Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17784) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 8oC
Jutropogoda
12 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (6)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Trzymiesięczny areszt dla 36-latka za znęcanie się nad rodzicami

Dodano: 7.12.2020 12:28

Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 36-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami. Domowy oprawca został zatrzymany przez kolskich policjantów. 

Informację o kolejnej awanturze domowej zainicjowanej przez 36-latka, dyżurny kolskiej jednostki otrzymał 30 listopada około 15.00. Interweniujący na miejscu patrol ustalił, że 36-letni mężczyzna po raz kolejny awanturował się. Będąc najprawdopodobniej pod wpływem środków psychotropowych wyzywał rodziców, trzymając nóż w ręku groził im pozbawieniem życia. Ponadto szarpał swojego ojca, w wyniku czego starszy mężczyzna doznał obrażeń ciała. Z uwagi na fakt, że sytuacja ta powtarzała się wielokrotnie od kilku miesięcy, pokrzywdzona postanowiła złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znęcania się nad nią i jej mężem.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali bardzo bogaty materiał dowodowy potwierdzający psychiczne znęcanie się nad rodzicami, nadto również fizyczne nad ojcem przez zatrzymanego. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych. 36-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się nad osobami najbliższymi. 2 grudnia br. sąd, na wniosek policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, które precyzują przepisy artykułu 207 kodeksu karnego.

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   domowy oprawca,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Opublikować zdjęcie i dane personalne :)
Dodano: 7.12.2020 13:31    Przez: Marianello_5000

KOMENTARZE

avatar Opublikować zdjęcie i dane personalne :)
Dodano: 07.12.2020 13:31    Przez: Marianello_5000
W Polsce jest tak, że przestępca jest chroniony prawem, zaś pokrzywdzony nie, co to za prawo ? Gdzie reforma sądownictwa, Unia nie pozwala ?
Dodano: 07.12.2020 16:43    Przez: Człowiek
avatar No nie pozwala. Trzeba zostawić po lewacku
Dodano: 07.12.2020 21:38    Przez: Stary Ch...j
avatar Dlaczego nie można podać do wiadomości, że np. Krzysztof Kowalski (dane przypadkowe) 36l, za znęcanie się nad rodzicami został aresztowany??? Bo co? Sąsiedzi, rodzina, koledzy.. się dowiedzą i ucierpi dobra opinia oskarżonego?
Dodano: 07.12.2020 21:41    Przez: Stary Ch...j
Ano dlatego, że na razie jest podejrzanym.
Dodano: 08.12.2020 00:23    Przez: Chuck Norris
avatar To po co w ogóle pisać?
Dodano: 08.12.2020 11:29    Przez: Stary Ch...j

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.