Dzisiaj jest sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17399) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 2oC
Jutropogoda
1 / 0oC
Pojutrzepogoda
0 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Oblodzenie od godz. 22.00 dzisiaj do godz. 9.00 jutro. Temperatura min. -1°C do -0°C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy:

Rodzinna Akademia Przedsiębiorczości - ciąg dalszy warsztatów

Dodano: 26.11.2020 11:59
W sobotę, 28 listopada 2020, w godz. 9.30 - 14.00 odbędzie się kolejna część warsztatów organizowanych przez konińską Fundację "W spektrum życia".  
 
Projekt pod nazwą „Rodzinna Akademia Przedsiębiorczości warsztaty tematyczne związane z pobudzeniem przedsiębiorczości osób w spektrum autyzmu (ASD)“ realizowany jest przez Fundację W Spektrum Życia a finansowany przez Miasto Konin.  Warsztaty poruszą problematykę usamodzielniania i uzawodowienia osób w spektrum autyzmu. Wszyscy wiemy jak ważna jest dla człowieka autonomia, praca, samodzielność i suwerenność. O tym właśnie będzie rozmowa podczas warsztatów.
 
Wykład pt.: „Akceptacja Teraźniejszość Uważność - Wolność zawodowa” poprowadzi Agnieszka Haremska Rzeczniczka Osób z Autyzmem przy ProFuturo, Sekretarz Porozumienia Autyzm Polska
Poruszone zostaną tematy:
1. Praca drogą do wolności - wybrane techniki.
2. Otworzyć system na zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami.
3. Projekt AsperIT realizowany z Europejską Fundacją Aktywizacji Społecznej.
 
Wsparciem naukowym dla uczestników będzie Anna Kostiukow – dr nauk o zdrowiu, fizjoterapeutka, manager zoz, absolwentka zdrowia publicznego, ze szczególnym uwzględnieniem promocji zdrowia w autyzmie, doradczyni zawodowa osób niepełnosprawnych, Adiunkt na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu oraz wykładowczyni z zakresu autyzmu na innych uczelniach wielkopolskich. Pani dr Anna Kostiukow poprowadzi wykład pt. „Autyzm w medycynie” w ramach, którego poruszone zostaną m.in. tematy:
1. Autyzm wśród klasyfikacji medycznych.
2. Współczesne kierunki badań.
3. Odżywianie osoby z ASD w świetle obecnej wiedzy.
 
Podczas warsztatów przeprowadzone zostaną wywiady grupowe dotyczące dostępności do rynku pracy osób w spektrum autyzmu. Wyniki badań zostaną przeanalizowane celem powstania dokumentu mającego na celu rekomendację do podjęcia konkretnych działań mających na celu poprawę dostępności osób z ASD do rynku pracy.
 
Zapisy na DARMOWE warsztaty można kierować też na adres fundacji: wspektrumzycia@gmail.com

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:W spektrum życia,   fundacja,   warsztaty,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.