Dzisiaj jest niedziela 16 maja 2021, imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16452) SPORT FORUM FIRMY (5598) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
16 / 9oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sokół zatrzymany przez Jarotę. Remis ze wskazaniem ... (0)Ostatnia prosta prac przy nowym wiadukcie i na ul. ... (2)

Konkurs czytelniczy

Materiał promocyjny

Dodano: 1.12.2020 10:40

W okresie przedświątecznym w kilku szkołach w Wielkopolsce ruszył konkurs czytelniczy.

Jego przedmiotem  jest znajomość beletrystyki autorstwa Macieja Sobczaka. W tym roku autor, który mieszka i pracuje w Koninie,  wybrał ze swoich książek trzy pozycje z serii Opowieści o Vodimorze tom II, III i IV pod wspólną nazwą „Początek”. Akcja powieści mieści się w kanonie opowiadań fantasy i rozgrywa się na terenie dawnego Konina, Ślesina, Kruszwicy i Lichenia.

Do tegorocznego konkursu  przystąpiła również młodzież  III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Aby zabezpieczyć dostępność książek na czas konkursu, księgozbiór biblioteki szkolnej Liceum wzbogacił się  o kilka kompletów książek autora.

 W ramach konkursu uczestnicy przygotują krótką recenzję od 500 do 1000 znaków na temat przeczytanych powieści oraz  napiszą test ze znajomości treści książek. Najciekawsze recenzje zostaną zamieszczone na stronie internetowej autora. Na laureatów czekają elektroniczne czytniki książek. Każdy z uczestników otrzyma także jedną z powieści autora z własnoręcznie wpisaną dedykacją.

Szkoły, które zainteresowane są przeprowadzeniem konkursów czytelniczych, recytatorskich, warsztatów pisarskich, spotkań autorskich we własnych placówkach prosimy o kontakt z biurem pisarza: vodimore@o2.pl.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Maciej Sobczak,   Opowieści o Vodimorze,   konkursNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.