Dzisiaj jest środa 25 listopada 2020, imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17362) SPORT FORUM FIRMY (5547) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
2 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Next level" w piłkarskim szkoleniu. Powstaje spo ... (0)Most żelazny i gabinet prezydenta podświetlone na ... (18)

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

Dodano: 21.11.2020 14:21

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Rozbiórka tego obiektu zaczęła się rok temu. Dzisiaj był ostatni etap rozbiórki najwyższej części elewatora. Wyburzenie metodą strzałową budynku technicznego rozpoczęło się w sobotę (20 listopada 2020) około godz. 14.00. Wybuch poprzedziły trzy syreny, po których budynek dosłownie "złożył się" w kilkadzisiąt sekund, ciągnąc za sobą falę kurzu.

W miejscu wybudowanego w latach 50-tych XX wieku obiektu ma powstać nowy kompleks magazynowy. Teren po elewatorze przeznaczony został na tę inwestycję. 

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy
Slajd 1/13

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 1 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 2 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 3 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 4 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 5 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 6 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 7 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 8 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 9 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 10 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 11 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

Z krajobrazu Konina zniknął już na dobre elewator zbożowy

slajd 12 z 13

Z krajobrazu Konina zniknął dzisiaj charakterystyczny budynek – elewator zbożowy.

następny slajdpoprzedni slajd

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Następny obiekt związany z naszym miastem, z minioną epoką legł, dużo się wyburza w Koninie, a co się buduje, aby młodzi ludzie mieli miejsca pracy i zatrudnienie, aby nie wyjeżdzali z Konina ?
Dodano: 21.11.2020 16:03    Przez: Człowiek
avatar Szkoda takiego budynku. Myślałem że będą lofty jak w Łodzi. Podniosło by to prestiż Konina. A tak znowu magazyny - tylko w innej formie.
Dodano: 21.11.2020 16:43    Przez: Jan Kowalski
Młyny, elewatory zbożowe, piekarnie, browary to raj dla moich oczu...!!! Szkoda, że tak wspaniały wysoki i będący symbolem Konina spichlerz- elewator zbożowy odszedł w zapomnienie...!!! Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy...!!! Burzymy wszystko nie dając w zamian nic...!!! Smutne to i przykre!!!
Dodano: 21.11.2020 22:05    Przez: Wiedźma
Miejsce pod następny market , a młodzi to do Łodzi natomiast starzy wegetacja.Ale władzy Konińskiej nic nie brakuje,,,Aby nam się dobrze żyło,,,
Dodano: 21.11.2020 17:11    Przez: samek
Wszystko zależy od tego jaką będzie Wola demokracji i decyzja Narodu. Jeśli nikt nie odda na nich głosu, to nawet do sejmu mogą nie wejść
Dodano: 21.11.2020 15:50    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

mam nadzieję , że tak samo szybko zniknie nasz rząd ...
Dodano: 21.11.2020 15:08    Przez: Miki
Wszystko zależy od tego jaką będzie Wola demokracji i decyzja Narodu. Jeśli nikt nie odda na nich głosu, to nawet do sejmu mogą nie wejść
Dodano: 21.11.2020 15:50    Przez: Romek Ress
Negatywy o co Wam chodzi??? Nieważna demokracja???
Dodano: 21.11.2020 18:44    Przez: Romek Ress
avatar Może opozycja będzie chciała z jakiegoś powodu przesunąć wybory w czasie, albo przenieść do Niemiec lub Rosji. To bardzo prawdopodobne. Nie wyszło z ulicą to trzeba zagranicą. W końcu mają prawo bo jest demokracja.
Dodano: 21.11.2020 22:32    Przez: Józef Bąk
Józefie każdy sposób jest dobry, aby ratować Demokrację w Polsce i oczywiście praworządność. Jeśli liczba zachorowań będzie utrzymywać na określonym poziomie i zdrowie obywateli może być w niebezpieczeństwie, to trzeba rozważyć warianty głosowania w Rosji lub Niemczech, ewentualnie wybór polskich władz przez Zgromadzenie Europejskie. Jeśli Polacy nie nadają się do demokracji, niech wybiorą Europejczycy
Dodano: 22.11.2020 08:37    Przez: Romek Ress
avatar Musimy "ich" prosić żeby ratowali demokrację i praworządność w Polsce, czy sami się domyślą?
Dodano: 22.11.2020 23:08    Przez: Józef Bąk
Rano szedłem wiaduktem Briańskim to jeszcze stał ten budynek po elewatorze, nawet się zastanawiałem po co on tam nadal stoi, bo silosy zostały rozebrane już jakiś czas temu.
Dodano: 21.11.2020 16:01    Przez: Człowiek
Następny obiekt związany z naszym miastem, z minioną epoką legł, dużo się wyburza w Koninie, a co się buduje, aby młodzi ludzie mieli miejsca pracy i zatrudnienie, aby nie wyjeżdzali z Konina ?
Dodano: 21.11.2020 16:03    Przez: Człowiek
avatar Szkoda takiego budynku. Myślałem że będą lofty jak w Łodzi. Podniosło by to prestiż Konina. A tak znowu magazyny - tylko w innej formie.
Dodano: 21.11.2020 16:43    Przez: Jan Kowalski
szkoda tylko ze odbylo sie to wszytsko bez zadnego sygnalu i ostrzezenia....jak by tylko dla potrzeb fotografow z LM...a mieszkancy sie juz nie licza...zreszta my sie nigdy nie liczylismy wszyscy zebrani widzowie maja zal odbylos sie to tak nagle mozna bylo to przegapic...
Dodano: 21.11.2020 17:02    Przez: motyl
Miejsce pod następny market , a młodzi to do Łodzi natomiast starzy wegetacja.Ale władzy Konińskiej nic nie brakuje,,,Aby nam się dobrze żyło,,,
Dodano: 21.11.2020 17:11    Przez: samek
Niektórzy lubią widoki,jak się coś rozpieprza.Poza tym na dachu od lat było stanowisko pustułek,czy ktoś nie zadbał?
Dodano: 21.11.2020 19:11    Przez: Grzech Walerian
Nie może być tak, że gniazdo jakiś ptaków czy jedyne w Polsce siedlisko pajączka żółtobrzuszkiego,czy szlak spacerowy żabki majowogodowej... będzie decydować o tym, co prywatny właściciel ma zrobić ze swoją własnością
Dodano: 22.11.2020 12:39    Przez: Romek Ress
No i tak wysokiego budynku już nigdy nie będziemy mieli.A nie mógł nam podskoczyć nikt w Wielkopolsce.Bo inwestycje-pusty śmiech.
Dodano: 21.11.2020 19:13    Przez: pyzaty chłopiec
Młyny, elewatory zbożowe, piekarnie, browary to raj dla moich oczu...!!! Szkoda, że tak wspaniały wysoki i będący symbolem Konina spichlerz- elewator zbożowy odszedł w zapomnienie...!!! Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy...!!! Burzymy wszystko nie dając w zamian nic...!!! Smutne to i przykre!!!
Dodano: 21.11.2020 22:05    Przez: Wiedźma
Ciekawszszym widokiem by było, gdyby jakiś muzułmański samolot w Bazylikę w Licheniu uderzył, albo w elektrownię w Pątnowie