Dzisiaj jest niedziela 17 stycznia 2021, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16894) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-13 / -15oC
Jutropogoda
-11 / -5oC
Pojutrzepogoda
1 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zimowe utrzymanie dróg w gminie Wierzbinek. Gdzie ... (0)Wicelider bez szans. Banasiak rozbił Stoczniowca z ... (0)

Są środki na wsparcie niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie apeluje o ich wykorzystanie

Materiał promocyjny

Dodano: 28.11.2020 17:40

Mieszkańcy powiatu konińskiego mogą jeszcze korzystać ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie do rozdysponowania ma jeszcze 170 tys. zł.

Taka sytuacja zdarza się rzadko. W tym roku w związku z sytuacją epidemiologiczną i odwołaniem turnusów rehabilitacyjnych,  ale też problemami w dostępności do lekarzy i uzyskania zaświadczeń, w planie powiatowym wydatków finansowanych z PFRON w konińskim PCPR została spora pula pieniędzy.

- Od jakiegoś czasu apelujemy, docieramy do mieszkańców powiatu konińskiego z informacją o tym, że ciągle mamy pieniądze

– mówi Elżbieta Sroczyńska, dyrektor PCPR w Koninie.

- To się rzadko zdarza, że w listopadzie mamy dostępne środki finansowe. Zachęcamy i zapraszamy osoby niepełnosprawne do kontaktu z PCPR, najlepiej telefonicznie, pod numerem: (63) 243-03-06 lub poprzez stronę internetową – dodaje.

Z puli 630 tys. zł do rozdysponowania zostało jeszcze 170 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone są na zaopatrzenie w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Chodzi o: wózki, aparaty słuchowe, pionizatory, protezy, kule ortopedyczne, ale też materace przeciwodleżynowe, pampersy oraz podkłady.

- Chcemy zachęcić te osoby, które do tej pory nie korzystały z naszej pomocy. Prowadzimy szeroką akcję wśród naszych stałych beneficjentów, kontaktujemy się z organizacjami pozarządowymi i ośrodkami pomocy. Bardzo byśmy chcieli, żeby te pieniądze trafiły do mieszkańców powiatu konińskiego. Jesteśmy do dyspozycji. Pomożemy przygotować wniosek, wszystko wyjaśnimy. Dokumenty wystarczy nam przesłać drogą pocztową

– mówi Elżbieta Sroczyńska.

O dofinansowanie z PFRON mogą ubiegać się osoby dorosłe i dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności. Wystarczy wypełnić prosty wniosek, dostępny na stronie internetowej PCPR w Koninie i uzyskać zaświadczenie (wzór również na stronie pcpr.konin.pl) od lekarza rodzinnego. Warto zaznaczyć, że pieniądze są do wykorzystania do końca grudnia. Później zostaną one zwrócone do PFRON.

  • Są środki na wsparcie niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie apeluje o ich wykorzystanie
  • Są środki na wsparcie niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie apeluje o ich wykorzystanie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat,   powiatowe centrum pomocy rodzinieDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.