Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17021) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-3 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilotem paralotni

Dodano: 1.12.2020 14:02
Źródło: LM.pl

Grzegorz Kołodziejczyk jest jedną z kilku osób w Polsce, które mimo niepełnosprawności zdały egzamin państwowy i zostały licencjonowanymi pilotami paralotni. 34-latek przełamuje bariery i spełnia marzenia o lataniu dzięki programowi konińskiej fundacji „Podaj Dalej”.

„Rozwiń skrzydła” to autorski projekt Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej”, który realizowany jest od 5 lat i skierowany jest do osób z niepełnosprawnością ruchową z całego kraju. Grzegorz Kołodziejczyk kiedyś grał w piłkę nożną. W 2013 roku biegnąc peronem poślizgnął się i wpadł pod przejeżdżający pociąg. Stracił obie nogi. Walka o życie, a później o zdrowie była trudna, a młody mężczyzna musiał znaleźć sposób na nowe życie. Grzegorz Kołodziejczyk kupił sobie specjalistyczny rower i jego nową pasją stało się kolarstwo ręczne. Jeździ od 3 lat, a na 2020 roku wyznaczył sobie ambitny cel przejechania 11 tysięcy kilometrów. Kilka dni temu ogłosił w mediach społecznościowych, że mu się to udało.

To jednak nie jedyna pasja niepełnosprawnego sportowca. Dzięki Piotrowi Małkowi, rozpoczął on swoją przygodę z paralotnią. W czerwcu 2020 roku na lotnisku w Kazimierzu Biskupim zaczął latać. Później, jak podkreśla konińska fundacja, był wyjazd do Michałkowa, Bieszczady i Bezmiechowa Górna.

- Nie mogę chodzić to sobie polatam – wspomina pan Grzegorz.

W połowie listopada zdał egzamin i został licencjonowanym pilotem paralotni.

- Zajęcia paralotniowe i szybowcowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową prowadzimy od 2015 roku. Większość z uczestników to osoby, które w codziennym życiu poruszają się na wózkach inwalidzkich, dlatego największym wyzwaniem było zapewnienie odpowiedniego sprzętu i oprzyrządowania, które zastąpi niesprawne nogi. Do prowadzenia zajęć paralotniowych skonstruowane zostały specjalne wózki – mamy ich już trzy. Zapewniają bezpieczny start i lądowanie! Do tej pory 10 osób (w tym Grzegorz!) zdobyło licencje pilota paralotni. Mamy też 2 pilotów szybowcowych! – podsumowuje Karol Włodarczyk, wiceprezes Fundacji PODAJ DALEJ.

fot. podajdalej.org.pl

  • Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilotem paralotni
  • Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilotem paralotni
  • Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilotem paralotni
  • Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilotem paralotni
  • Rozwinął skrzydła. Uczestnik projektu został pilotem paralotni

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Podziwiam ludzi, którzy nad Koninem wywijają piruety na motolotniach, to są naprawdę odważni ludzie ale i ryzykanci.
Dodano: 1.12.2020 18:27    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Podziwiam ludzi, którzy nad Koninem wywijają piruety na motolotniach, to są naprawdę odważni ludzie ale i ryzykanci.
Dodano: 01.12.2020 18:27    Przez: Człowiek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.