Dzisiaj jest wtorek 11 maja 2021, imieniny: Igi, Miry, Lwa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17061) SPORT FORUM FIRMY (5596) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 16oC
Jutropogoda
21 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Konin. Dom Zemełki do remontu. Umowa z wykonawcą podpisana

Dodano: 23.11.2020 15:22
Źródło: LM.pl

Umowa na rozbudowę i przebudowę Domu Zemełki w Koninie podpisana. Inwestycja pochłonie blisko 11 mln zł.

Dom Zemełki po remoncie ma stać się Inkubatorem Aktywności Kulturalnej. Zakres zaplanowanych prac obejmuje: rozbiórkę istniejącego kompleksu garaży, wymianę więźby dachowej w tej samej technologii i kształcie co oryginalna, wymianę pokrycia dachu i remont kominów, adaptację strychu na cele użytkowe, nową stolarkę okienną oraz nowe drzwi, ściany i posadzki. Zlikwidowana ma zostać fosa od podwórza, placu i ulicy, wyremontowane schody zewnętrzne, wyremontowana elewacja, wymienione tynki i instalacje. Rozbudowa zakłada natomiast dobudowę dwukondygnacyjnego pawilonu – oficyny wraz z klatką schodową i windą do istniejącego budynku. A na podwórzu wykonana ma być nowa nawierzchnia i teren zielony, a także wyremontowane ma zostać istniejące ogrodzenie z furtką i bramą wjazdową.

Do ogłoszonego przez miasto przetargu zgłosiło się sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożyła spółka z Gniezna, z którą dzisiaj prezydent Piotr Korytkowski podpisał umowę na wykonanie inwestycji. Jej koszt to 10 945 770 zł, a miastu udało się na ten cel pozyskać 8 000 000 zł dofinansowania. Prace remontowe mają potrwać do 17 grudnia przyszłego roku.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.