Dzisiaj jest niedziela 17 stycznia 2021, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16907) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-13 / -15oC
Jutropogoda
-11 / -5oC
Pojutrzepogoda
1 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zimowe utrzymanie dróg w gminie Wierzbinek. Gdzie ... (0)Wicelider bez szans. Banasiak rozbił Stoczniowca z ... (0)

Konin. Biblioteka w ograniczonej formule zaprasza czytelników

Dodano: 27.11.2020 12:11

Od poniedziałku, 30 listopada 2020 roku, Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie i filie zostaną ponownie otwarte dla czytelników.

- W związku z tym informujemy, że podjęliśmy wszelkie środki profilaktyczne zapewniające bezpieczeństwo zarówno czytelników jak i pracowników biblioteki - informują pracownicy MBP w Koninie. - Nie zdecydowaliśmy się jednak do końca grudnia 2020 roku na udostępnianie zbiorów przy wolnym dostępie do półek. Ponadto bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego i stosowanie się do wytycznych o przebywaniu maksymalnie 1 osoby na 15 m2 powierzchni w przypadku oczekiwania na wypożyczenie książek.

Bibliotekarze udostępniają podstawę prawną: § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 2091): "Do dnia 27 grudnia 2020 r. prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy. Przed wejściem do biblioteki zamieszcza się informację o limicie osób oraz podejmuje środki zapewniające jego przestrzeganie".

Źródło: MBP w Koninie 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:biblioteka Konin,   MPB Konin,   koronawirus,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Gdyby Miejską Biblioteką Publiczną zarządzał ktoś z prawej sceny politycznej, może wtedy bym zajrzał do tego "przybytku", ale niestety biblioteka od lat jest w rękach opozycji, a w ogóle czym zarządza w Koninie przedstawiciel PiS-u ?
Dodano: 27.11.2020 12:54    Przez: Człowiek
avatar zasada nr.2 - nie czytać , co pisze idiota...
Dodano: 27.11.2020 15:50    Przez: zx
Zasada nr.3 Nie reagować.Niech pisze sam do siebie.
Dodano: 28.11.2020 17:12    Przez: szakarlatyna

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.