Dzisiaj jest środa 25 listopada 2020, imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17362) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
2 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje spo ... (0)Most żelazny i gabinet prezydenta podświetlone na ... (18)

Konin. PWiK buduje największą farmę fotowoltaiczną w mieście

Dodano: 19.11.2020 14:17
Źródło: LM.pl

Trwa budowa największej w Koninie farmy fotowoltaicznej. Na konstrukcję złoży się kilka tysięcy elementów.

Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie. Farma składać się będzie z ponad 6,5 tysiąca paneli i docelowo ma wytwarzać 2,2 MW energii.

- Na placu budowy trwają też prace związane z wykopami, którymi niebawem pobiegnie skomplikowane okablowanie dla wszystkich paneli – informuje koniński magistrat.

Budowa farmy fotowoltaicznej jest współfinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. konin.pl

  • Konin. PWiK buduje największą farmę fotowoltaiczną w mieście
  • Konin. PWiK buduje największą farmę fotowoltaiczną w mieście
  • Konin. PWiK buduje największą farmę fotowoltaiczną w mieście
  • Konin. PWiK buduje największą farmę fotowoltaiczną w mieście
  • Konin. PWiK buduje największą farmę fotowoltaiczną w mieście

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Inwestycje? Czyim kosztem? Co roku podwyżka opłat za wodę i ścieki ponad 35% rok do roku, moje zarobki tak nie skaczą, żadnych obniżek opłat od lat co zapowiadano po realizacji tzw. inwestycji, prezes PWIK 450 tyś rocznych dochodów, 40 tyś. co miesiąc, syn Nowickiego w PWIK , dobrze się ustawili KOledzy z PO, a kto za to wszystko płaci?... OBYWATELE, wyzysk i ucisk PO brawo KONIN, czekajcie mieszkańcy na POdwyżki od nowego roku kolejne 35% w górę
Dodano: 19.11.2020 19:42    Przez: platforma obywatelska do liw
Największa farma fotowoltaiczna w Koninie osiągnie wydajność 2,2 MW, dla porównania nadmienię, że jeden blok węglowy w Elektrowni "Pątnów" ma wydajność 200 MW, a ten największy ma moc 474 MW.
Dodano: 19.11.2020 15:21    Przez: Człowiek
ha ha ha ha .... skomplikowane okablowanie ...???!!! Jak magistrat nie ma pojęcia o technologii fotowoltaicznej to pisze skomplikowane okablowanie .... to świadczy o nie wiedzy magistratu i jak złym niedoborze fachowców...Zapowiada się kolejny niewypał po przeprawie ....
Dodano: 19.11.2020 15:16    Przez: dens
avatar Ścieki i woda będą za darmo pompowane przy wykorzystaniu "prądu ze słońca". O ile mniej będziemy płacili za dostarczenie wody i odbiór ścieków?
Dodano: 19.11.2020 19:32    Przez: Józef Bąk
Inwestycja jest współfinansowana z pieniędzy mieszkańców Konina. Za rok zarząd PWIK wykaże zyski z produkcji energii i przydzieli sobie adekwatne premie, które będą współfinansować mieszkańcy miasta w formie opłat za wodę i ścieki. Skoro budujecie farmę fotowoltaiczną, wykonaliście analizę ekonomiczną tego przedsięwzięcia, pytam więc – Jakie oszczędności/zyski wygeneruje ta inwestycja? Co stanie się z powstałymi w ten sposób oszczędnościami? O ile dzięki temu zmniejszą się rachunki za wodę i ścieki w Koninie?Znam odpowiedź – W 2021 trzeba podnieść opłaty aby zrównoważyć finansowanie inwestycji ale zapewnicie, że dzięki temu nie podniesiecie opłat w przyszłości.Ja budując swoją instalację obliczyłem wstępnie – ile zapłacę, ile wyprodukuję energii, ile da mi to oszczędności i o ile zmniejszą się moje wydatki oraz co zrobię z zaoszczędzonymi w ten sposób pieniędzmi – mam nadzieję, że w tak dużej instytucji zrobiono to zapewne wnikliwiej. Może raczą Państwo podać takie dane mieszkańcom? ...
Dodano: 20.11.2020 08:00    Przez: Oscar

KOMENTARZE

Ponoć juz jest 566 farm w Koninie. Skąd ta pewność że ta najwieksza? Brak sukcesów w zarządzaniu zapewne
Dodano: 19.11.2020 14:39    Przez: Tom Bach
avatar Ścieki i woda będą za darmo pompowane przy wykorzystaniu "prądu ze słońca". O ile mniej będziemy płacili za dostarczenie wody i odbiór ścieków?
Dodano: 19.11.2020 19:32    Przez: Józef Bąk
avatar Będziemy tak samo zadowoleni, jak ze spalarni odpadów?
Dodano: 19.11.2020 19:35    Przez: Józef Bąk
ha ha ha ha .... skomplikowane okablowanie ...???!!! Jak magistrat nie ma pojęcia o technologii fotowoltaicznej to pisze skomplikowane okablowanie .... to świadczy o nie wiedzy magistratu i jak złym niedoborze fachowców...Zapowiada się kolejny niewypał po przeprawie ....
Dodano: 19.11.2020 15:16    Przez: dens
Największa farma fotowoltaiczna w Koninie osiągnie wydajność 2,2 MW, dla porównania nadmienię, że jeden blok węglowy w Elektrowni "Pątnów" ma wydajność 200 MW, a ten największy ma moc 474 MW.
Dodano: 19.11.2020 15:21    Przez: Człowiek
Inwestycje? Czyim kosztem? Co roku podwyżka opłat za wodę i ścieki ponad 35% rok do roku, moje zarobki tak nie skaczą, żadnych obniżek opłat od lat co zapowiadano po realizacji tzw. inwestycji, prezes PWIK 450 tyś rocznych dochodów, 40 tyś. co miesiąc, syn Nowickiego w PWIK , dobrze się ustawili KOledzy z PO, a kto za to wszystko płaci?... OBYWATELE, wyzysk i ucisk PO brawo KONIN, czekajcie mieszkańcy na POdwyżki od nowego roku kolejne 35% w górę
Dodano: 19.11.2020 19:42    Przez: platforma obywatelska do liw
za podwyżki podziękuj przede wszystkim PiS to oni od lat wprowadzają ustawy "by żyło się lepiej".
Dodano: 20.11.2020 10:27    Przez: Ropuch
Inwestycja jest współfinansowana z pieniędzy mieszkańców Konina. Za rok zarząd PWIK wykaże zyski z produkcji energii i przydzieli sobie adekwatne premie, które będą współfinansować mieszkańcy miasta w formie opłat za wodę i ścieki. Skoro budujecie farmę fotowoltaiczną, wykonaliście analizę ekonomiczną tego przedsięwzięcia, pytam więc – Jakie oszczędności/zyski wygeneruje ta inwestycja? Co stanie się z powstałymi w ten sposób oszczędnościami? O ile dzięki temu zmniejszą się rachunki za wodę i ścieki w Koninie?Znam odpowiedź – W 2021 trzeba podnieść opłaty aby zrównoważyć finansowanie inwestycji ale zapewnicie, że dzięki temu nie podniesiecie opłat w przyszłości.Ja budując swoją instalację obliczyłem wstępnie – ile zapłacę, ile wyprodukuję energii, ile da mi to oszczędności i o ile zmniejszą się moje wydatki oraz co zrobię z zaoszczędzonymi w ten sposób pieniędzmi – mam nadzieję, że w tak dużej instytucji zrobiono to zapewne wnikliwiej. Może raczą Państwo podać takie dane mieszkańcom? ...
Dodano: 20.11.2020 08:00    Przez: Oscar
czytam Wasze komentarze i płakać mi się chce. Czy poza wiecznymi pretensjami i marudzeniem nie macie nic do zaoferowania? Jest inwestycja - źle, nie ma inwestycji - źle. Cokolwiek się stanie krytyka. A teraz pytanie: co Wy znawcy i krytycy zrobiliście żeby było lepiej?
Dodano: 20.11.2020 10:29    Przez: Ropuch
avatar bo wypowiadają się tutaj specjaliści od wszystkiego - wzorem ekipy, która dorwała się do władzy ....efekty widać...