Skocz do zawartości
LM.plWiadomościKonkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy

Materiał promocyjny

Dodano:
Konkurs czytelniczy

W okresie przedświątecznym w kilku szkołach w Wielkopolsce ruszył konkurs czytelniczy.

Jego przedmiotem  jest znajomość beletrystyki autorstwa Macieja Sobczaka. W tym roku autor, który mieszka i pracuje w Koninie,  wybrał ze swoich książek trzy pozycje z serii Opowieści o Vodimorze tom II, III i IV pod wspólną nazwą „Początek”. Akcja powieści mieści się w kanonie opowiadań fantasy i rozgrywa się na terenie dawnego Konina, Ślesina, Kruszwicy i Lichenia.

Do tegorocznego konkursu  przystąpiła również młodzież  III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Aby zabezpieczyć dostępność książek na czas konkursu, księgozbiór biblioteki szkolnej Liceum wzbogacił się  o kilka kompletów książek autora.

 W ramach konkursu uczestnicy przygotują krótką recenzję od 500 do 1000 znaków na temat przeczytanych powieści oraz  napiszą test ze znajomości treści książek. Najciekawsze recenzje zostaną zamieszczone na stronie internetowej autora. Na laureatów czekają elektroniczne czytniki książek. Każdy z uczestników otrzyma także jedną z powieści autora z własnoręcznie wpisaną dedykacją.

Szkoły, które zainteresowane są przeprowadzeniem konkursów czytelniczych, recytatorskich, warsztatów pisarskich, spotkań autorskich we własnych placówkach prosimy o kontakt z biurem pisarza: vodimore@o2.pl.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole