Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15026) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
ZE PAK otrzyma dofinansowanie na budowę instalacji ... (0)Koniec wakacji, zaczynamy granie. W weekend rusza ... (0)

Księża Marianie z licheńskiego sanktuarium są na kwarantannie

Dodano: 28.11.2020 20:54

W związku z wykryciem w licheńskim domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęto decyzję o kwarantannie całej wspólnoty zakonnej księży Marianów w Licheniu Starym, od 29 listopada 2020r.

Osoby, u których potwierdzono obecność wirusa COVID-19 pozostają w izolacji, od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice, ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie miały kontaktu z wiernymi.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pozostaje otwarte dla pielgrzymów. Msze będą odprawiane według dotychczasowego porządku, zarówno w bazylice, jak i w kościołach: parafialnym oraz w kościele w lesie grąblińskim. Posługę sakramentalną sprawować będą księża Marianie z innych parafii mariańskich i zamieszkają poza domem zakonnym. Wszystkie zamówione intencje mszalne indywidualne, oprócz intencji stałych w bazylice, zostaną odprawione w kaplicy domu zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice zostaje czasowo zawieszona.

Kancelaria parafialna na czas kwarantanny pozostanie zamknięta. W szczególnych przypadkach kontakt z księdzem wikariuszem Markiem Kordaszewskim - numer telefonu 503061315. Kancelaria dla pielgrzymów i Biuro Obsługi Pielgrzyma pozostają czynne jak dotychczas.

Fot. Archiwum

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   księża marianie,   sanktuarium,   koronawirus,   kwarantanna,   marianie na kwarantannie,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Poza sezonem to podjęli taką decyzję, ciekawe co gdyby wirusa wykryto w sezonie, kryli by się pewnie jak by tylko mogli żeby pielgrzymów nie przepędzić, a tym samym zawartości ich portfeli.Bezpośrednio może i nie mieli kontaktu, ale pośrednio kontakt był na pewno, przecież oni przebywają w jednym budynku więc nie potrzeba wiele żeby przenieść wirusa. Zresztą posiłki raczej mają wspólne, nie wspomnę o dotknięciu tej samej klamki, krzesła, lub to co poprzez powietrze osiadło na ich ubraniach. Tak więc księża którzy przebywali z ludźmi podczas mszy lub innych zdarzeń mogli zarażać tak samo jak i ci zakażeni. Na miejscu tych którzy mieli z marianami kontakt monitorowałbym swój stan zdrowia.
Dodano: 29.11.2020 11:45    Przez: Rafał
Kolbe, Wyszyński, Wojtyła, Rydzyk i Marianie oddali swoje życie w ręce bogini Maryi, ona dla nich jest najważniejsza i dlatego modlą się do jej obrazów i figur, czy to nie jest bałwochwalstwo ?
Dodano: 29.11.2020 11:59    Przez: Człowiek
Bóg nie ma matki, co to byłby za bóg, którego matką byłby człowiek ?
Dodano: 29.11.2020 12:47    Przez: Człowiek
Prosta wiejska dziewczyna z Nazaretu jest w wierzeniach Kościoła Katolickiego królową Polski, jak to możliwe, bo nie pamiętam aby kiedykolwiek zasiadała na polskim tronie ?
Dodano: 29.11.2020 12:49    Przez: Człowiek
"A któż jest moją matką" - mówił Pan Jezus, który był człowiekiem, a do swojej matki o imieniu Miriam zwracał się - niewiasto, a KK uczynił z niej "królową", mało tego królową Polski ? Jakiej Polski, bo moją królową ona nie jest, a jedynie siostrą w Jezusie Chrystusie.
Dodano: 29.11.2020 12:55    Przez: Człowiek
avatar Komuniści mówią, że " Lenin wiecznie żywy...." i wielu w to wierzy. Co do NMP i KK to pretensje do Mieszka i Chrobrego, oni to wszystko zaczęło, a jeśli chodzi o Królową Polski to fakt. Zupełnie inaczej by to wyglądało gdyby Szwedom udało się zburzyć Jasną Górę i potem Bolszewików najechać na Warszawę. Polacy powinni się poddać 2 września 1939 . Wiele by to wtedy wyjaśniło i dziś nie mielibyśmy takich problemów
Dodano: 30.11.2020 07:43    Przez: Romek Ress
Katolicy Bóg nie ma matki, dlaczego jesteście takim "ciemnogrodem" ?
Dodano: 30.11.2020 11:56    Przez: Człowiek
W Kościele Katolickim uprawia się bałwochwalstwo, pogaństwo i spirytyzm.
Dodano: 30.11.2020 11:59    Przez: Człowiek
Kościół Katolicki nie jest Kościołem Jezusa Chrystusa.
Dodano: 30.11.2020 12:00    Przez: Człowiek
W Kościele Katolickim nie ma zbawienia, zbawienie Bog daje tylko w Jezusie Chrystusie, a więc do czego katolikom jest potrzebny Kościół Katolicki, wrogi Bogu ?
Dodano: 30.11.2020 12:05    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.