Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17148) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-4 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Można zostać św. Mikołajem dla mieszkańców DPS w Ślesinie

Dodano: 26.11.2020 10:44
Źródło: LM.pl

Świąteczna pomoc dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Z myślą o nich przygotowywane będą paczki, ale też zdjęcia ich bliskich.

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie zamieszkuje aktualnie 95 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. W związku z epidemią koronawirusa placówka została zamknięta dla odwiedzających. To oznacza, że podopieczni DPS nie mogą się spotkać ze swoimi rodzinami.

- Oni bardzo tęsknią – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie. - Pomyślałam, że można mieszkańców komunikować z bliskimi za pomocą dostępnych teraz nośników – dodaje.

I tak mieszkańcy mogą teraz widywać się rodzinami podczas wideorozmów. Dyrektor Wołyńska wysyła również zdjęcia podopiecznych z pozdrowieniami. Teraz o to samo poprosiła ich bliskich.

- Chcielibyśmy zdjęcia rodziców, czy rodzeństwa naszych mieszkańców wydrukować, oprawić i moim marzeniem jest, żeby 6 grudnia przyniósł je im św. Mikołaj – mówi Joanna Wołyńska.

Problemem jest wydruk, bo placówka dysponuje jedynie zwykłą drukarką.

- Jeśli ktoś mógłby pomóc w wydrukowaniu zdjęć będziemy bardzo wdzięczni – podkreśla dyrektor DPS.

To nie jedyna akcja skierowana do mieszkańców ślesińskiej placówki. Właśnie ruszyła „Świąteczna nadzieja”, której celem jest organizacja paczek dla podopiecznych DPS-u.

- W porozumieniu z dyrektor zostały przygotowane (i są w trakcie przygotowania) listy podopiecznych do św. Mikołaja – informuje w mediach społecznościowych organizatorka akcji.

Marzenia mieszkańców DPS zawarte w listach są prozaiczne. Chcieliby oni pod choinką znaleźć np. kolorowanki, pisaki, zabawki, płyty, skarpety, zegarek, radio, koszulkę, czy bezrękawnik. Na stronie wydarzenia „Świąteczna nadzieja” (https://fb.me/e/4rAUT8ZJK), znaleźć można listy podopiecznych DPS-u. Do tej pory opublikowanych zostało ich 29, a w komentarzach pod nimi wystarczy wpisać chęć zostania św. Mikołajem dla konkretnej osoby.

Gotowe paczki można dostarczyć osobiście pod bramę placówki od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 22.00 (od 30 listopada będzie oznaczone miejsce, gdzie pracownicy DPS odbiorą paczki). Prezenty można również przesłać kurierem, zostawić w paczkomacie (szczegóły dostępne na stronie wydarzenia), albo przynieść do redakcji portalu LM.pl - pl. Wolności 2 w Koninie. 

fot. facebook/Świąteczna nadzieja

  • Można zostać św. Mikołajem dla mieszkańców DPS w Ślesinie
  • Można zostać św. Mikołajem dla mieszkańców DPS w Ślesinie
  • Można zostać św. Mikołajem dla mieszkańców DPS w Ślesinie
  • Można zostać św. Mikołajem dla mieszkańców DPS w Ślesinie
  • Można zostać św. Mikołajem dla mieszkańców DPS w Ślesinie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pomocna dłoń zawsze jest mile widziana, choćby najmniejszy prezent sprawia radość, jeśli pochodzi z serca.
Dodano: 26.11.2020 15:41    Przez: Człowiek
Wszystkie powyższe komenty świadczą o tym, jakie obecnie mamy Społeczeństwo- liczy się tylko religia i polityka..., a gdzie empatia i naturalny odruch Człowieka, czyli pomoc osobom, które są niepełnosprawne i odcięte od swoich Rodzin...??!! Nie trzeba być wierzącym, aby obchodzić Wigilię, zresztą KK przejął to święto- to było jedno z pogańskich świąt, doczytajcie to sobie wszyscy, którzy niby udajecie katolików- coś ta Wasza wiara jest słaba skoro nie znacie genezy świąt katolickich...!!! Ludzie... więcej empatii...!!!
Dodano: 26.11.2020 13:44    Przez: Wiedźma
Ateista do Wiedźmy! Odpiszę Tobie chyba w 2 komentach, bo nie wiem, czy w jednym to wszystko przejdzie! Boże Narodzenie obchodzimy za sprawą pogańskich świąt- przesilenia zimowego, rzymskich Saturnaliów i perskiego święta urodzin Boga Mitry! Starożytni rzymianie obchodzili(17-24 grudnia) Saturnalia- święto Boga Saturna! Podczas świąt używamy wielu symboli pogańskich! Chrześcijaństwo przejęło wiele tradycji z czasów pogańskich! Nawet sama data Bożego Narodzenia ma korzenie pogańskie! Bóstwo Słońca Sol- święto Sol Invictus obchodzono właśnie 25 grudnia! KK zamiast tego święta nakazał obchodzenie w tym dniu Bożego Narodzenia! Wizerunek Słońca zaczął być wykorzystywany jako symbol wskrzeszonego Chrystusa, a tarczę słoneczną w postaci aureoli zaczęto umieszczać nad głowami chrześcijańskich świętych! Lampk- światełka to symbole Słońca- kult Mitry i Sol! Jemioła- pocałunki tradycja druidyzmu- kult sił przyrody! Choinka i stroiki- 24 grudnia palono w kominku kłodę drewna, a następnego dnia...
Dodano: 26.11.2020 18:12    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

Odpowiadam na listy. Młodzież,inteligencja oraz Polacy-Europejczycy domagają się Polski lewackiej, świeckiej, gdzie ksiądz bedzie "nikim", . Młodzi Polacy domagają się, niektórzy nawet bardzo głośno krzyczą na ulicach aby "****ćć kościół". Nawet lm wspiera bardzo mocno marsze lewackie oraz polityków liberałów. W związku z tym odp jest krótka: CHCESZ CZERWONĄ BLUZKĘ TO SOBIE KUP I PRZESTAŃCIE POLACY WYCIĄGAĆ TYLKO ŁAPY I WIECZNE TYLKO DAJ,DAJ.... PO PROSTU SPADAJ, DPS DOSTAJE PIENIĄDZE NA TWOJE UTRZYMANIE I TAM PROŚ!!!
Dodano: 26.11.2020 12:30    Przez: Mikołaj
Skoro chcecie Państwo Polski świeckiej to i konsekwentnie trzeba zlikwidować wigilię oraz Boże Narodzenie
Dodano: 26.11.2020 12:36    Przez: Romek Ress
Wszystkie powyższe komenty świadczą o tym, jakie obecnie mamy Społeczeństwo- liczy się tylko religia i polityka..., a gdzie empatia i naturalny odruch Człowieka, czyli pomoc osobom, które są niepełnosprawne i odcięte od swoich Rodzin...??!! Nie trzeba być wierzącym, aby obchodzić Wigilię, zresztą KK przejął to święto- to było jedno z pogańskich świąt, doczytajcie to sobie wszyscy, którzy niby udajecie katolików- coś ta Wasza wiara jest słaba skoro nie znacie genezy świąt katolickich...!!! Ludzie... więcej empatii...!!!
Dodano: 26.11.2020 13:44    Przez: Wiedźma
Wiedźmo, obchodzić Wigilię?? Po co obchodzić?? dlaczego? Co celebrować, Mikołaja ( starego pedofila , który tylko czeka aby jakieś dziecko wymacać na kolanach), a może zrobić Dzień Pieczonego Karpia lub Dzień Pierogów. Olać wigilię i normalnie jak rasowi Europejczycy, na drinka do knajpy
Dodano: 26.11.2020 13:50    Przez: Romek Ress
Wynocha z Kościołem, ale w Wigilię najlepiej żeby jeszcze śnieg spadł. Naprawdę nie warto dla tej pary skarpet czy czapki tkwić w tym chrześcijańsko-katolicko-pogańskim zabobonie i średniowieczu.
Dodano: 26.11.2020 13:55    Przez: Romek Ress
Wiedźmo Wigilia nie jest póki co żadnym świętem, przynajmniej w Polsce. I szczerze mówiąc mam nadzieję, że nigdy świętem nie zostanie. Póki co w Polsce jest dniem roboczym, choć Polacy na siłę próbują ten dzień podnieść do nie wiadomo jakiego wielkiego wydarzenia. To nie Katolicy kradną Wigilię Poganom, tylko Polacy chcą długich weekendów na chlanie, a Kobiety mają okazję wcześniej wyrwać się z pracy, bo niby zakupy, bo niby kolacja...
Dodano: 26.11.2020 15:06    Przez: Romek Ress
To teraz POlacy będą udawać dobrych!!!!!!!! Wredny Naród będzie dobry!!!!! Najpierw czerwona bluzka dla Marysi w rozmiarze M, potem świeczka Caritasu od proboszcza, jeszcze ryż i batonik w POlo dla Niewiarowskiego i dyszka dla Owsiaka.....
Dodano: 26.11.2020 14:15    Przez: Romek Ress
"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych moich braci, mnie uczyniliście" - powiedział Pan Jezus. Czy wśród pensjonariuszy DPS-ów są chrześcijanie ?
Dodano: 26.11.2020 15:39    Przez: Człowiek
Pomocna dłoń zawsze jest mile widziana, choćby najmniejszy prezent sprawia radość, jeśli pochodzi z serca.
Dodano: 26.11.2020 15:41    Przez: Człowiek
Wiedźmo!!!!! Wyjaśnij proszę, dlaczego mamy świętować 24 grudnia, co takiego się stało i dlaczego ten dzień mamy uważać za ważny i święty??
Dodano: 26.11.2020 15:45    Przez: Ateista do Wiedźmy
Ateista do Wiedźmy! Odpiszę Tobie chyba w 2 komentach, bo nie wiem, czy w jednym to wszystko przejdzie! Boże Narodzenie obchodzimy za sprawą pogańskich świąt- przesilenia zimowego, rzymskich Saturnaliów i perskiego święta urodzin Boga Mitry! Starożytni rzymianie obchodzili(17-24 grudnia) Saturnalia- święto Boga Saturna! Podczas świąt używamy wielu symboli pogańskich! Chrześcijaństwo przejęło wiele tradycji z czasów pogańskich! Nawet sama data Bożego Narodzenia ma korzenie pogańskie! Bóstwo Słońca Sol- święto Sol Invictus obchodzono właśnie 25 grudnia! KK zamiast tego święta nakazał obchodzenie w tym dniu Bożego Narodzenia! Wizerunek Słońca zaczął być wykorzystywany jako symbol wskrzeszonego Chrystusa, a tarczę słoneczną w postaci aureoli zaczęto umieszczać nad głowami chrześcijańskich świętych! Lampk- światełka to symbole Słońca- kult Mitry i Sol! Jemioła- pocałunki tradycja druidyzmu- kult sił przyrody! Choinka i stroiki- 24 grudnia palono w kominku kłodę drewna, a następnego dnia...
Dodano: 26.11.2020 18:12    Przez: Wiedźma
... sadzono nowe drzewo! Święty Mikołaj i prezenty- zaprzęg to ośmionogi rumak skandynawskiego Boga Odyna, prezentami obdarowywali się Saturnaliowie!Żłóbek- w Mitrę, który przyszedł na Świat w ubogiej grocie 25 grudnia wierzyli Persowie i Rzymianie! Sianko- było przeznaczone dla Sleipnira ośmionogiego rumaka Boga Odyna! To tak w skrócie! Każdy obchodzi Wigilię według własnego uznania- jedni, bo wierzą w Boga, inni bo uznają to jako pogańskie święto, a jeszcze inni bo są to dla Nich święta rodzinne...!!! Także do wyboru do koloru...!!! Akceptacja i Tolerancja...!!!
Dodano: 26.11.2020 18:27    Przez: Wiedźma
Wiedźmo upierasz się, że Wigilia Bożego Narodzenia 24 grudnia musi być świętem. To jest normalny dzień pracujący.
Dodano: 26.11.2020 19:23    Przez: Romek Ress
1 z 2
12>>