Dzisiaj jest poniedziałek 26 lipca 2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16114) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Gmina Rychwał. Trwa przebudowa przepustu przez Czarną Strugę

Dodano: 25.11.2020 13:45
Źródło: LM.pl

Trwa przebudowa przepustu w miejscowości Gliny, gm. Rychwał. Inwestycja realizowana jest dzięki porozumieniu z sąsiednimi gminami i powiatami.

W lipcu tego roku burmistrz Stefan Dziamara wspólnie ze starostą Stanisławem Bielikiem oraz wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim podpisał umowę na „Przebudowę przepustu przez Czarną Strugę, będącego w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Gliny”. Władze województwa przekazały na ten cel 250 tys. zł, w ramach środków przeznaczonych na drogi dojazdowe do gruntów rolnych.

- Inwestycja znacznie poprawi komunikacje między gminami Rychwał i Mycielin. Poszerzenie przepustu i mostu na strudze umożliwi sprawne przemieszczanie się zarówno samochodów osobowych jak i dużego sprzętu rolniczego – podkreśla burmistrz Stefan Dziamara.

Zadanie realizowane jest w ramach porozumienia z powiatem konińskim, który opracował dokumentację oraz porozumienia z powiatem kaliskim, który pokrywa koszty wykonania nawierzchni asfaltowej w gm. Mycielin.

fot. facebook/ Stefan Dziamara

  • Gmina Rychwał. Trwa przebudowa przepustu przez Czarną Strugę
  • Gmina Rychwał. Trwa przebudowa przepustu przez Czarną Strugę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.