Dzisiaj jest niedziela 17 stycznia 2021, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16900) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-13 / -15oC
Jutropogoda
-11 / -5oC
Pojutrzepogoda
1 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zimowe utrzymanie dróg w gminie Wierzbinek. Gdzie ... (0)Wicelider bez szans. Banasiak rozbił Stoczniowca z ... (0)

Czy montaż klimatyzacji podnosi wysoki standard mieszkania w bloku w Poznaniu?

Materiał promocyjny

Dodano: 1.12.2020 10:33

Mieszkanie w bloku to bardzo popularny sposób na to, by zamieszkać w większym mieście. Mieszkania, które znajdują się w blokach to jeden z najpopularniejszych sposobów na to, by znaleźć w takim mieście dla siebie lokum. Wynajmowane są nie tylko mieszkania, ale popularne jest też, zwłaszcza wśród studentów, wynajmowanie wyłącznie jednego z wielu pokojów w danym mieszkaniu.

Poza wynajmowaniem można zakupić też takie mieszkanie na własność, jednak nie wszyscy mają taką możliwość w każdym momencie życia. Oczywiście, mieszkania w bloku różnią się swoją jakością i standardem, co przekłada się również na cenę. Mieszkania bardziej pożądane to zwykle te, które znajdują się zwykle w centrum miasta i są bardziej nowoczesne.

 Jednym z aspektów, który przemawiać może za tym, czy dane mieszkanie jest wystarczająco nowoczesne, jest kwestia tego, czy w danym bloku mieszkanie posiada klimatyzację. Niezależnie od tego, czy sami zamieszkujemy dane mieszkanie w bloku, czy też wyłącznie wynajmujemy je innym, montaż klimatyzacji Poznań w bloku to z pewnością dobry i rozsądny pomysł.

Mieszkanie w bloku nierzadko może kojarzyć się z raczej kiepskim lub umiarkowanym standardem. Jednakże dodanie do swojego mieszkania w bloku klimatyzacji z pewnością wpłynie na jego atrakcyjność. Z jednej strony może uprzyjemnić mieszkanie właścicielom danego mieszkania w bloku, ale może też stanowić zachętę do wynajmu mieszkania w bloku z klimatyzacją.

Zamontowanie klimatyzacji w bloku to dobry wybór, jednak może wiązać się to z pewnymi ograniczeniami, narzucanymi czasem przez spółdzielnię mieszkaniową. Jest to więc bardzo istotne, aby zapoznać się z tymi przepisami i ewentualnymi ograniczeniami. W przeciwnym razie będziemy musieli liczyć się z tym, że będziemy musieli zdemontować urządzenie i przywrócić budynek do jego stanu pierwotnego.

Zanim kupimy klimatyzator, powinniśmy się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tego, jakie możliwości daje spółdzielnia mieszkaniowa. W wielu przypadkach montaż klimatyzacji na dachu bloku lub na jego elewacji może nie być możliwy, co powoduje, że urządzenie musi zostać w takich przypadkach umieszczone na balkonie. Montaż klimatyzacji na balkonie jednakże może również wiązać się z pewnymi utrudnieniami.

 W niektórych spółdzielniach mieszkaniowych montaż tego typu urządzenia jest dowolny i nie ma dodatkowych ograniczeń. Inne spółdzielnie natomiast przyzwalają na zamontowanie klimatyzatora na przykład wyłącznie na podłodze. Konieczne może być również złożenie wniosku do spółdzielni o pozwolenie na montaż klimatyzatora. Takie pozwolenie może być wymagane również przez sąsiadów, ponieważ tego typu urządzenia emitują hałas, który może stanowić kłopot dla innych mieszkańców bloku.

Klimatyzacja w bloku to z pewnością dobry pomysł, który sprawi, że mieszkanie w tego takim miejscu może nabrać lepszej jakości, może polepszyć komfort życia. Trzeba jednak pamiętać o koniecznych uzgodnieniach, formalnościach i krokach, które trzeba podjąć zanim przystąpimy do instalacji klimatyzacji w bloku. 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:klimatyzacja,   mieszkanie,   latoDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.