Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17047) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-3 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Konin. Ciemno na mostach i bulwarze nadwarciańskim.To protest

Dodano: 1.12.2020 21:07

Konin dołączył do inicjatywy miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich oraz Stowarzyszeniu „Tak! Samorządy dla Polski”.

Włodarze zrzeszonych miast zapowiedzieli, że dziś o godz. 17.00 na znak protestu, w związku z zapowiedzią zawetowania unijnego budżetu przez polski rząd, na godzinę wyłączą symbolicznie światła i latarnie w wybranych punktach miast. Chcą w ten sposób pokazać, że "bez środków zostaje nam ciemność”.

W Koninie wyłączone zostały iluminacje na moście żelaznym, oświetlenie pylonów na Moście Unii Europejskiej, przez godzinę ciemno było na Bulwarze Nadwarciańskim. W mieście pozostało oświetlenie drogowe.

W ciągu 16 lat Konin pozyskał ok. 650 milionów zł środków z Unii Europejskiej na realizację 113 projektów. Wśród nich są m.in. takie inwestycje, jak: zagospodarowanie brzegów Warty i budowa Bulwaru Nadwarciańskiego, budowa drugiej przeprawy przez Wartę, budowa Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, rozbudowa i modernizacja systemu kanalizacyjnego Miasta Konina, rozbudowa skrzyżowania ulicy Warszawskiej z Kolską.

Fot. Archiwum 

 

 

  • Konin. Ciemno na mostach i bulwarze nadwarciańskim.To protest

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:most żelazny,   bulwar nadwarciański,   środki unijne,   ciemność Konin,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan nie jest od protestowania!!!!!!! Pana mieszkańcy Konina wybrali w demokratycznych wyborach na urząd Prezydenta Miasta, tak samo jak w demokratyczny sposób odsunęli Platformę obywatelską od władzy w Polskim Parlamencie oraz tak samo jak wybrali Pana Dudę na Prezydenta Miasta. Zajmij się Pan Miastem, a politykę krajową zostaw Posłom, a europejską zostaw Premierowi, MSZ oraz Europosłom i Prezydentowi Państwa.
Dodano: 1.12.2020 21:43    Przez: Panie Korytkowski
Wiadomo, że dofinansowanie dało jedyną możliwość na realizację większości projektów. To nie podlega wątpliwości. Tylko zastanawia mnie dlaczego Europosłom z KO i Lewicy tak bardzo zależało na pozbawieniu tychże środków?? Przecież to Sikorski, Biedroń i im podobni zbuntowali i buntują obcych polityków z opcji liberalnych, lewicowych i lewackich przeciw Polsce ...i to dlaczego?? Dlatego, że w demokratyczny sposób Polacy zadecydowali o pozbawieniu ich władzy i stanowisk na osiem lat???
Dodano: 1.12.2020 21:33    Przez: Romek Ress
Należy mieć nadzieję, że w tych miejscach przez brak oświetlenia żaden mieszkaniec Konina w żadną dziurę nie wpadł i nikt krzywdy sobie nie zrobił
Dodano: 1.12.2020 21:51    Przez: Romek Ress
Gdyby nie daj Boże demokracja w KOninie została zagrożona i Pan Prezydent ze swoimi Viceprzegraliby wybory , gdyby nie daj Boże były Pan Vice straciłby stanowisko prezesa i musiałby pracować jako dyrektor szkoły..to też zgasłyby światła w mieście?
Dodano: 1.12.2020 21:36    Przez: Romek Ress
Czy to kolejne oszczędzanie i szukanie pieniędzy , sposób na to żeby w kasie miejskiej zostało więcej pieniędzy na premie kwartalne i roczne dla kolesi - pseudo fachowców w spółkach miejskich ..?? W końcu mikołajki się zbliżają a potem święta i potrzebne dodatkowe pieniądze na premie . Obecna władza jak zawsze miała mieszkańców w poważaniu ...Obecna władza w Koninie to pewna grupa ludzi , która nie ma żadnego doświadczenia w szeregach samorządu , ewidentni dorobkiewicze , gdzie np. w MEPEC siedzi koleś , który nie ma w ogóle pojęcia o energetyce tylko o edukacji , w kolejnych spółkach jest dokładnie tak samo . Jak w ten sposób ma się rozwijać miasto Konin. W takim układzie miasto Konin nigdy nie będzie się rozwijało , bo jest potrzebna silna wykształcona kierunkowo kadra a tego Konin dzięki prezydentowi nie ma. Samo kolesiostwo ...
Dodano: 2.12.2020 08:41    Przez: wend

KOMENTARZE

Wiadomo, że dofinansowanie dało jedyną możliwość na realizację większości projektów. To nie podlega wątpliwości. Tylko zastanawia mnie dlaczego Europosłom z KO i Lewicy tak bardzo zależało na pozbawieniu tychże środków?? Przecież to Sikorski, Biedroń i im podobni zbuntowali i buntują obcych polityków z opcji liberalnych, lewicowych i lewackich przeciw Polsce ...i to dlaczego?? Dlatego, że w demokratyczny sposób Polacy zadecydowali o pozbawieniu ich władzy i stanowisk na osiem lat???
Dodano: 01.12.2020 21:33    Przez: Romek Ress
avatar nic tak nie cieszy jak fakt ,że nikt nie dyskutuje z idiotami...
Dodano: 02.12.2020 12:36    Przez: zx
zx POwtarzasz się, staje się to już nudne, taki jest elektorat PO.
Dodano: 02.12.2020 12:54    Przez: Józef z Józefowa
Zx chętnie bym z Tobą podyskutował, ale Ty poza obelgami, wyzwiskami niewiele masz do powiedzenia
Dodano: 02.12.2020 14:35    Przez: Romek Ress
Gdyby nie daj Boże demokracja w KOninie została zagrożona i Pan Prezydent ze swoimi Viceprzegraliby wybory , gdyby nie daj Boże były Pan Vice straciłby stanowisko prezesa i musiałby pracować jako dyrektor szkoły..to też zgasłyby światła w mieście?
Dodano: 01.12.2020 21:36    Przez: Romek Ress
Pan nie jest od protestowania!!!!!!! Pana mieszkańcy Konina wybrali w demokratycznych wyborach na urząd Prezydenta Miasta, tak samo jak w demokratyczny sposób odsunęli Platformę obywatelską od władzy w Polskim Parlamencie oraz tak samo jak wybrali Pana Dudę na Prezydenta Miasta. Zajmij się Pan Miastem, a politykę krajową zostaw Posłom, a europejską zostaw Premierowi, MSZ oraz Europosłom i Prezydentowi Państwa.
Dodano: 01.12.2020 21:43    Przez: Panie Korytkowski
Należy mieć nadzieję, że w tych miejscach przez brak oświetlenia żaden mieszkaniec Konina w żadną dziurę nie wpadł i nikt krzywdy sobie nie zrobił
Dodano: 01.12.2020 21:51    Przez: Romek Ress
Romek , widać, że nie masz życia...sam do siebie piszesz....sam sobie odpowiadasz....może na Święta nie będziesz sam ?
Dodano: 01.12.2020 21:56    Przez: Atomek
Atomku przeszkadza Ci to, że ktoś ma odmienne poglądy od Twoich?? Walczymy o tolerancję, a przeszkadza Ci, że ktoś swoje myśli opisał w kilku komentarzach?? Tobie przeszkadzało już nawet To, że złożyłem kondolencje rodzinie zabitego rowerzysty?? Jeśli chcesz się wprosić do mnie na święta to mam inne plany, ale kiedyś indziej na kawę i ciacho zapraszam
Dodano: 01.12.2020 22:04    Przez: Romek Ress
Atomku jeszcze jedno, nie piszę sam do siebie, a choćby do tych siedmiu osób, które polubiły mój komentarz oraz także do tych, które dają negatywy nawet przy kondolecjach czy życzeniach zdrowia i szczęścia. Miłej nocy i kolorowych snów Atomeczku
Dodano: 01.12.2020 22:15    Przez: Romek Ress
Dobrze, że Kobiety akurat tamtędy nie szły
Dodano: 01.12.2020 23:37    Przez: Strajk Kobiet
Ciemność nastała wraz z władzą absolutną naszego Bonaparstka...!!! Ludzie dopiero przejrzą na oczy, gdy mieszkańcy zostaną pozbawieni środków budżetu UE, wtedy to dopiero zacznie się larum...!!! Ale niestety będzie już za późno....!!! Polsko obudź się...!!!
Dodano: 02.12.2020 04:50    Przez: Wiedźma
Ale przecież w KOninie jest dobrze, ludzie głosują na Korytkowskiego i Platformę?? Przecież w KOninie nawet Leszka Millera wybrali na europosła??? Jest DOBRZE
Dodano: 02.12.2020 10:21    Przez: Romek Ress
Czy to kolejne oszczędzanie i szukanie pieniędzy , sposób na to żeby w kasie miejskiej zostało więcej pieniędzy na premie kwartalne i roczne dla kolesi - pseudo fachowców w spółkach miejskich ..?? W końcu mikołajki się zbliżają a potem święta i potrzebne dodatkowe pieniądze na premie . Obecna władza jak zawsze miała mieszkańców w poważaniu ...Obecna władza w Koninie to pewna grupa ludzi , która nie ma żadnego doświadczenia w szeregach samorządu , ewidentni dorobkiewicze , gdzie np. w MEPEC siedzi koleś , który nie ma w ogóle pojęcia o energetyce tylko o edukacji , w kolejnych spółkach jest dokładnie tak samo . Jak w ten sposób ma się rozwijać miasto Konin. W takim układzie miasto Konin nigdy nie będzie się rozwijało , bo jest potrzebna silna wykształcona kierunkowo kadra a tego Konin dzięki prezydentowi nie ma. Samo kolesiostwo ...
Dodano: 02.12.2020 08:41    Przez: wend
Byle kto byle nie PiS
Dodano: 02.12.2020 16:26    Przez: Romek Ress
A kiedy będzie malowanie kredkami Dworca i Amfiteatru
Dodano: 02.12.2020 08:43    Przez: Ala
avatar w odpowiednim czasie.....
Dodano: 02.12.2020 10:15    Przez: zx
Pan Prezydent Piotr Korytkowski stara się naśladować Trzaskowskiego z Warszawy i Jaśkowiaka z Poznania ?
Dodano: 02.12.2020 12:52    Przez: Człowiek
Próbuje naśladować i tylko naśladować