Dzisiaj jest niedziela 17 stycznia 2021, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16887) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-13 / -15oC
Jutropogoda
-11 / -5oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zimowe utrzymanie dróg w gminie Wierzbinek. Gdzie ... (0)Wicelider bez szans. Banasiak rozbił Stoczniowca z ... (0)

Wilczyn. Sursum Corda z nagrodą na międzynarodowym konkursie

Dodano: 24.11.2020 13:02
Źródło: LM.pl

Złote pasmo i nagrodę dyrektora artystycznego Międzynarodowego Konkursu Chórów Carmen Fidei otrzymał zespół wokalny Sursum Corda działający przy parafii w Wilczynie.

Konkurs Carmen Fidei w tym roku odbył się w specjalnej, zdalnej formie. Wśród startujących zespołów znalazł się Sursum Corda działający przy parafii w Wilczynie. Grupa zaprezentowała trzy utwory w interpretacji na zespół żeński: ,,Pie Jesu" A. L. Webbera, ,,Modlitwę o pokój" N. Blachy i ,,Ave Verum Corpus" W. A. Mozarta. Sursum Corda wystąpił w składzie: Kamil Trzebiński (dyrygent), Agnieszka Śmigielska, Wiktoria Marciniak, Hania Andrzejczak, Julia Rojewska, Sylwia Staszak i Kinga Staszak.

Występ wilczyńskiego zespołu spotkał się z uznaniem jury w składzie: Arsen Harutjunjan (Armenia), prof. Andrzej Ryłko i Michał Rajewski. Sursum Corda otrzymał najwyższe złote pasmo i nagrodę dyrektora artystycznego. 

Zespół Sursum Corda powstał w 2016 r. z inicjatywy dyrygenta i organisty Kamila Trzebińskiego oraz proboszcza Waldemara Mazura. Od tego czasu grupa nieustannie się rozwija poprzez warsztaty muzyczne i liczne występy oraz czynnie uczestniczy i jest inicjatorem życia kulturnego w zakresie muzyki na terenie parafii Wilczyn. 

fot. W. Stefański (Stefański Fotografia)

  • Wilczyn. Sursum Corda z nagrodą na międzynarodowym konkursie

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.