Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17207) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 4oC
Jutropogoda
12 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (8)Nocny pożar w Golinie. Jeden samochód doszczętnie ... (6)

Szpital na targach. W pierwszym tygodniu grudnia będą pacjenci

Dodano: 27.11.2020 19:03

Zakończył się odbiór techniczny szpitala tymczasowego budowanego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Obecnie Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego formuje zespoły medyczne i prowadzi szkolenia zespołów medycznych. Pierwsi pacjenci na poznańskich targach pojawią się w pierwszym tygodniu grudnia. Zabezpieczona została już kadra medyczna.

Służby wojewody Łukasza Mikołajczyka w ostatnich dniach odebrały od Międzynarodowych Targów Poznańskich infrastrukturę szpitala tymczasowego. Aktualnie trwa proces szkoleń dla personelu medycznego. - W najbliższych dniach będziemy w pełni gotowi do kompleksowego zapewnienia bezpieczeństwa naszych pacjentów. Obecnie jesteśmy w okresie niezwykle intensywnych przygotowań, formowania zespołów medycznych oraz szkoleń dotyczących używania sprzętu - mówi dr hab. Szczepan Cofta, dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego.

Liczba łóżek w szpitalu tymczasowym będzie zwiększana etapowo. Pierwszy etap otwierający działalność pozwoli na zabezpieczenie 150 łóżek. Uniwersytet Medyczny już zabezpieczył kadrę medyczną, która jest w stanie opiekować się 200 pacjentami. W kolejnych etapach, gdy liczba pacjentów wzrośnie, kadra medyczna może być poszerzona również dzięki rekrutacji prowadzonej przez stronę szpitaltargi.pl, w ramach której zgłosiło się ponad 1200 osób.

 

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk analizuje również sytuację w szpitalach powiatowych, w których mogłoby dojść do zmniejszenia liczby łóżek covidowych, jeśli zostaną spełnione poszczególne warunki. – Przygotowujemy ewentualny plan zmniejszania liczby łóżek w określonych powiatach, jeśli sytuacja epidemiczna się ustabilizuje, a szpital tymczasowy w kolejnych etapach będzie zwiększał liczbę przyjęć. Chcemy dać oddech szpitalom powiatowym, ale kluczowa jest sytuacja związana z liczbą zakażeń. To jest warunek, który musi być spełniony – mówi wojewoda.

 

W pierwszym tygodniu grudnia szpital przyjmie pacjentów. – Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, gotowość szpitala 30 listopada zostanie osiągnięta. Kolejne dni to ostatnie przygotowania kadry i pierwsi pacjenci – dodaje Łukasz Mikołajczyk. Na terenie targów stanęły już zbiorniki z tlenem medycznym. Szpital oprócz łóżek będzie dysponował także gabinetami lekarskimi i zabiegowymi, magazynami leków, magazynem medycznym, zapleczem sanitarnym dla pacjentów oraz pomieszczeniami dla obsługi medycznej i socjalnej szpitala.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:szpital tymczasowy,   koronawirus,   targi Poznań,   szpital na targach,   wojewoda,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

...to samo będzie co na Narodowym, ktoś się dorobi fortuny!!!!🤣?
Dodano: 27.11.2020 22:03    Przez: Wieśniak
A co z budynkiem szpitala zakaźnego na ul. Wyszyńskiego - stoi pusty ....
Dodano: 28.11.2020 16:26    Przez: Bogdan Madajczak

KOMENTARZE

...to samo będzie co na Narodowym, ktoś się dorobi fortuny!!!!🤣?
Dodano: 27.11.2020 22:03    Przez: Wieśniak
avatar Takie obrazy lepiej działają niż szczepienia. Częściej pokazywać i jeszcze wyeksponować przygotowane trumny na okoliczność. Dużo zdrowia Wszystkim i sobie z tej okazji.
Dodano: 29.11.2020 13:34    Przez: Józef Bąk
avatar Ciekawe czy znów galerianki ich starsze koleżanki wyjdą drzeć mordy za mordowaniem dzieci nienarodzonych. Ich klijenci za biurek je do tego podżegają ,a sami poukrywali się tchórzliwie za tym co eksponują na swoich transparentach.Szpital więc przyda się jak nic jeszcze nie jeden co na niego pluje będzie tam leżał i walczył o życie ,podobnie jak na narodowym, opluwali i wyśmiewali a teraz tam leżą i błagają o tlen.
Dodano: 28.11.2020 14:08    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar nie dyskutujcie z idiotą...
Dodano: 28.11.2020 14:32    Przez: zx
ZX! Uwielbiam te Twoje zasady i riposty...!!! Miłego weekendu...!!!
Dodano: 28.11.2020 14:51    Przez: Wiedźma
avatar Dzięki za uwielbienie , bo jakież to przyjemne....wiele przyjemności życzę Tobie....
Dodano: 28.11.2020 15:36    Przez: zx
Rząd zabezpiecza się na wypadek wzrostu zachorowań i dobrze, przezorny zawsze ubezpieczony.
Dodano: 28.11.2020 15:57    Przez: Człowiek
Łóżek i sprzętu dosyć, ale personelu medycznego brakuje i tu jest problem.
Dodano: 28.11.2020 15:59    Przez: Człowiek
Oby ten korona-wirus ustąpił, my Polacy już dosyć wycierpieliśmy przez wojny, zabory, okupację niemiecką i sowiecką i kiedy teraz podnieśliśmy się z kolan, dopadł nas niewidzialny przeciwnik z którym bardzo trudno walczyć.
Dodano: 28.11.2020 16:03    Przez: Człowiek
A co z budynkiem szpitala zakaźnego na ul. Wyszyńskiego - stoi pusty ....
Dodano: 28.11.2020 16:26    Przez: Bogdan Madajczak
avatar Słusznie. Co na to dyrektor szpitala? Jaki powód? W "nowym" szpitalu też wiele obiektów pustych - wieczna budowa.
Dodano: 29.11.2020 13:41    Przez: Józef Bąk

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.