Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17086) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-3 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Spotkanie autorskie online z Jakubem Żulczykiem 30 listopada br

Dodano: 25.11.2020 12:17

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie zaprasza na spotkanie autorskie online z Jakubem Żulczykiem, które odbędzie się 30 listopada 2020 roku o godzinie 18:00. 

Jakub Żulczyk – pisarz, scenarzysta, dziennikarz. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej kontrowersyjnych polskich pisarzy młodego pokolenia. Bywa nazywany polskim Stephenem Kingiem albo mentalnym wnukiem Leopolda Tyrmanda. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pisał felietony dla takich pism jak "Exclusiv", "Dziennik",Playboy”,”Polityka”, "Tygodnik Powszechny", do lipca 2012 roku pisał również dla magazynu "Elle".

Pisarz zadebiutował w 2006 r. powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę… czyli wszystkie gry video są o miłości”.
Był współscenarzystą w polskim serialu "Belfer" emitowanym w Canal+.

Nominowany do Paszportów Polityki w roku 2014, zdobył Nagrodę Literacką miasta stołecznego Warszawy w 2018 roku za książkę „Ślepnąć od świateł”, jest również laureatem Literackiej Nagrody Warmii i Mazur z 2017 roku za swoją książkę "Wzgórze psów".  Największy rozgłos przyniosła mu powieść „Ślepnąć od świateł”, na podstawie której powstał serial HBO. Czasopismo „Variety” umieściło ją wśród najlepszych seriali 2018 roku.

Spotkanie będzie transmitowane wyłącznie w trybie online przez portal LM.pl oraz poprzez konto MBP w Koninie na Facebooku, a odbędzie się w ramach projektu Konińskiego Budżetu Obywatelskiego „Konin lubi książki 5”. 

  • Spotkanie autorskie online z Jakubem Żulczykiem 30 listopada br

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jakub Żulczyk,   Konin lubi książki 5,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.