicjów na czas COVID-19".  Przyznane jednostce środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na dodatkowe wynagrodzenia dla czterech zatrudnionych w DPS pielęgniarek oraz na zakup środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych dla personelu.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.